Kategorie

Ricoh Global Eco Action: Závazek vyžívat do roku 2050 až 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů

Praha, 1. června 2018 – Skupina Ricoh po roce opět vyhlašuje Světový měsíc ekologických aktivit (Ricoh Global Eco Action), který začíná dnes, v pátek 1. června.

Během této měsíc trvající akce motivuje všechny své zaměstnance, aby více přemýšleli o životním prostředí a zapojili se do ekologických akcí, které Ricoh organizuje po celém světě napříč všemi pobočkami!

Akci „Světový měsíc ekologických aktivit” organizuje Ricoh pravidelně od roku 2006 a letos proběhne již 13. ročník. Kromě toho se v úterý 5. června bude v rámci celé společnosti Ricoh konat speciální „zelený“ den, jako připomínka Světového dne životního prostředí OSN.

Cíl: nulová produkce oxidu uhličitého

Ricoh vybral osm klíčových cílů udržitelného rozvoje, které mají zvlášť velký význam pro řešení sociálních problémů v souvislosti s podnikatelskými aktivitami, a na základě toho si stanovil pět hlavních témat. Cíl stát se firmou s nulovou produkcí oxidu uhličitého a udržitelného hospodaření, vedlo Ricoh k tomu, aby si vytyčila environmentální cíle v rámci celé skupiny Ricoh.

Jedním z nich bude dosažení nulových emisí skleníkových plynů (GHG) v celém produktovém řetězci do roku 2050. Rovněž posílí své iniciativy vedoucí k dosažení nulových emisí uhlíku, jako je účast v RE100 (*), globální aktivitě, která se zabývá aktivním využíváním obnovitelné energie. Ricoh je první japonská společnost, která se k této iniciativě připojila.

Světový měsíc ekologických aktivit Ricoh je globální akce, při které má každý z jejích 100 000 zaměstnanců na celém světě příležitost spojit síly s příbuznými, přáteli, sousedy či zákazníky, a zapojit se do světových aktivit na záchranu životního prostředí na naší planetě. 

(*) RE100Světová iniciativa založená společnostmi, které souhlasily s cílem získat 100 % elektřiny, kterou potřebují pro své podniky, z obnovitelných zdrojů energie. Společnost Ricoh se zavázala používat do roku 2030 minimálně 30 % energie z obnovitelných zdrojů a do roku 2050 celých 100 %.

Akce, které se budou konat 5. června v rámci speciálního „zeleného“  dne Ricoh

  • Společnost Ricoh vypne všechna svítící loga ve všech pobočkách po celém světě.
  • Zaměstnanci přijdou do práce oblečení v zeleném, aby upozornili na Světový měsíc ekologických aktivit společnosti Ricoh.
  • Ricoh uspořádá sympozium, na které budou pozvány i externí organizace. V rámci sympozia se bude diskutovat o vytvoření nových obchodních modelů, jež povedou ke konkrétním opatřením, jak se stát společností s nulovými emisemi CO2. 

Chůzí k snížení uhlíkové stopy!

Ricoh Europe letos pořádá akci s názvem „Step Challenge“, do které se zapojí i zaměstnanci Ricoh Czech Republic a Slovakia. Účastníci budou soutěžit během celého měsíce června v pětičlenných týmech v tom, jak dokáží snížit svou uhlíkovou stopu. Jejich pohyb (bez používání automobilu) bude sledovat a zaznamenávat mobilní aplikace. Účastnický poplatek v hodnotě 5 GBP na osobu, který každý člen zaplatí a všechny ostatní vybrané finance, poputují na výzkum Alzheimerovy choroby.

Během měsíce června se zaměstnanci Ricoh Czech Republic a Slovakia zúčastní také několika dobrovolnických dnů a to hned ve třech městech - v Praze, ve Zlíně a v Bratislavě. Budou pomáhat uklízet a čistit okolí školy v místní části Prahy 4, v zoologické zahradě Lešná ve Zlíně a v Bratislavě budou společně čistit potok a jeho okolí.

 

O společnosti Ricoh

Ricoh svými inovativními technologiemi a službami podporuje a rozvíjí digitální pracoviště a umožňuje tak lidem efektivnější a lepší práci. Již více než 80 let společnost Ricoh inspiruje k inovacím a je významným dodavatelem systémů pro řízení dokumentů, IT služeb, řešení pro komerční a produkční tisk, digitálních kamer, fotoaparátů a produkčních zařízení.

Skupina Ricoh, s hlavním sídlem v Tokiu, působí přibližně ve 200 zemích a regionech na světě. Na konci fiskálního roku v březnu 2018 dosáhla Skupina Ricoh celosvětového obratu ve výši 2 063 miliard jenů (přibližně 19,4 miliardy USD).

 

 

www.ricoh.cz, www.ricoh.sk

 

Kontakt pro média:

Eliška Kačerová
Marketing Specialist
E-mail: eliska.kacerova@ricoh.cz    
Mobile: +420 604 297 454

 

Porovnání produktů - počet produktů k porovnání: 0SkrýtOdstranit vše

Vyberte až 3 výrobky, které si přejete porovnat.

Copyright 2019 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×