O nás

Portfolio společností RICOH Czech Republic a RICOH Slovakia zahrnuje řadu systémových a partnerských řešení, která pomáhají profesionálně zpracovávat dokumenty, kontrolovat a snižovat tiskové náklady i zabezpečit tisk proti jeho zneužití.

V oblasti hardwaru nabízí barevná i černobílá multifunkční zařízení, tiskárny, velkoformáty, faxy, digitální duplikátory a digitální produkční zařízení pro velkoobjemový tisk.

Samotná zařízení jsou doplněna nabídkou softwarových řešení – účtovací software pro kontrolu a účtování tiskových nákladů a skenovací software pro digitalizaci dokumentů a jejich správu.

V oblasti dokumentových služeb (Ricoh Business Solution) je Ricoh pro své zákazníky partnerem v oblasti celého životního cyklu dokumentu a informací. Kromě dodávek tiskových systémů nabízí řešení pro systémovou evidenci dokumentů a jejich digitalizaci, zkvalitnění procesu oběhu elektronických dokumentů a ukládání dat.

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Zdravé životní prostředí je jedním ze základních odkazů budoucím generacím. Jistotu kvalitních produktů s minimálními dopady na životní prostředí získáte nejen výběrem ověřené značky, ale i profesionální servisní organizace vlastnící ISO 14000. O významu ekologické stránky produktů ve společnosti RICOH svědčí nejen vysoký objem investic do oblasti výzkumu a ochrany životního prostředí, ale také přední pozice RICOHU v žebříčcích z oblasti ekologie, např. Nikkei Research.

Produkty RICOH jsou vyráběny prostřednictvím nejnovějších technologických procesů a jsou pod neustálou kontrolou z hlediska kvality, spolehlivosti a nezávadnosti. Všechny výrobní provozy vlastní certifikát ISO 14001 a jsou vybaveny systémem recyklace a obnovitelnosti zdrojů.

HISTORIE RICOH V ČR A SR

RICOH Czech Republic a RICOH Slovakia vznikly v roce 2015 akvizicí firem IMPROMAT CZ spol. s r. o. a IMPROMAT SLOV,spol. s r. o., výhradních distributorů RICOH v ČR a SR již od roku 1990. Pod značku RICOH tak přešlo více než 250 zaměstnanců centrál v Praze a Bratislavě i všech poboček v regionech České a Slovenské republiky.

Japonská společnost Ricoh, Co. Ltd. byla založena v roce 1936.  Z firmy, která se na počátku zabývala výrobou a prodejem jemného papíru, se stal přední výrobce kancelářské, komunikační a optické techniky.

V současnosti je RICOH globální technologickou společností s obratem více než 23 mld. USD. Specializuje se na kancelářská multifunkční tisková zařízení  a laserové tiskárny, řešení pro produkční tisk, systémy pro řízení toku diskových dat a IT služby. Společnost se dále zabývá řešeními pro optimalizaci kancelářských procesů, jako například řízení tisků či dokumentů nebo správa “flotily” tiskových zařízení.

Ricoh má zastoupení ve více než 200 zemích po celém světě a zaměstnává přes 100 tisíc lidí. Patří mezi 500 největších společností světa dle žebříčku časopisu Fortune a je zároveň dlouhodobým lídrem evropského trhu kancelářské techniky.

Díky investicím do výzkumu a vývoje, které představují více než 9% obratu, setrvává RICOH na předním místě v oblasti technologie, je tedy spolehlivým technologickým lídrem a tvůrcem významných inovativních a udržitelných obchodních řešení. Jeho inovace je inspirována individuálními potřebami zákazníků, od malých podniků po korporátní seskupení. Stručně řečeno, RICOH je poskytovatel komplexních dokumentových a IT řešení.

TISKOVÉ ZPRÁVY

Ricoh posilňuje svoju pozíciu v oblasti digitálnych pracovísk získaním spoločnosti DocuWare

4. 7. 2019

Tokio, Japonsko, 2. júl 2019 - Spoločnosť Ricoh v utorok oznámila definitívnu dohodu o nadobudnutí DocuWare, popredného poskytovateľa softvéru pre správu obsahu.

Zobrazit

Ricoh akvizicí společnosti DocuWare posiluje svoji pozici v oblasti digitálních pracovišť

4. 7. 2019

Praha, 2. června 2019 – Společnost Ricoh dnes oznámila definitivní dohodu o získání společnosti DocuWare, předního poskytovatele softwaru pro správu obsahu.

Zobrazit

Společnost Melter objednává první tiskárnu Pro VC70000 na německém trhu

13. 6. 2019

Praha, 13. června 2019 – Společnost Melter, která se specializuje na direct mail, si objednala první vysokorychlostní inkoustovou tiskárnu Ricoh Pro VC70000 v Německu.

Zobrazit

Spoločnosť Ricoh vyhlasuje Global SDGs Action 2019

31. 5. 2019

TOKYO, 30. máj 2019 - Skupina Ricoh oznámila, že jej „Ricoh Global SDGs Action 2019“ sa začne 1. júna.

Zobrazit

Ricoh vyhlašuje Global SDGs Action 2019

31. 5. 2019

Tokio, 31. května 2019 – Skupina Ricoh oznámila, že „Ricoh Globa SDGs Action 2019“ začne 1. června.

Zobrazit

Ricoh získal ocenění BLI PaceSetter za svůj cloudový ekosystém multifunkčních zařízení

21. 5. 2019

Praha, 21. května 2019 – Společnost Ricoh opět slaví udělení ocenění Keypoint Intelligence – Buyers Lab, které získala za vítězství v hodnocení 2019–2020 BLI PaceSetter v kategorii vývoje ekosystémů chytrých multifunkčních zařízení (MFP Cloud Ecosystem).

Zobrazit

Zamestnanci v súčasnosti hľadajú ideálnu zhodu so zamestnávateľmi založenú na hodnotách

15. 5. 2019

Bratislava, 15. máj 2019 – Pracovná sila je vzhľadom na požiadavku radikálnej zmeny v spôsobe, akým podnikáme, dnes zjednotenejšia ako kedykoľvek predtým. Už nestačí merať iba finančný úspech.

Zobrazit

Zaměstnanci dnes hledají „ideální shodu“ se zaměstnavatelem na základě vlastních hodnot a vizí

15. 5. 2019

Praha, 15. května 2019 – Zaměstnanci jsou ve svých požadavcích na radikální změnu způsobu, jakým budeme všichni v budoucnu podnikat, daleko jednotnější než kdy jindy. Už nestačí měřit jen finanční úspěch.

Zobrazit

Znižovania rozpočtov zákazníkov a zvyšujúce sa očakávania sú na vrchole zoznamov obchodných lídrov

25. 4. 2019

Bratislava, 25. apríl 2019 – Podľa novej štúdie, ktorú si objednala spoločnosť Ricoh Europe, lídri európskych podnikov tvrdia, že znižujúce sa rozpočty zákazníkov a čoraz vyššie očakávania sú vzhľadom na neistotu trhu kľúčovými príležitosťami pre rast.

Zobrazit

Prečo je spolupráca + udržateľnosť novým vzorcom úspechu

23. 4. 2019

Bratislava, 23. apríl 2019 - Isté slová znamenajú pre podnik všetko alebo nič. Vezmite si spoluprácu a udržateľnosť. Účinky ich zaradenia do firemnej kultúry sú dobre známe, no často sa im nepodarí dostať ďalej, ako sú korporátne služby.

Zobrazit

Copyright 2019 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×