• O RICOH
  • Tiskové zprávy
  • Napsali o nás

RICOH - značka moderních rozměrů obchodní komunikace a správy dokumentů, značka průkopníka na cestě k designu jedenadvacátého století, značka důrazu na ekologii, a to jak při výrobě, tak při provozu produktů. 

Japonská firma RICOH byla založena v roce 1936. Z firmy, která se na počátku zabývala výrobou a prodejem jemného papíru, se stal přední výrobce kancelářské, komunikační a fotografické techniky. 

Firma RICOH jako první na světě prezentovala funkční faksimilní přístroj. V pozdějších letech se RICOH stal hlavním propagátorem víceúčelových (multifunkčních) kancelářských strojů, které nabízejí uživateli zejména úsporu místa, nákladů a jednodušší obsluhu. Ve vývoji nových digitálních technologií v oblasti kancelářské techniky určuje RICOH směr a nastavuje míru kvality pro ostatní výrobce. I mnohé další značky vstupují na trh s produkty, které vývojově pocházejí od firmy RICOH. 

V současné době má firma pobočky, nebo výrobní závody ve více než 150 zemích světa. Veškerá produkce RICOH se vyznačuje vysokou technickou a ekologickou kvalitou, což dokládají mnohá ocenění jednotlivých produktů, nebo celých bloků sortimentu. Hlavně díky této kvalitě, kterou dokladují i certifikáty ISO 9001 a ISO 14001, se firma RICOH prosadila na všech významných světových trzích.

BASF a Ricoh uzavřeli partnerství. Cílem je inovace v aditivní výrobě

7. 12. 2017

Praha, 7. prosince, 2017 – Přední světová chemická společnost BASF a společnost Ricoh, přední dodavatel technologií v oboru laserových sintrovacích čili spékacích strojů pro 3D tisk práškovými plasty, uzavřely nové partnerství.

Zobrazit

Ricoh rozšířil své portfolio volně dostupných aplikací v Application Site

29. 11. 2017

Praha, 29. listopadu, 2017 – Stávající nebo nový uživatel tiskových zařízení značky Ricoh může bezplatně využít další nové aplikace v prostředí Application Site, které se nachází u zařízeních se SOP (Smart Operation Panel) panelem s Androidem.

Zobrazit

Ricoh představil Art of the New – Umění inovace – ve vysokorychlostním inkoustovém tisku

28. 11. 2017

Praha, 28. listopadu, 2017 –Letošní ročník akce pro zákazníky - Art of the New – Umění inovace proběhl v evropském středisku společnosti Ricoh v Telfordu ve dnech 21. – 23. listopadu.

Zobrazit

Výkonný projektor do kufríka

15. 11. 2017

RICOH PJ WXC 1110 » Kompaktný mobilný projektor môžete použiť na poradách, obchodných prezentáciách počas služobných ciest, v učebniach, ak pracujete ako externý lektor, prípadne aj na večerné sledovanie športového zápasu v záhradnom altánku. Aj s puzdrom veľkosti hrubšej knihy formátu A5, ktoré obsahuje všetko potrebné, sa projektor v pohode zmestí do aktovky či kufríka.

Zobrazit

Ricoh představil dva nové objektivy pro zrcadlovky Pentax

30. 10. 2017

Dva nové objektivy patří do tzv. Star serie. Objektiv nese označení HD Pentax DA* 11–18 mm F2,8 a aktuálně je možné jej nasadit na některý z modelů Pentax KP, K70 a K-3 II, kde nabídne ekvivalentní ohniskovou vzdálenost 17–27,5 mm se shodnou světelností F2,8. Dostupnost objektivu byla oznámen na letní měsíce roku 2018, cena zatím není stanovena.

Zobrazit

Ricoh vstupuje na trh priemyselnej dekoratívnej tlače s flatbed tlačiarňou ProT7210 s UV atramentmi

24. 10. 2017

Prvá flatbed digitálna tlačiareň s atramentmi vytvrdzovanými UV žiarením Ricoh Pro T7210, úplne spĺňa potreby priemyselných tlačiarov a výrobcov tlačovín. Tlačiareň prináša širšie možnosti individuálneho nastavenia, flexibilné prispôsobenie pre tlač menších formátov a rozmanitejší výber materiálov pre potlač.

Zobrazit

Copyright 2017 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×

Tento projekt č. 2.2 ITP03/1012 byl spolufinancován Evropskou unií.