O nás

Portfolio společností RICOH Czech Republic a RICOH Slovakia zahrnuje řadu systémových a partnerských řešení, která pomáhají profesionálně zpracovávat dokumenty, kontrolovat a snižovat tiskové náklady i zabezpečit tisk proti jeho zneužití.

V oblasti hardwaru nabízí barevná i černobílá multifunkční zařízení, tiskárny, velkoformáty, faxy, digitální duplikátory a digitální produkční zařízení pro velkoobjemový tisk.

Samotná zařízení jsou doplněna nabídkou softwarových řešení – účtovací software pro kontrolu a účtování tiskových nákladů a skenovací software pro digitalizaci dokumentů a jejich správu.

V oblasti dokumentových služeb (Ricoh Business Solution) je Ricoh pro své zákazníky partnerem v oblasti celého životního cyklu dokumentu a informací. Kromě dodávek tiskových systémů nabízí řešení pro systémovou evidenci dokumentů a jejich digitalizaci, zkvalitnění procesu oběhu elektronických dokumentů a ukládání dat.

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Zdravé životní prostředí je jedním ze základních odkazů budoucím generacím. Jistotu kvalitních produktů s minimálními dopady na životní prostředí získáte nejen výběrem ověřené značky, ale i profesionální servisní organizace vlastnící ISO 14000. O významu ekologické stránky produktů ve společnosti RICOH svědčí nejen vysoký objem investic do oblasti výzkumu a ochrany životního prostředí, ale také přední pozice RICOHU v žebříčcích z oblasti ekologie, např. Nikkei Research.

Produkty RICOH jsou vyráběny prostřednictvím nejnovějších technologických procesů a jsou pod neustálou kontrolou z hlediska kvality, spolehlivosti a nezávadnosti. Všechny výrobní provozy vlastní certifikát ISO 14001 a jsou vybaveny systémem recyklace a obnovitelnosti zdrojů.

HISTORIE RICOH V ČR A SR

RICOH Czech Republic a RICOH Slovakia vznikly v roce 2015 akvizicí firem IMPROMAT CZ spol. s r. o. a IMPROMAT SLOV,spol. s r. o., výhradních distributorů RICOH v ČR a SR již od roku 1990. Pod značku RICOH tak přešlo více než 250 zaměstnanců centrál v Praze a Bratislavě i všech poboček v regionech České a Slovenské republiky.

Japonská společnost Ricoh, Co. Ltd. byla založena v roce 1936.  Z firmy, která se na počátku zabývala výrobou a prodejem jemného papíru, se stal přední výrobce kancelářské, komunikační a optické techniky.

V současnosti je RICOH globální technologickou společností s obratem více než 23 mld. USD. Specializuje se na kancelářská multifunkční tisková zařízení  a laserové tiskárny, řešení pro produkční tisk, systémy pro řízení toku diskových dat a IT služby. Společnost se dále zabývá řešeními pro optimalizaci kancelářských procesů, jako například řízení tisků či dokumentů nebo správa “flotily” tiskových zařízení.

Ricoh má zastoupení ve více než 200 zemích po celém světě a zaměstnává přes 100 tisíc lidí. Patří mezi 500 největších společností světa dle žebříčku časopisu Fortune a je zároveň dlouhodobým lídrem evropského trhu kancelářské techniky.

Díky investicím do výzkumu a vývoje, které představují více než 9% obratu, setrvává RICOH na předním místě v oblasti technologie, je tedy spolehlivým technologickým lídrem a tvůrcem významných inovativních a udržitelných obchodních řešení. Jeho inovace je inspirována individuálními potřebami zákazníků, od malých podniků po korporátní seskupení. Stručně řečeno, RICOH je poskytovatel komplexních dokumentových a IT řešení.

TISKOVÉ ZPRÁVY

Ricoh představuje tiskárnu Ri 100 pro přímý tisk na textil

15. 1. 2018

Praha, 15. ledna, 2018 – Společnost Ricoh uvádí na trh novou cenově dostupnou DTG tiskárnu s označením RICOH Ri 100. Tímto krokem se rozšiřují možnosti pro nové i stávající firmy poskytující služby v oblasti tisku na textil.

Zobrazit

Kdykoliv a kdekoliv ve spojení. Ricoh rozšiřuje své služby komunikační techniky

5. 1. 2018

Praha, 5. ledna, 2018 – V dnešním stále více propojeném světě potřebujeme videokonferenční systém, který usnadňuje komunikaci bez ohledu na to, kde se právě nacházíme.

Zobrazit

Češi mohou získat až 4 pracovní dny měsíčně navíc díky novým technologiím

12. 12. 2017

Praha 13. prosince, 2017 – Čeští zaměstnanci věří, že lepší přístup k technologiím by jim mohl každý měsíc ušetřit až 3,8 pracovního dne. Dle výsledků průzkumu, který si nechala zpracovat společnost Ricoh Europe.

Zobrazit

BASF a Ricoh uzavřeli partnerství. Cílem je inovace v aditivní výrobě

7. 12. 2017

Praha, 7. prosince, 2017 – Přední světová chemická společnost BASF a společnost Ricoh, přední dodavatel technologií v oboru laserových sintrovacích čili spékacích strojů pro 3D tisk práškovými plasty, uzavřely nové partnerství.

Zobrazit

Ricoh rozšířil své portfolio volně dostupných aplikací v Application Site

29. 11. 2017

Praha, 29. listopadu, 2017 – Stávající nebo nový uživatel tiskových zařízení značky Ricoh může bezplatně využít další nové aplikace v prostředí Application Site, které se nachází u zařízeních se SOP (Smart Operation Panel) panelem s Androidem.

Zobrazit

Ricoh představil Art of the New – Umění inovace – ve vysokorychlostním inkoustovém tisku

28. 11. 2017

Praha, 28. listopadu, 2017 –Letošní ročník akce pro zákazníky - Art of the New – Umění inovace proběhl v evropském středisku společnosti Ricoh v Telfordu ve dnech 21. – 23. listopadu.

Zobrazit

Ricoh na veletrhu formnext 2017 představí nový materiál pro vysokorychlostní 3D tiskárny

14. 11. 2017

Praha, 14. října 2017 – Ricoh uvádí na trh nový materiál pro tisk na své SLS® 3D tiskárně RICOH AM S5500P, čímž otevírá zákazníkům dveře k širšímu spektru uplatnění.

Zobrazit

Dle IDC MarketScape je Ricoh světovým lídrem v oblasti tisku a zabezpečení dokumentů

13. 11. 2017

Praha 13. listopadu, 2017 – Zpráva analytiků společnosti IDC vyzdvihuje „portfolio hloubkových řešení“ a „vyvážený globální model poskytování služeb“ společnosti Ricoh.

Zobrazit

Ricoh získal prestižní ocenění za design své Accessibility App

10. 11. 2017

Praha, 10. listopadu, 2017 – Společnost Ricoh získala ocenění Good Design Award za svou aplikaci pro „usnadnění přístupu“ – Accessibility App.

Zobrazit

Ricoh přichází na trh s novým zážitkem pro uživatele videokonferenčního systému P3500M

30. 10. 2017

Praha, 30. října, 2017 – Ricoh uvádí na trh nový software pro bezdrátový videokonferenční systém P3500M. Maximálně kompaktní přenosný přístroj P3500M nyní přináší uživatelům zcela novou zkušenost a přispívá k efektivnější práci.

Zobrazit

Copyright 2018 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×

Tento projekt č. 2.2 ITP03/1012 byl spolufinancován Evropskou unií.