O nás

Portfolio společností RICOH Czech Republic a RICOH Slovakia zahrnuje řadu systémových a partnerských řešení, která pomáhají profesionálně zpracovávat dokumenty, kontrolovat a snižovat tiskové náklady i zabezpečit tisk proti jeho zneužití.

V oblasti hardwaru nabízí barevná i černobílá multifunkční zařízení, tiskárny, velkoformáty, faxy, digitální duplikátory a digitální produkční zařízení pro velkoobjemový tisk.

Samotná zařízení jsou doplněna nabídkou softwarových řešení – účtovací software pro kontrolu a účtování tiskových nákladů a skenovací software pro digitalizaci dokumentů a jejich správu.

V oblasti dokumentových služeb (Ricoh Business Solution) je Ricoh pro své zákazníky partnerem v oblasti celého životního cyklu dokumentu a informací. Kromě dodávek tiskových systémů nabízí řešení pro systémovou evidenci dokumentů a jejich digitalizaci, zkvalitnění procesu oběhu elektronických dokumentů a ukládání dat.

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Zdravé životní prostředí je jedním ze základních odkazů budoucím generacím. Jistotu kvalitních produktů s minimálními dopady na životní prostředí získáte nejen výběrem ověřené značky, ale i profesionální servisní organizace vlastnící ISO 14000. O významu ekologické stránky produktů ve společnosti RICOH svědčí nejen vysoký objem investic do oblasti výzkumu a ochrany životního prostředí, ale také přední pozice RICOHU v žebříčcích z oblasti ekologie, např. Nikkei Research.

Produkty RICOH jsou vyráběny prostřednictvím nejnovějších technologických procesů a jsou pod neustálou kontrolou z hlediska kvality, spolehlivosti a nezávadnosti. Všechny výrobní provozy vlastní certifikát ISO 14001 a jsou vybaveny systémem recyklace a obnovitelnosti zdrojů.

HISTORIE RICOH V ČR A SR

RICOH Czech Republic a RICOH Slovakia vznikly v roce 2015 akvizicí firem IMPROMAT CZ spol. s r. o. a IMPROMAT SLOV,spol. s r. o., výhradních distributorů RICOH v ČR a SR již od roku 1990. Pod značku RICOH tak přešlo více než 250 zaměstnanců centrál v Praze a Bratislavě i všech poboček v regionech České a Slovenské republiky.

Japonská společnost Ricoh, Co. Ltd. byla založena v roce 1936.  Z firmy, která se na počátku zabývala výrobou a prodejem jemného papíru, se stal přední výrobce kancelářské, komunikační a optické techniky.

V současnosti je RICOH globální technologickou společností s obratem více než 23 mld. USD. Specializuje se na kancelářská multifunkční tisková zařízení  a laserové tiskárny, řešení pro produkční tisk, systémy pro řízení toku diskových dat a IT služby. Společnost se dále zabývá řešeními pro optimalizaci kancelářských procesů, jako například řízení tisků či dokumentů nebo správa “flotily” tiskových zařízení.

Ricoh má zastoupení ve více než 200 zemích po celém světě a zaměstnává přes 100 tisíc lidí. Patří mezi 500 největších společností světa dle žebříčku časopisu Fortune a je zároveň dlouhodobým lídrem evropského trhu kancelářské techniky.

Díky investicím do výzkumu a vývoje, které představují více než 9% obratu, setrvává RICOH na předním místě v oblasti technologie, je tedy spolehlivým technologickým lídrem a tvůrcem významných inovativních a udržitelných obchodních řešení. Jeho inovace je inspirována individuálními potřebami zákazníků, od malých podniků po korporátní seskupení. Stručně řečeno, RICOH je poskytovatel komplexních dokumentových a IT řešení.

TISKOVÉ ZPRÁVY

Prečo je spolupráca + udržateľnosť novým vzorcom úspechu

23. 4. 2019

Bratislava, 23. April 2019 - Isté slová znamenajú pre podnik všetko alebo nič. Vezmite si spoluprácu a udržateľnosť. Účinky ich zaradenia do firemnej kultúry sú dobre známe, no často sa im nepodarí dostať ďalej, ako sú korporátne služby.

Zobrazit

Ohlédnutí se za letošním ročníkem Reklamy Polygraf 2019

18. 4. 2019

Praha, 18. dubna 2019 – Společnost RICOH se zúčastnila již tradičního mezinárodního veletrhu REKLAMA POLYGRAF (RP).Nadčasové technologie RICOH návštěvníkům letošního veletrhu ukázaly, jak využít aktuálních trendů k jejich rozvoji v polygrafickém průmyslu.

Zobrazit

LG a Ricoh podepsali jedinečnou dohodu o partnerství v Evropě

28. 3. 2019

Praha, 28. března 2019 – Přední technologické společnosti LG a Ricoh oznámily nové evropské partnerství. Tato dohoda, s účinností od 1. dubna 2019, posiluje dlouhodobý vztah společnosti LG a klíčového prodejce jejích zobrazovacích zařízení, Ricoh.

Zobrazit

Produkční inkoustová tiskárna Ricoh Pro VC20000 přináší snadné použití při tiskových aplikacích

14. 3. 2019

Praha, 14. března 2019 – Poskytovatelé tiskových služeb mohou díky nové kontinuální inkjetové tiskárně Ricoh Pro VC20000 s vysokým ziskem produkovat širokou škálu aplikací, od transakčního tisku až po knihy a direct mail.

Zobrazit

Rozvíjející se portfolio společnosti Ricoh na FESPA 2019 podporuje ziskovou diverzifikaci

12. 3. 2019

Praha, 12. března 2019 – Rychle se rozvíjející portfolio společnosti Ricoh vystavené na veletrhu FESPA návštěvníkům představí možnosti, jak mohou za účelem zvýšení zisku diverzifikovat své služby a vstupovat na nové trhy.

Zobrazit

Zažehněte svůj byznys! Co vše Ricoh představí na letošní Reklamě Polygraf?

7. 3. 2019

Praha, 7. března, 2019 – Ve dnech 9. 4. - 11. 4. 2019 se společnost Ricoh opět zúčastní tradičního mezinárodního veletrhu REKLAMA POLYGRAF na výstavišti v Praze Letňanech. Premiéru bude mít nový stroj v segmentu DTG - Ri 1000 pro přímý potisk textilu.

Zobrazit

RICOH Slovakia organizuje OPEN DAYS za spoluúčasti FORMICA CZ, Antalis a Heidelberg

6. 3. 2019

Bratislava, 6. marca, 2019 – V dňoch 19.3. – 21.3. 2019 organizuje RICOH Slovakia OPEN DAYS za spoluúčasti spoločností FORMICA CZ, Antalis a Heidelberg.

Zobrazit

Ricoh uvádí na trh tiskárnu Ri 1000 (DTG) pro rychlý, flexibilní a vysoce kvalitní tisk na textil

5. 3. 2019

Praha, 5. března 2019 – Ricoh uvedl na trh tiskárnu Ri 1000 pro přímý tisk na textil (DTG), která kreativním poskytovatelům tiskových služeb přináší rychlé a mimořádně flexibilní výrobní řešení s výjimečnou kvalitou tisku.

Zobrazit

Proč by inovace měla být tou nejlepší zbraní pro malé a střední podnikatele

5. 3. 2019

Praha, 5. března, 2019 – Malí a střední podnikatelé to nemají dnes jednoduché. Předpisy, ekonomické změny a technologický vývoj, to vše znamená, že se pohybují v neustále se měnícím prostředí.

Zobrazit

Podpora digitálních pracovišť? Základem jsou služby.

4. 3. 2019

Praha, 4. března, 2019 – Jak v současném světě módních sloganů dokážeme rozlišit, jestli je něco skutečně jiné než to, na co jsme dosud zvyklí? Pro Davida Millse, CEO Ricoh Europe, jsou nejpřesvědčivějšími důkazy dva zdroje, a to analytici a zákazníci.

Zobrazit

Copyright 2019 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×