Kategorie

Ricoh bude při montáži multifunkčních A3 tiskáren využívat elektřinu z 100% obnovitelných zdrojů

Praha, 12. srpna 2019 – Společnost Ricoh Company, Ltd.,oznámila, že počínaje fiskálním rokem 2019 bude k pokrytí množství elektrické energie potřebné při montáži multifunkčních A3 tiskáren, používat čistou energii z 100% obnovitelných zdrojů.

Tento krok je součástí závazku RE100*1 pro dosažení cíle využívání 100% obnovitelné elektřiny ve výroběVeškerá elektřina v provozech, kde společnost Ricoh montuje multifunkční A3 zařízení včetně repasovaných přístrojů*2, bude pocházet výhradně z obnovitelných zdrojů. 

*1) RE100: Globální iniciativa podporovaná společnostmi, které se dohodly využívat ve svých provozech 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů.

*2) Repasované přístroje: Multifunkční zařízení, recyklovaná pomocí pokročilých technologií s využitím již použitých součástí a splňující stejné standardy kvality jako nové modely.

 

Od dubna 2017, kdy se skupina Ricoh přihlásila k iniciativě RE100, začala podnikat úsporné kroky a další iniciativy. Současně instalovala vlastní zařízení na výrobu energie a převedla výrobu na zdroje s větším podílem obnovitelné energie. K dnešku přešlo na 100% obnovitelné zdroje elektřiny devět prodejních společností Ricoh v Evropě a provozy pro recyklaci a repasování přístrojů ve Francii. K dalším úspěchům patří získání certifikátu Nearly ZEB*3 (Budova s téměř nulovou spotřebou energie) pro budovu Gifu, japonskou pobočku prodejce společnosti Ricoh Japan.

Tato nejnovější iniciativa společnosti Ricoh je podložena smlouvami na nákup certifikátů I-REC*4 a emisních povolenek J-Credit*5 pro odběr elektřiny výhradně z obnovitelných zdrojů, podle kterých společnost Ricoh v tomto fiskálním roce nakoupí 37GWh elektřiny pro všechny provozy společnosti, kde probíhá montáž multifunkčních A3 tiskáren. Jakmile bude odběr čisté elektřiny pro FY2019 ukončen, zelené certifikáty budou odevzdány a emisní povolenky vyřazeny.

*3) Nearly ZEB: Budova s téměř nulovou spotřebou energie je taková budova, která spotřebovává 75 a více procent energie z vlastních zdrojů a její roční spotřeba se tudíž blíží téměř nulové spotřebě energie.

*4) I-REC: Mezinárodní certifikát na odběr obnovitelné energie I-REC: Mezinárodní osvědčení o obnovitelné energii.

*5) J-Credit: Obchodovatelné emisní povolenky jsou vládní nástroj, které vláda uděluje jako „kredit“ pro snížení objemu emisí CO2 a dalších skleníkových plynů na základě zavedení úsporných zařízení nebo používání obnovitelných zdrojů energie nebo v důsledku vhodného hospodaření s lesy.

 

Vedle většího podílu využití obnovitelných zdrojů energie v podnikání se tímto krokem zvyšuje přitažlivost multifunkčních A3 tiskáren Ricoh pro spotřebitele, především díky svému menšímu dopadu na životní prostředí. Ricoh spolu se svými partnery touto iniciativou usiluje o urychlení přechodu společnosti na výrobu s nulovou produkcí uhlíku.

Tato iniciativa se týká závodů:

Čína              Ricoh Asia Industry (Shenzhen) Ltd

Čína              Shanghai Ricoh Digital Equipment (*6)

Thajsko         Ricoh Manufacturing (Thailand) Ltd

Japonsko      Ricoh Industry Co., Ltd. (Tohoku Office) (*6)

Japonsko       Ricoh Co., Ltd. (Ricoh Eco Business Development Center) 

*6) Pouze v provozech, v nichž probíhá montáž multifunkčních A3 tiskáren.

 

O společnosti Ricoh

Ricoh svými inovativními technologiemi a službami podporuje a rozvíjí digitální pracoviště a umožňuje tak lidem efektivnější a lepší práci. Již více než 80 let inspiruje společnost Ricoh k inovacím a je významným dodavatelem systémů pro řízení a správu dokumentů, IT služeb, řešení pro komerční a produkční tisk, digitálních kamer, fotoaparátů a produkčních zařízení.

Skupina Ricoh, s hlavním sídlem v Tokiu, působí přibližně ve 200 zemích a regionech na světě. Na konci fiskálního roku v březnu 2019 dosáhla Skupina Ricoh celosvětového obratu ve výši 2 013 miliard jenů (přibližně 18,1 miliardy USD).

Další informace najdete na stránkách www.ricoh.cz

 

Kontakt pro média:
RICOH Czech Republic s.r.o.

Jana Zajíčková

Tel: +420 702 245 128

E-mail: jana.zajickova@ricoh.cz

Homepage: www.ricoh.cz

Porovnání produktů - počet produktů k porovnání: 0SkrýtOdstranit vše

Vyberte až 3 výrobky, které si přejete porovnat.

Copyright 2020 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×