O nás

Portfolio společností RICOH Czech Republic a RICOH Slovakia zahrnuje řadu systémových a partnerských řešení, která pomáhají profesionálně zpracovávat dokumenty, kontrolovat a snižovat tiskové náklady i zabezpečit tisk proti jeho zneužití.

V oblasti hardwaru nabízí barevná i černobílá multifunkční zařízení, tiskárny, velkoformáty, faxy, digitální duplikátory a digitální produkční zařízení pro velkoobjemový tisk.

Samotná zařízení jsou doplněna nabídkou softwarových řešení – účtovací software pro kontrolu a účtování tiskových nákladů a skenovací software pro digitalizaci dokumentů a jejich správu.

V oblasti dokumentových služeb (Ricoh Business Solution) je Ricoh pro své zákazníky partnerem v oblasti celého životního cyklu dokumentu a informací. Kromě dodávek tiskových systémů nabízí řešení pro systémovou evidenci dokumentů a jejich digitalizaci, zkvalitnění procesu oběhu elektronických dokumentů a ukládání dat.

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Zdravé životní prostředí je jedním ze základních odkazů budoucím generacím. Jistotu kvalitních produktů s minimálními dopady na životní prostředí získáte nejen výběrem ověřené značky, ale i profesionální servisní organizace vlastnící ISO 14000. O významu ekologické stránky produktů ve společnosti RICOH svědčí nejen vysoký objem investic do oblasti výzkumu a ochrany životního prostředí, ale také přední pozice RICOHU v žebříčcích z oblasti ekologie, např. Nikkei Research.

Produkty RICOH jsou vyráběny prostřednictvím nejnovějších technologických procesů a jsou pod neustálou kontrolou z hlediska kvality, spolehlivosti a nezávadnosti. Všechny výrobní provozy vlastní certifikát ISO 14001 a jsou vybaveny systémem recyklace a obnovitelnosti zdrojů.

HISTORIE RICOH V ČR A SR

RICOH Czech Republic a RICOH Slovakia vznikly v roce 2015 akvizicí firem IMPROMAT CZ spol. s r. o. a IMPROMAT SLOV,spol. s r. o., výhradních distributorů RICOH v ČR a SR již od roku 1990. Pod značku RICOH tak přešlo více než 250 zaměstnanců centrál v Praze a Bratislavě i všech poboček v regionech České a Slovenské republiky.

Japonská společnost Ricoh, Co. Ltd. byla založena v roce 1936.  Z firmy, která se na počátku zabývala výrobou a prodejem jemného papíru, se stal přední výrobce kancelářské, komunikační a optické techniky.

V současnosti je RICOH globální technologickou společností s obratem více než 23 mld. USD. Specializuje se na kancelářská multifunkční tisková zařízení  a laserové tiskárny, řešení pro produkční tisk, systémy pro řízení toku diskových dat a IT služby. Společnost se dále zabývá řešeními pro optimalizaci kancelářských procesů, jako například řízení tisků či dokumentů nebo správa “flotily” tiskových zařízení.

Ricoh má zastoupení ve více než 200 zemích po celém světě a zaměstnává přes 100 tisíc lidí. Patří mezi 500 největších společností světa dle žebříčku časopisu Fortune a je zároveň dlouhodobým lídrem evropského trhu kancelářské techniky.

Díky investicím do výzkumu a vývoje, které představují více než 9% obratu, setrvává RICOH na předním místě v oblasti technologie, je tedy spolehlivým technologickým lídrem a tvůrcem významných inovativních a udržitelných obchodních řešení. Jeho inovace je inspirována individuálními potřebami zákazníků, od malých podniků po korporátní seskupení. Stručně řečeno, RICOH je poskytovatel komplexních dokumentových a IT řešení.

TISKOVÉ ZPRÁVY

Společnost Ricoh rozšiřuje své IT služby v regionu EMEA

20. 4. 2018

Praha 20. dubna 2018 – Společnost Ricoh revidovala v regionu zemí EMEA nabídku svých IT služeb a nově začala poskytovat širší portfolio služeb a řešení pro národní a nadnárodní organizace.

Zobrazit

Ricoh na veletrhu IDTechEx 2018 představí řadu možností pro průmyslový tisk

9. 4. 2018

Praha, 9. dubna 2018 – Ricoh připravuje na veletrh IDTechEx, který se koná ve dnech 11. – 12. dubna v Kongresovém centru Estrel v Berlíně v Německu, představení rozmanitých ukázek možností v rámci průmyslového tisku.

Zobrazit

Ricoh ve spolupráci s Bianchi předvede na výstavě FESPA 2018 kreativní inovace

3. 4. 2018

Praha, 3. dubna 2018 – Síla a výkon tisku! Od vizuálně zajímavých bannerů a plakátů až po trička a tašky tištěné na zakázku. To vše bude představeno díky partnerství společností Ricoh a Bianchi na veletrhu FESPA 2018.

Zobrazit

Nová řada produkčních strojů Ricoh Pro™ C7200X zaujme především kreativní zákazníky

28. 3. 2018

Praha, 28. března 2018 – Širší možnosti pro růst a zefektivnění nákladů díky specializaci a tím i možnost vyšší konkurenceschopnosti, přináší zákazníkům zabývajících se produkčním tiskem, nová řada barevných digitálních produkčních strojů.

Zobrazit

Společnost Shell si vybrala Ricoh za svého výhradního externího poskytovatele MPS

28. 3. 2018

Praha, 28. března 2018 – Společnost Ricoh se stala výhradním poskytovatelem tiskových služeb řízených z jednoho zdroje pro Skupinu Shell.

Zobrazit

Ricoh připravuje nejmodernější technologii inkjetového tisku pro stávající i nové stroje

5. 3. 2018

Praha, 5. března, 2018 – Společnost Ricoh oznámila, že učinila další krok na cestě k tomu stát se nejpokrokovějším výrobcem kontinuálních inkjetových strojů na světě a oznamuje vývoj nové inkoustové technologie.

Zobrazit

Připravenost a aktivní přístup je pro malé a střední podniky nutností

21. 2. 2018

Praha, 21. února, 2018 – Zvyšovat připravenost je hlavní prioritou pro evropské ředitele malých a středních firem, kteří se snaží využít výhod automatizovaných pracovišť.

Zobrazit

RICOH INOVIO>>: Document Management System (DMS)

20. 2. 2018

Praha 20. února, 2018 – Společnost Ricoh se spojila se silným hráčem na trhu v oblasti softwaru na podporu firemních procesů malých a středních firem a přichází na trh se sofistikovaným a jednoduchým systémem pro řízení dokumentů, RICOH INOVIO>>.

Zobrazit

Nad Prahou přeletí rekordní formace horkovzdušných balónů

19. 2. 2018

Praha, 19. února, 2018 - V březnu se nad Prahou objeví historicky největší formace horkovzdušných balónů. Město jich přeletí zřejmě více než dvacet.

Zobrazit

Ricoh představí na veletrhu FESPA 2018 zatím nejširší produktové portfolio

13. 2. 2018

Praha, 12. února, 2018 – Ricoh chce plně využít potenciálu mezinárodního tiskařského veletrhu FESPA aby ukázal, že jeho nejnovější inovace v oblasti produkčního tisku mohou pomoci poskytovatelům tisku efektivně rozšiřovat jejich služby.

Zobrazit

Copyright 2018 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×

Tento projekt č. 2.2 ITP03/1012 byl spolufinancován Evropskou unií.