• O RICOH
  • Tiskové zprávy
  • Napsali o nás

RICOH - značka moderních rozměrů obchodní komunikace a správy dokumentů, značka průkopníka na cestě k designu jedenadvacátého století, značka důrazu na ekologii, a to jak při výrobě, tak při provozu produktů. 

Japonská firma RICOH byla založena v roce 1936. Z firmy, která se na počátku zabývala výrobou a prodejem jemného papíru, se stal přední výrobce kancelářské, komunikační a fotografické techniky. 

Firma RICOH jako první na světě prezentovala funkční faksimilní přístroj. V pozdějších letech se RICOH stal hlavním propagátorem víceúčelových (multifunkčních) kancelářských strojů, které nabízejí uživateli zejména úsporu místa, nákladů a jednodušší obsluhu. Ve vývoji nových digitálních technologií v oblasti kancelářské techniky určuje RICOH směr a nastavuje míru kvality pro ostatní výrobce. I mnohé další značky vstupují na trh s produkty, které vývojově pocházejí od firmy RICOH. 

V současné době má firma pobočky, nebo výrobní závody ve více než 150 zemích světa. Veškerá produkce RICOH se vyznačuje vysokou technickou a ekologickou kvalitou, což dokládají mnohá ocenění jednotlivých produktů, nebo celých bloků sortimentu. Hlavně díky této kvalitě, kterou dokladují i certifikáty ISO 9001 a ISO 14001, se firma RICOH prosadila na všech významných světových trzích.

Společnost Ricoh rozšiřuje své IT služby v regionu EMEA

20. 4. 2018

Praha 20. dubna 2018 – Společnost Ricoh revidovala v regionu zemí EMEA nabídku svých IT služeb a nově začala poskytovat širší portfolio služeb a řešení pro národní a nadnárodní organizace.

Zobrazit

Ricoh na veletrhu IDTechEx 2018 představí řadu možností pro průmyslový tisk

9. 4. 2018

Praha, 9. dubna 2018 – Ricoh připravuje na veletrh IDTechEx, který se koná ve dnech 11. – 12. dubna v Kongresovém centru Estrel v Berlíně v Německu, představení rozmanitých ukázek možností v rámci průmyslového tisku.

Zobrazit

Ricoh ve spolupráci s Bianchi předvede na výstavě FESPA 2018 kreativní inovace

3. 4. 2018

Praha, 3. dubna 2018 – Síla a výkon tisku! Od vizuálně zajímavých bannerů a plakátů až po trička a tašky tištěné na zakázku. To vše bude představeno díky partnerství společností Ricoh a Bianchi na veletrhu FESPA 2018.

Zobrazit

LNT tiskárna si pořídila stroj RICOH PRO C5200S, který využívají pro digitální tisk

12. 4. 2018

V LNT mají k dispozici řadu různých zařízení – jak pro tisk, tak následné dokončování. Zatím stále novinkou je v tiskárně stroj RICOH PRO C5200S, který pořídili pro digitální tisk s využitím dlouhých formátů. Pojďme se na něj podívat trochu blíže.

Zobrazit

Poptávku po tiskárnách táhne chytrý software, řeší se i GDPR

21. 3. 2018

Podle Lukáše Seilera z firmy Ricoh si v současné době zákazníci selektují tiskové stroje podle toho, jestli jim umožní splnit požadavky GDPR. Vše je pak vázáno na dlouhodobé využívání zařízení, a to především ve státní správě a velkých společnostech.

Zobrazit

Ricoh odhaluje 8 nových objektivů Pentax pro K-Mount

20. 3. 2018

Společnost Ricoh přišla s aktualizovanou verzí své roadmapy připravovaných objektivů Pentax pro K-Mount. Ta odhaluje 8 nových objektivů, které se objeví v následujících dvou letech pro APS-C i full frame zrcadlovky.

Zobrazit

Copyright 2018 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×

Tento projekt č. 2.2 ITP03/1012 byl spolufinancován Evropskou unií.