• O RICOH
  • Tiskové zprávy
  • Napsali o nás

RICOH - značka moderních rozměrů obchodní komunikace a správy dokumentů, značka průkopníka na cestě k designu jedenadvacátého století, značka důrazu na ekologii, a to jak při výrobě, tak při provozu produktů. 

Japonská firma RICOH byla založena v roce 1936. Z firmy, která se na počátku zabývala výrobou a prodejem jemného papíru, se stal přední výrobce kancelářské, komunikační a fotografické techniky. 

Firma RICOH jako první na světě prezentovala funkční faksimilní přístroj. V pozdějších letech se RICOH stal hlavním propagátorem víceúčelových (multifunkčních) kancelářských strojů, které nabízejí uživateli zejména úsporu místa, nákladů a jednodušší obsluhu. Ve vývoji nových digitálních technologií v oblasti kancelářské techniky určuje RICOH směr a nastavuje míru kvality pro ostatní výrobce. I mnohé další značky vstupují na trh s produkty, které vývojově pocházejí od firmy RICOH. 

V současné době má firma pobočky, nebo výrobní závody ve více než 150 zemích světa. Veškerá produkce RICOH se vyznačuje vysokou technickou a ekologickou kvalitou, což dokládají mnohá ocenění jednotlivých produktů, nebo celých bloků sortimentu. Hlavně díky této kvalitě, kterou dokladují i certifikáty ISO 9001 a ISO 14001, se firma RICOH prosadila na všech významných světových trzích.

Nad Prahou přeletí rekordní formace horkovzdušných balónů

19. 2. 2018

Praha, 19. února, 2018 - V březnu se nad Prahou objeví historicky největší formace horkovzdušných balónů. Město jich přeletí zřejmě více než dvacet.

Zobrazit

Ricoh představí na veletrhu FESPA 2018 zatím nejširší produktové portfolio

13. 2. 2018

Praha, 12. února, 2018 – Ricoh chce plně využít potenciálu mezinárodního tiskařského veletrhu FESPA aby ukázal, že jeho nejnovější inovace v oblasti produkčního tisku mohou pomoci poskytovatelům tisku efektivně rozšiřovat jejich služby.

Zobrazit

Ricoh díky partnerství s BDT Print Media rozšiřuje aplikační možnosti o tisk dlouhých formátů

5. 2. 2018

Praha, 5. února, 2018 - Poskytovatelé tiskových služeb nyní mohou nabízet svým klientům řešení pro velkokapacitní produkci zakázek na dlouhých formátech, a to v propojení s barevnými digitálními tiskovými stroji řady Ricoh Pro™ C9100 a Ricoh Pro™ C7100.

Zobrazit

Projektor Ricoh do veľkých sál

19. 2. 2018

Ricoh PJ WX6181N je výborný projektor, ktorý je určený pre špecifické využitie. Jeho funkcionalitu najlepšie využijete vo veľkých prednáškových miestnostiach, kde dokáže vytvoriť jasný a veľký obraz.

Zobrazit

Ricoh je generálním partnerem fundraisingové akce Českého balónového svazu "Balóny nad Prahou"

14. 2. 2018

Balóny nad Prahou jsou fundraisingovou akcí Českého balónového svazu s cílem podpořit Dětské centrum Paprsek – zařízení komplexní péče o děti a mládež s mentálním a kombinovaným postižením a jejich rodiny, a zvýšit povědomí o balónovém sportu. V rámci akce přeletí centrum Prahy v jeden moment skupina horkovzdušných balónů.

Zobrazit

IQLANDIE sférickou kamerou Ricoh THETA při představení mezinárodního projektu Art & Science

13. 2. 2018

Do projektu je zatím zapojeno čtrnáct škol typu gymnázium, po pěti z každé země. Během následujících tří let projektu Art a Science by se měla zapojit i tři odborná učiliště. První pilotní týdenní dílny proběhly již v listopadu v Německu a v Polsku, IQLANDII premiéra čeká poslední týden v březnu, gymnazisty seznámí s akčním uměním a filmem.

Zobrazit

Copyright 2018 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×

Tento projekt č. 2.2 ITP03/1012 byl spolufinancován Evropskou unií.