• O Ricohu
  • Tiskové zprávy
  • Napsali o nás

RICOH - značka moderních rozměrů obchodní komunikace a správy dokumentů, značka průkopníka na cestě k designu jedenadvacátého století, značka důrazu na ekologii, a to jak při výrobě, tak při provozu produktů. 

Japonská firma RICOH byla založena v roce 1936. Z firmy, která se na počátku zabývala výrobou a prodejem jemného papíru, se stal přední výrobce kancelářské, komunikační a fotografické techniky. 

Firma RICOH jako první na světě prezentovala funkční faksimilní přístroj. V pozdějších letech se RICOH stal hlavním propagátorem víceúčelových (multifunkčních) kancelářských strojů, které nabízejí uživateli zejména úsporu místa, nákladů a jednodušší obsluhu. Ve vývoji nových digitálních technologií v oblasti kancelářské techniky určuje RICOH směr a nastavuje míru kvality pro ostatní výrobce. I mnohé další značky vstupují na trh s produkty, které vývojově pocházejí od firmy RICOH. 

V současné době má firma pobočky, nebo výrobní závody ve více než 150 zemích světa. Veškerá produkce RICOH se vyznačuje vysokou technickou a ekologickou kvalitou, což dokládají mnohá ocenění jednotlivých produktů, nebo celých bloků sortimentu. Hlavně díky této kvalitě, kterou dokladují i certifikáty ISO 9001 a ISO 14001, se firma RICOH prosadila na všech významných světových trzích.

Ricoh se během Hunkeler Innovationdays 2017 zaměří na komplexní řešení tiskového pracovního procesu

23. 1. 2017

Praha, 23. ledna 2017 – Společnost Ricoh během Hunkeler Innovationdays 2017 představí své odborné znalosti a inovační potenciál v oboru tiskových technologií.

Zobrazit

Ricoh balón se pokusí o nový český rekord a podpoří neziskovou organizaci Kolpingova rodina Smečno!

19. 1. 2017

Praha, 19. ledna 2017 – Společnost Ricoh odstartovala projekt „Pokus o nový český rekord v délce a výdrži letu v horkovzdušném balónu RICOH aneb letíme pro neziskovku Kolpingova rodina Smečno“.

Zobrazit

Ricoh Customer Experience Centre získalo certifikaci BPIF podle ISO12647-2

16. 1. 2017

Praha, 16. ledna 2017 – Ricoh Customer Experience Centre (CEC) v Telfordu ve Velké Británii získalo certifikaci řízení kvality barvy BPIF podle ISO12647-2.

Zobrazit

Copyright 2017 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×

Tento projekt č. 2.2 ITP03/1012 byl spolufinancován Evropskou unií.