• O RICOH
  • Tiskové zprávy
  • Napsali o nás

RICOH - značka moderních rozměrů obchodní komunikace a správy dokumentů, značka průkopníka na cestě k designu jedenadvacátého století, značka důrazu na ekologii, a to jak při výrobě, tak při provozu produktů. 

Japonská firma RICOH byla založena v roce 1936. Z firmy, která se na počátku zabývala výrobou a prodejem jemného papíru, se stal přední výrobce kancelářské, komunikační a fotografické techniky. 

Firma RICOH jako první na světě prezentovala funkční faksimilní přístroj. V pozdějších letech se RICOH stal hlavním propagátorem víceúčelových (multifunkčních) kancelářských strojů, které nabízejí uživateli zejména úsporu místa, nákladů a jednodušší obsluhu. Ve vývoji nových digitálních technologií v oblasti kancelářské techniky určuje RICOH směr a nastavuje míru kvality pro ostatní výrobce. I mnohé další značky vstupují na trh s produkty, které vývojově pocházejí od firmy RICOH. 

V současné době má firma pobočky, nebo výrobní závody ve více než 150 zemích světa. Veškerá produkce RICOH se vyznačuje vysokou technickou a ekologickou kvalitou, což dokládají mnohá ocenění jednotlivých produktů, nebo celých bloků sortimentu. Hlavně díky této kvalitě, kterou dokladují i certifikáty ISO 9001 a ISO 14001, se firma RICOH prosadila na všech významných světových trzích.

Důležité bezpečnostní informace o produktu

6. 11. 2018

Praha, 6. listopadu, 2018 – Společnost Ricoh Company, Ltd. a její dceřiné společnosti a pobočky („Ricoh“) by chtěly informovat o tom, že na jednom typu zařízení z řady multifunkčních barevných tiskáren došlo ke dvěma izolovaným případům přehřátí.

Zobrazit

Spoločnosť Ricoh získala Rechenzentrum Schulte GmbH

29. 10. 2018

Bratislava, 29. októbra, 2018 – Ricoh Nemecko prevzala riadenie nad ústredím Rechenzentrum Schulte GmbH (RZS) v Asslare. Spoločnosť Ricoh a manažér pre platobnú neschopnosť Bernd Ache 11. októbra spoločne podpísali dohodu o akvizícii prevádzkových aktív.

Zobrazit

Zalsman jako první v Evropě rozšiřuje svou tiskovou kapacitu pro inkjetový tisk

26. 10. 2018

Praha, 26. října, 2018 – Společnost Zalsman, lídr v oblasti řešení pro grafická a tisková media v Holandsku, se rozhodla rozšířit řadu svých technologií pro inkoustový tisk a jako první v Evropě si objednala tiskový stroj Ricoh Pro VC70000.

Zobrazit

Technologické novinky na Open Days 2018

1. 11. 2018

RICOH Czech Republic, výrobce inovativních digitálních technologií se sídlem v Tokiu, působící přibližně v 200 zemích a regionech po celém světě, společně s Formica CZ, dodavatelem profesionálních dokončovacích zařízení pro Českou a Slovenskou republiku, v pražském showroomu RICOH představili automatické digitální tiskové technologie a dokončovací technologie.

Zobrazit

Interaktívne tabule Ricoh: Spolupráca na diaľku bez kompromisov

1. 11. 2018

Interaktívna tabuľa je veľká dotyková obrazovka, ktorá umožňuje interakciu s používateľom. Na trhu je viacero zariadení tohto segmentu, my sme otestovali riešenia značky Ricoh, ktoré sú zamerané na spoluprácu na diaľku. Vďaka tomu sú vhodné do podnikov, ale využitie nájdu aj v školstve.

Zobrazit

Sférická fotografie v praxi

25. 10. 2018

Ricoh Theta SC/Theta V. Dvojice na první pohled velmi podobných fotoaparátů nabídne opravdový 360° záběr ve všech směrech díky dvojici 12Mpx snímačů, rozdíl mezi oběma modely je především v kvalitě videa – levnější SC zvládne Full HD/30p, zatímco dražší model V umí 4K/30p. Vzhledem k tomu, že se jedná o kombinaci fotoaparátu a kamery, najdete na těle i samostatné tlačítko pro pořizování snímků.

Zobrazit

Copyright 2018 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×

Tento projekt č. 2.2 ITP03/1012 byl spolufinancován Evropskou unií.