• O RICOH
  • Tiskové zprávy
  • Napsali o nás

RICOH - značka moderních rozměrů obchodní komunikace a správy dokumentů, značka průkopníka na cestě k designu jedenadvacátého století, značka důrazu na ekologii, a to jak při výrobě, tak při provozu produktů. 

Japonská firma RICOH byla založena v roce 1936. Z firmy, která se na počátku zabývala výrobou a prodejem jemného papíru, se stal přední výrobce kancelářské, komunikační a fotografické techniky. 

Firma RICOH jako první na světě prezentovala funkční faksimilní přístroj. V pozdějších letech se RICOH stal hlavním propagátorem víceúčelových (multifunkčních) kancelářských strojů, které nabízejí uživateli zejména úsporu místa, nákladů a jednodušší obsluhu. Ve vývoji nových digitálních technologií v oblasti kancelářské techniky určuje RICOH směr a nastavuje míru kvality pro ostatní výrobce. I mnohé další značky vstupují na trh s produkty, které vývojově pocházejí od firmy RICOH. 

V současné době má firma pobočky, nebo výrobní závody ve více než 150 zemích světa. Veškerá produkce RICOH se vyznačuje vysokou technickou a ekologickou kvalitou, což dokládají mnohá ocenění jednotlivých produktů, nebo celých bloků sortimentu. Hlavně díky této kvalitě, kterou dokladují i certifikáty ISO 9001 a ISO 14001, se firma RICOH prosadila na všech významných světových trzích.

Ricoh má novou akvizici, společnost ColorGATE Digital Output Solutions GmbH

21. 11. 2018

Praha, 21. listopadu 2018 – Společnost Ricoh Company, Ltd. oznámila, že uzavřela smlouvu o koupi společnosti ColorGATE Digital Output Solutions GmbH (dále jen „ColorGATE“), předního developera a poskytovatele softwaru v polygrafickém průmyslu.

Zobrazit

Prečo sociálna zodpovednosť podnikov znamená viac ako sľuby a sadenie stromov

20. 11. 2018

Bratislava, 20. novembra, 2018 – Jediné kliknutie na čarovné slovné spojenie „CSR“ (sociálna zodpovednosť podnikov) prináša mnoho zdravo znejúcich fráz, záväzkov a sľubov.

Zobrazit

Ricoh získal již čtvrtým rokem nejvyšší zlaté ocenění za trvalou udržitelnost od EcoVadis

19. 11. 2018

Praha, 19. listopadu, 2018 – V rámci každoročního průzkumu CSR agentury EcoVadis společnost Ricoh opět obdržela nejvyšší hodnocení, zlaté ocenění za přístup k udržitelnému rozvoji. Společnost Ricoh je v tomto ratingu úspěšná již čtvrtý rok v řadě.

Zobrazit

Ricoh má novú akvizíciu, spoločnosť ColorGATE Digital Output Solutions GmbH

7. 12. 2018

Spoločnosť Ricoh Company, Ltd. oznámila, že uzavrela zmluvu o kúpe spoločnosti ColorGATE Digital Output Solutions GmbH (ďalej len „ColorGATE“), popredného vývojára a predajcu softvérových riešení pre polygrafický priemysel. Spoločnosť ColorGATE má bohaté skúseností v odbore správy farieb (Color Management System). Táto akvizícia posilní rastúci obrat spoločnosti v oblasti priemyselnej tlače. Prevod akcií bol naplánovaný na 30. novembra 2018.

Zobrazit

Technologické novinky na Open Days 2018

1. 11. 2018

RICOH Czech Republic, výrobce inovativních digitálních technologií se sídlem v Tokiu, působící přibližně v 200 zemích a regionech po celém světě, společně s Formica CZ, dodavatelem profesionálních dokončovacích zařízení pro Českou a Slovenskou republiku, v pražském showroomu RICOH představili automatické digitální tiskové technologie a dokončovací technologie.

Zobrazit

První Ricoh Pro VC70000

1. 11. 2018

První objednávku inkjetového tiskového stroje Ricoh Pro VC70000 v Evropě vystavila nizozemská společnosti Zalsman. Když se ve stejné digitální tiskárně poblíž Groningenu před třemi lety instaloval Ricoh Pro VC60000, byl první na světě. Kdo jiný než firma Zalsman by potom měl mít s inkjetovými tiskovými stroji značky Ricoh největší zkušenosti.

Zobrazit

Copyright 2018 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×