• O RICOH
  • Tiskové zprávy
  • Napsali o nás

RICOH - značka moderních rozměrů obchodní komunikace a správy dokumentů, značka průkopníka na cestě k designu jedenadvacátého století, značka důrazu na ekologii, a to jak při výrobě, tak při provozu produktů. 

Japonská firma RICOH byla založena v roce 1936. Z firmy, která se na počátku zabývala výrobou a prodejem jemného papíru, se stal přední výrobce kancelářské, komunikační a fotografické techniky. 

Firma RICOH jako první na světě prezentovala funkční faksimilní přístroj. V pozdějších letech se RICOH stal hlavním propagátorem víceúčelových (multifunkčních) kancelářských strojů, které nabízejí uživateli zejména úsporu místa, nákladů a jednodušší obsluhu. Ve vývoji nových digitálních technologií v oblasti kancelářské techniky určuje RICOH směr a nastavuje míru kvality pro ostatní výrobce. I mnohé další značky vstupují na trh s produkty, které vývojově pocházejí od firmy RICOH. 

V současné době má firma pobočky, nebo výrobní závody ve více než 150 zemích světa. Veškerá produkce RICOH se vyznačuje vysokou technickou a ekologickou kvalitou, což dokládají mnohá ocenění jednotlivých produktů, nebo celých bloků sortimentu. Hlavně díky této kvalitě, kterou dokladují i certifikáty ISO 9001 a ISO 14001, se firma RICOH prosadila na všech významných světových trzích.

Na veletrhu Labelexpo představí Ricoh metalické efekty v novém světle

21. 9. 2017

Praha 21. září 2017 – Ricoh se představí ve dnech 25. až 28. září na veletrhu Labelexpo v Bruselu.

Zobrazit

Go neon pink! Ricoh rozšiřuje nabídku tzv. páté barvy

19. 9. 2017

Praha, 19. září 2017 – Společnost Ricoh uvádí na trh nový neonový toner pod názvem Neon Pink, který vylepšuje grafické možnosti v široké škále tisků od plakátů přes pozvánky, vstupenky až po reklamní materiály.

Zobrazit

Zaměstnanci firem považují digitalizaci za klíčovou pro růst

12. 9. 2017

Praha, 12. září, 2017 – Zaměstnanci v Evropě volají po inovativních technologiích a digitálních řešeních, které mají zvýšit produktivitu jejich práce, vyplývá z výsledků průzkumu, který zadala společnost Ricoh Europe.

Zobrazit

Ricoh Streamline NX spojuje správu zařízení a informací do jedné platformy

15. 8. 2017

Společnost Ricoh vylepšila svou aplikaci Streamline NX a začlenila do jejího snadno ovladatelného rozhraní další procesy, které nejen IT pracovníci denně využívají. Aplikace přináší např. lepší automatizaci skenování, indexování dokumentů, snazší přihlašování uživatelů nebo omezení ztrát z výtisků zapomenutých ve výstupním zásobníku.

Zobrazit

Polygrafia prechádza transformačným procesom

27. 6. 2017

Tlačiari musia hľadať nové, kreatívne spôsoby ako pridať hodnotu svojim zákazníkom. Spoločnosť Ricoh pôsobí na trhu už 80 rokov. Počas svojej existencie sa jej darí rásť nielen v oblasti vývoja produktov, investícií, ekonomiky, strategických rozhodnutí ale aj v oblasti environmentálnej a sociálnej politiky. Vybudovala si stabilné postavenie a výsledky tvrdej práce sa jej časom zúročili aj prestížnymi svetovými oceneniami. Od novembra 2016 je na pozícii výkonného riaditeľa spoločnosti Ricoh pre Českú republiku a Slovensko Stephen Palmer, ktorý má bohaté skúsenosti v oblasti produkčnej tlače. Zaujímal nás preto jeho pohľad na dianie v spoločnosti.

Zobrazit

Tiskárna Prager: výlet do digitálního centra

20. 6. 2017

REPORTÁŽ: Tiskárna s čerstvě zřízeným digitálním tiskovým centrem Praha-Zbraslav se zaměřuje především na tisk časopisů a publikací. Upgrade v podobě digitálního tiskového řešení byl dalším logickým krokem.

Zobrazit

Copyright 2017 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×

Tento projekt č. 2.2 ITP03/1012 byl spolufinancován Evropskou unií.