Kategorie

Světový měsíc eko aktivit Ricoh 2017

Praha, 1. června 2017 – Společnost Ricoh, počínaje čtvrtečním dnem 1.6.2017, vyhlásila měsíc červen světovým měsícem ekologických aktivit, do kterých se zapojí dceřiné společnosti Ricoh napříč celou naší planetou. Součástí celosvětových eko aktivit je projekt s názvem “Ricoh Global Eco Action 2017”, jehož cílem je povzbudit a pobídnout zaměstnance k tomu, aby zapřemýšleli o svém životním prostředí a zapojili se do ekologických aktivit.

 

Každoročně, již od roku 1972, vyhlašuje OSN den 5. června Světovým dnem životního prostředí, který je největší světovou událostí na podporu ekologie. Společnost Ricoh tento zelený den „Common Action Day“ slaví již od roku 2006 a letos proběhne již dvanáctý ročník.


Letošní rok si společnost Ricoh stanovila a přijala “Environmentální cíle společnosti Ricoh“, se záměrem dosáhnout do roku 2050 nulové hodnoty emisí skleníkových plynů v celém hodnotovém řetězci společnosti. Skupina Ricoh posílí veškerá opatření, aby se stala společností s nulovými emisemi CO2, v souladu s Pařížskou dohodou, která vstoupila v platnost v roce 2016.

K dosažení vytyčeného cíle bude společnost Ricoh muset přijmout řadu opatření, včetně četných energeticky úsporných aktivit a aktivního využívání obnovitelných zdrojů energie, a také se, jako první japonská společnost, připojit ke světové iniciativě RE100(*), věnující se aktivnímu využíváním obnovitelných zdrojů energie.

Společnost Ricoh klade rovněž velký důraz na takové aktivity, jako je Světový měsíc eko aktivit, které všem zaměstnancům skupiny Ricoh na celém světě, což je zhruba 100 000 lidí, dávají příležitost být odpovědní a aktivní v ochraně životního prostředí na naší zeměkouli. Společnost Ricoh aktivně podporuje účast na těchto aktivitách a sdílení informací nejrůznějšími způsoby s cílem spojit síly se zaměstnanci, jejich rodinami, přáteli, s místními komunitami a zákazníky, aby rozšířili své ekologické aktivity v ještě větším měřítku.

(*) RE100:
Světová iniciativa, založená společnostmi, které souhlasily s cílem získat 100% elektřiny, kterou potřebují pro své podniky, z obnovitelných zdrojů energie. Společnost Ricoh se zavázala používat do roku 2030 minimálně 30% energie z obnovitelných zdrojů a do roku 2050 celých 100%.

 

O společnosti Ricoh

Ricoh je globální technologická společnost, která již více než 80 let mění způsob práce. V souladu s firemním sloganem – imagine. change. – Ricoh poskytuje společnostem i jednotlivcům služby a technologie, které inspirují k inovacím, podporují trvalý rozvoj a přispívají k růstu podnikání. K těmto nástrojům patří systémy pro řízení dokumentů, služby IT, řešení pro produkční tisk, vizuální komunikační systémy, digitální fotoaparáty a průmyslové systémy.

Skupina Ricoh, s hlavním sídlem v Tokiu, působí přibližně ve 200 zemích a regionech na světě. V závěru fiskálního roku na konci března 2017 dosáhla Skupina Ricoh celosvětově obratu ve výši 2 028 miliard jenů (přibližně 18,2 miliardy USD).

 

 www.ricoh.cz, www.ricoh.sk

Kontakt pro média:
Ing. Eliška Kačerová
E-mail: eliska.kacerova@ricoh.cz
Mobile: +420 604 297 454

 

Porovnání produktů - počet produktů k porovnání: 0SkrýtOdstranit vše

Vyberte až 3 výrobky, které si přejete porovnat.

Copyright 2018 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×

Tento projekt č. 2.2 ITP03/1012 byl spolufinancován Evropskou unií.