• O RICOH
  • Tiskové zprávy
  • Napsali o nás

RICOH - značka moderních rozměrů obchodní komunikace a správy dokumentů, značka průkopníka na cestě k designu jedenadvacátého století, značka důrazu na ekologii, a to jak při výrobě, tak při provozu produktů. 

Japonská firma RICOH byla založena v roce 1936. Z firmy, která se na počátku zabývala výrobou a prodejem jemného papíru, se stal přední výrobce kancelářské, komunikační a fotografické techniky. 

Firma RICOH jako první na světě prezentovala funkční faksimilní přístroj. V pozdějších letech se RICOH stal hlavním propagátorem víceúčelových (multifunkčních) kancelářských strojů, které nabízejí uživateli zejména úsporu místa, nákladů a jednodušší obsluhu. Ve vývoji nových digitálních technologií v oblasti kancelářské techniky určuje RICOH směr a nastavuje míru kvality pro ostatní výrobce. I mnohé další značky vstupují na trh s produkty, které vývojově pocházejí od firmy RICOH. 

V současné době má firma pobočky, nebo výrobní závody ve více než 150 zemích světa. Veškerá produkce RICOH se vyznačuje vysokou technickou a ekologickou kvalitou, což dokládají mnohá ocenění jednotlivých produktů, nebo celých bloků sortimentu. Hlavně díky této kvalitě, kterou dokladují i certifikáty ISO 9001 a ISO 14001, se firma RICOH prosadila na všech významných světových trzích.

Ricoh s firmou Coloreel připravují revoluci v textilním průmyslu

23. 5. 2018

Praha, 23. květen 2018 – Ricoh, specialista v oboru tisku, uzavřel partnerství se švédskou technologickou inovační společností Coloreel a společně vyvíjejí průkopnické zařízení pro barvení vláken v textilním průmyslu.

Zobrazit

Společnost RICOH uspořádala piknik na podporu pěstitelů v rámci světového dne pro fair trade

14. 5. 2018

Praha, 14. května 2018 – Na více než 170 místech po celé České republice se v sobotu uskutečnil piknik na podporu fairtradových, ale i lokálních pěstitelů. Přidala se i společnost RICOH, která akci uspořádala ve Vyšehradských sadech v Praze.

Zobrazit

Na veletrhu FESPA Ricoh předvede aplikace pro všestranné využití

10. 5. 2018

Praha, 10. května 2018 – Poskytovatelé tiskových služeb budou mít příležitost zhlédnout a vyzkoušet širokou škálu tvůrčích možností z bohatého kreativního portfolia společnosti RICOH.

Zobrazit

RICOH v rámci CSR aktivit organizuje Férovou snídaně 12. 5. ve Vyšehradských sadech

23. 4. 2018

Náš nový člen RICOH Czech Republic se účastní Férové snídaně na Praze 4, která se koná po celé České republice. Můžete posnídat se svými blízkými a přáteli fairtradové a lokální produkty a oslavit Světový den pro fair trade.

Zobrazit

LNT tiskárna si pořídila stroj RICOH PRO C5200S, který využívají pro digitální tisk

12. 4. 2018

V LNT mají k dispozici řadu různých zařízení – jak pro tisk, tak následné dokončování. Zatím stále novinkou je v tiskárně stroj RICOH PRO C5200S, který pořídili pro digitální tisk s využitím dlouhých formátů. Pojďme se na něj podívat trochu blíže.

Zobrazit

Poptávku po tiskárnách táhne chytrý software, řeší se i GDPR

21. 3. 2018

Podle Lukáše Seilera z firmy Ricoh si v současné době zákazníci selektují tiskové stroje podle toho, jestli jim umožní splnit požadavky GDPR. Vše je pak vázáno na dlouhodobé využívání zařízení, a to především ve státní správě a velkých společnostech.

Zobrazit

Copyright 2018 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×

Tento projekt č. 2.2 ITP03/1012 byl spolufinancován Evropskou unií.