Kategorie

Ricoh svým CSR projektem Snídaně pro neziskovky podpořil neziskovou organizaci Borůvka Praha o.p.s.

Praha, 23. října 2018 – Zaměstnanci společnosti Ricoh Czech Republic uspořádali ve středu 17. 10. 2018 dobročinnou snídani, jejíž výtěžek darovali pražské neziskové organizaci Borůvka Praha o.p.s.

Zaměstnanci Ricoh připravili bohatou snídani z domácí produkce
 

Společnost Ricoh Czech Republic v rámci své CSR strategie pořádá pravidelně jednou za čtvrt roku tzv. „Snídaně pro neziskovky“. Myšlenka tohoto projektu je jednoduchá. Tým zaměstnanců z jednoho oddělení připraví snídani pro své kolegy z kanceláře, ať už vlastnoručně upeče, uvaří nebo něco dobrého zakoupí. Finanční částka, která se během snídaně vybere, je darována dle výběru organizujícího týmu snídaně na podporu určité organizace z neziskového sektoru.

 

Finanční výtěžek od zaměstnanců z poslední dobročinné snídaně byl 5.000 Kč, ale jelikož společnost Ricoh tuto částku ještě zdvojnásobila, činil celkem 10.000 Kč a putoval do pražské neziskové organizace Borůvka Praha o.p.s.

 

„Tato částka bude využita na podporu pracovního uplatnění lidí s tělesným postižením,“ sděluje Veronika Moudrá, fundraiserka Borůvky Praha o.p.s.. „Nejen, že zaměstnanci napekli luxusní kousky a připravili skvělá míchaná vajíčka, ale ještě se do toho vrhli s plnou vervou.“, doplňuje Veronika Moudrá.

 

„Projekt Snídaně pro neziskovky běží pravidelně od roku 2017 a je mezi zaměstnanci Ricoh velice oblíbený. Nejen, že finančním výtěžkem podpoříme dobrou věc, ale budujeme a upevňujeme tak pozitivní firemní kulturu na pracovišti, která je v rámci fungování kterékoliv organizace velice důležitá“, říká Eliška Kačerová, Marketing Specialist, RICOH Czech Republic s.r.o.

 

O neziskové organizaci Borůvka Praha o.p.s.

Borůvka Praha o.p.s. je pražskou neziskovou organizací, která od roku 1998 pomáhá lidem s tělesným postižením a jejím hlavním partnerem je Jedličkův ústav a školy. Organizace je výjimečná tím, že pomáhá lidem s handicapem v průběhu celého jejich života. V dětství dopravou do škol, dále fyzioterapií, tréninkovým pracovním programem a završením všeho je pomoc s hledáním pracovního místa a samotné zaměstnávání. V roce 2013 získala organizace 2. místo v soutěži Národní cena kariérového poradenství – ocenění dobré praxe v oblasti kariérového poradenství v České Republice. V roce 2015 se umístila ve finále soutěže neziskovka roku 2015. V letošním roce organizace slaví své 20leté jubileum.

 

O společnosti Ricoh

Ricoh svými inovativními technologiemi a službami podporuje a rozvíjí digitální pracoviště a umožňuje tak lidem efektivnější a lepší práci. Již více než 80 let společnost Ricoh inspiruje k inovacím a je významným dodavatelem systémů pro řízení dokumentů, IT služeb, řešení pro komerční a produkční tisk, digitálních kamer, fotoaparátů a produkčních zařízení.

Skupina Ricoh, s hlavním sídlem v Tokiu, působí přibližně ve 200 zemích a regionech na světě. Na konci fiskálního roku v březnu 2018 dosáhla Skupina Ricoh celosvětového obratu ve výši 2 063 miliard jenů (přibližně 19,4 miliardy USD).

 

www.ricoh.cz , www.ricoh.sk

 

Kontakt pro média:

Eliška Kačerová

E-mail: eliska.kacerova@ricoh.cz    

Mobile: +420 604 297 454

Porovnání produktů - počet produktů k porovnání: 0SkrýtOdstranit vše

Vyberte až 3 výrobky, které si přejete porovnat.

Copyright 2019 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×