O nás

Portfolio společností RICOH Czech Republic a RICOH Slovakia zahrnuje řadu systémových a partnerských řešení, která pomáhají profesionálně zpracovávat dokumenty, kontrolovat a snižovat tiskové náklady i zabezpečit tisk proti jeho zneužití.

V oblasti hardwaru nabízí barevná i černobílá multifunkční zařízení, tiskárny, velkoformáty, faxy, digitální duplikátory a digitální produkční zařízení pro velkoobjemový tisk.

Samotná zařízení jsou doplněna nabídkou softwarových řešení – účtovací software pro kontrolu a účtování tiskových nákladů a skenovací software pro digitalizaci dokumentů a jejich správu.

V oblasti dokumentových služeb (Ricoh Business Solution) je Ricoh pro své zákazníky partnerem v oblasti celého životního cyklu dokumentu a informací. Kromě dodávek tiskových systémů nabízí řešení pro systémovou evidenci dokumentů a jejich digitalizaci, zkvalitnění procesu oběhu elektronických dokumentů a ukládání dat.

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Zdravé životní prostředí je jedním ze základních odkazů budoucím generacím. Jistotu kvalitních produktů s minimálními dopady na životní prostředí získáte nejen výběrem ověřené značky, ale i profesionální servisní organizace vlastnící ISO 14000. O významu ekologické stránky produktů ve společnosti RICOH svědčí nejen vysoký objem investic do oblasti výzkumu a ochrany životního prostředí, ale také přední pozice RICOHU v žebříčcích z oblasti ekologie, např. Nikkei Research.

Produkty RICOH jsou vyráběny prostřednictvím nejnovějších technologických procesů a jsou pod neustálou kontrolou z hlediska kvality, spolehlivosti a nezávadnosti. Všechny výrobní provozy vlastní certifikát ISO 14001 a jsou vybaveny systémem recyklace a obnovitelnosti zdrojů.

HISTORIE RICOH V ČR A SR

RICOH Czech Republic a RICOH Slovakia vznikly v roce 2015 akvizicí firem IMPROMAT CZ spol. s r. o. a IMPROMAT SLOV,spol. s r. o., výhradních distributorů RICOH v ČR a SR již od roku 1990. Pod značku RICOH tak přešlo více než 250 zaměstnanců centrál v Praze a Bratislavě i všech poboček v regionech České a Slovenské republiky.

Japonská společnost Ricoh, Co. Ltd. byla založena v roce 1936.  Z firmy, která se na počátku zabývala výrobou a prodejem jemného papíru, se stal přední výrobce kancelářské, komunikační a optické techniky.

V současnosti je RICOH globální technologickou společností s obratem více než 23 mld. USD. Specializuje se na kancelářská multifunkční tisková zařízení  a laserové tiskárny, řešení pro produkční tisk, systémy pro řízení toku diskových dat a IT služby. Společnost se dále zabývá řešeními pro optimalizaci kancelářských procesů, jako například řízení tisků či dokumentů nebo správa “flotily” tiskových zařízení.

Ricoh má zastoupení ve více než 200 zemích po celém světě a zaměstnává přes 100 tisíc lidí. Patří mezi 500 největších společností světa dle žebříčku časopisu Fortune a je zároveň dlouhodobým lídrem evropského trhu kancelářské techniky.

Díky investicím do výzkumu a vývoje, které představují více než 9% obratu, setrvává RICOH na předním místě v oblasti technologie, je tedy spolehlivým technologickým lídrem a tvůrcem významných inovativních a udržitelných obchodních řešení. Jeho inovace je inspirována individuálními potřebami zákazníků, od malých podniků po korporátní seskupení. Stručně řečeno, RICOH je poskytovatel komplexních dokumentových a IT řešení.

TISKOVÉ ZPRÁVY

RICOH podporuje již podruhé akci Život je dar

16. 2. 2017

RICOH Czech Republic s.r.o., Praha, 16. února 2017 – Společnost Ricoh již druhým rokem podporuje nadační fond VITA DONUM EST, která již třetím rokem pořádá charitativní projekt s názvem Život je dar.

Zobrazit

Ocenění Business Superbrands 2017 pro značku RICOH

15. 2. 2017

RICOH Czech Republic s.r.o., Praha, 15. února 2017 – Naše společnost získala prestižní ocenění Business Superbrands 2017, které získávají pouze značky, které si svou nominaci zaslouží hlavně obchodními výsledky.

Zobrazit

Ricoh Pro C5200s nabízí tisk na širokou škálu médií a řadu dokončovacích modulů

12. 2. 2017

Praha, 13. února 2017 – Společnost Ricoh uvedla na trh řadu digitálních barevných archových tiskových strojů Ricoh Pro C5200s, které zákazníkům umožňují, díky svým novým flexibilním schopnostem, rozšířit svoji nabídku produkčních tiskových služeb.

Zobrazit

Společnost Ricoh koupila společnost Avanti Computer Systems Limited

31. 1. 2017

Praha 31. ledna 2017 – Společnost Ricoh oznámila akvizici společnosti Avanti Computer Systems Limited (dále “Avanti”), předního poskytovatele systémů pro řízení informací při tisku Print MIS (Management Information System) v oblasti produkčního tisku. Akvizice umožní společnosti Ricoh zvyšovat a zefektivňovat workflow v rámci produkčním tisku a pomůže zákazníkům působícím v daném segmentu zlepšit efektivitu řízení a produktivitu jejich výroby. Nejnovější strategická akvizice má pomoci zlepšit efektivitu řízení a zvýšit produktivitu zákazníků, působících v oblasti produkčního tisku.

Zobrazit

Ricoh se během Hunkeler Innovationdays 2017 zaměří na komplexní řešení tiskového pracovního procesu

23. 1. 2017

Praha, 23. ledna 2017 – Společnost Ricoh během Hunkeler Innovationdays 2017 představí své odborné znalosti a inovační potenciál v oboru tiskových technologií.

Zobrazit

Ricoh balón se pokusí o nový český rekord a podpoří neziskovou organizaci Kolpingova rodina Smečno!

19. 1. 2017

Praha, 19. ledna 2017 – Společnost Ricoh odstartovala projekt „Pokus o nový český rekord v délce a výdrži letu v horkovzdušném balónu RICOH aneb letíme pro neziskovku Kolpingova rodina Smečno“.

Zobrazit

Ricoh Customer Experience Centre získalo certifikaci BPIF podle ISO12647-2

16. 1. 2017

Praha, 16. ledna 2017 – Ricoh Customer Experience Centre (CEC) v Telfordu ve Velké Británii získalo certifikaci řízení kvality barvy BPIF podle ISO12647-2.

Zobrazit

Cílem spolupráce Ricoh a Solvay je využití PA6 ve 3D tisku

9. 1. 2017

Praha, 9. ledna 2017 – Společnost Ricoh rozvíjí své aktivity ve 3D tisku prostřednictvím spolupráce se společností Solvay, průkopníkem v užívání polyamidu 6 (známém jako PA6), za využití materiálu Sinterline® Technyl® PA6.

Zobrazit

Nové řešení digitálního tisku knih Ricoh Digital Book Printing Solution oslovilo velké evropské knihaře

6. 1. 2017

Praha, 6. ledna 2017 – Přední evropský knihtiskař, anglická společnost Clays, je prvním významným partnerem v Evropě, kterého oslovilo nejnovější řešení Ricoh v oblasti on-demand výroby knih.

Zobrazit

Společnost Ricoh koupila společnost Avanti Computer Systems Limited

31. 12. 2016

Nejnovější strategická akvizice má pomoci zlepšit efektivitu řízení a zvýšit produktivitu zákazníků, působících v oblasti produkčního tisku. Praha 31. ledna 2017 – Společnost Ricoh oznámila akvizici společnosti Avanti Computer Systems Limited (dále “Avanti”), předního poskytovatele systémů pro řízení informací při tisku Print MIS (Management Information System) v oblasti produkčního tisku. Akvizice umožní společnosti Ricoh zvyšovat a zefektivňovat workflow v rámci produkčním tisku a pomůže zákazníkům působícím v daném segmentu zlepšit efektivitu řízení a produktivitu jejich výroby

Zobrazit

Copyright 2017 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×

Tento projekt č. 2.2 ITP03/1012 byl spolufinancován Evropskou unií.