• O RICOH
  • Tiskové zprávy
  • Napsali o nás

RICOH - značka moderních rozměrů obchodní komunikace a správy dokumentů, značka průkopníka na cestě k designu jedenadvacátého století, značka důrazu na ekologii, a to jak při výrobě, tak při provozu produktů. 

Japonská firma RICOH byla založena v roce 1936. Z firmy, která se na počátku zabývala výrobou a prodejem jemného papíru, se stal přední výrobce kancelářské, komunikační a fotografické techniky. 

Firma RICOH jako první na světě prezentovala funkční faksimilní přístroj. V pozdějších letech se RICOH stal hlavním propagátorem víceúčelových (multifunkčních) kancelářských strojů, které nabízejí uživateli zejména úsporu místa, nákladů a jednodušší obsluhu. Ve vývoji nových digitálních technologií v oblasti kancelářské techniky určuje RICOH směr a nastavuje míru kvality pro ostatní výrobce. I mnohé další značky vstupují na trh s produkty, které vývojově pocházejí od firmy RICOH. 

V současné době má firma pobočky, nebo výrobní závody ve více než 150 zemích světa. Veškerá produkce RICOH se vyznačuje vysokou technickou a ekologickou kvalitou, což dokládají mnohá ocenění jednotlivých produktů, nebo celých bloků sortimentu. Hlavně díky této kvalitě, kterou dokladují i certifikáty ISO 9001 a ISO 14001, se firma RICOH prosadila na všech významných světových trzích.

Ricoh uzavřel první partnerství v rámci IPN

13. 8. 2018

Praha, 13. srpna 2018 – Společnost Ricoh se dohodla na celosvětovém partnerství s mezinárodní sítí IPN (International Printers Network), které podpoří rozvoj pracovních vztahů a umožní vzájemně prospěšné sdílení znalostí a zkušeností.

Zobrazit

Ricoh vyrazí na charitativní Cestu a podpoří výzkum Alzheimerovy choroby

7. 8. 2018

Praha, 7. srpna 2018 – Společnost Ricoh Europe před několika měsíci spustila projekt Printed Memories na podporu výzkumu Alzheimerovy choroby. Součástí projektu je také pěší pochod CEO Ricoh Europe Davida Millse napříč pohořím Pennine v Anglii.

Zobrazit

Nový Ricoh Pro C7200sl nabízí cenově výhodný a vysoce kvalitní tisk pro firemní tisková centra

2. 8. 2018

Praha, 2. srpna 2018 – Společnost Ricoh uvedla na trh novou barevnou tiskárnu Ricoh Pro ™ C7200sl, která poskytuje konkurenceschopný a efektivní digitální zakázkový tisk pro tiskárny, tisková centra.

Zobrazit

Přehled inkoustových strojů na potisk triček

9. 8. 2018

Potisk textilu je opět v kurzu. V tabulce naleznete inkoustové stroje na potisk textilu, konkrétně triček. Záměrně jsme zvolili některá nová zařízení, ale i starší kusy. Porovnání jejich výkonnosti a dalších výhod či naopak nevýhod si koneckonců můžete udělat sami, a to na základě parametrů v tabulce. Ne vždycky totiž platí, že starší stroj už nenajde v současnosti uplatnění.

Zobrazit

Letošní Ricoh Women’s British Open vyhrála Angličanka, Georgia Hall, naše Klára skončila na 50.místě

6. 8. 2018

Hned dvě české účastnice měl předposlední dámský major roku – Ricoh Women's British Open. Zatímco Klára Spilková si padesátým místem vylepšila své dosavadní maximum na nejprestižnějších akcích roku, Šideri Váňová uzavírala výsledkovou listinu a do víkendových kol neprošla.

Zobrazit

Nový tiskový stroj Ricoh Pro VC70000

26. 7. 2018

Společnost Ricoh Europe oznámila, že do portfolia inkjetových tiskových strojů Ricoh přibyl nový model Pro VC70000. Nabídka nového tiskového stroje je doprovázena nově vyvinutými inkjetovými barvami, které jsou aplikovatelné při potisku ofsetových natíraných i nenatíraných papírů. Nový tiskový stroj Ricoh Pro VC70000 se připojuje k modelům Ricoh Pro VC60000, Ricoh Pro VC40000, Ricoh Pro V20000 a InfoPrint 5000, a spoluvytváří tak nabídku inkjetových technologií Ricoh. Nový Ricoh Pro VC70000 bude na trhu k dispozici v zimě 2018 spolu s novými inkjetovými barvami Ricoh.

Zobrazit

Copyright 2018 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×

Tento projekt č. 2.2 ITP03/1012 byl spolufinancován Evropskou unií.