homeback to menu
Přehled

Měníme přístup k práci

Technologie mění náš způsob práce. Ve společnosti Ricoh zajišťujeme, aby změny byly pro vaše týmy a vaše podnikání pozitivní. Provedeme vás každým krokem, abychom zajistili bezproblémový přechod na plně digitální pracoviště
Podívejte se na všechna naše firemní řešení
Služby pro firmy
Digitální Pracoviště

Přístup odkudkoli

Hybridní a mobilní zařízení utvářejí naši budoucnost. K návrhu, integraci a podpoře digitálních pracovišť přistupujeme komplexně, abychom podpořili zapojení zaměstnanců a pomohli vám dosáhnout nové úrovně výkonnosti.
Objevte všechna naše řešení digitálního pracoviště
Správa firemních procesů

Nastaveno pro úspěch

Manuální úkoly již nemusí zdržovat vaše zaměstnance. Optimalizujeme vaše podnikové procesy, abychom vašim zaměstnancům umožnili dosahovat lepších výsledků; poskytujeme technologie, odborné znalosti a podporu pro zefektivnění a zjednodušení procesů ve vaší organizaci
Podívejte se na všechna naše řešení pro správu firemních procesů
Cloud a infrastruktura

Cloud & Clear

Využití všech výhod cloudu vyžaduje správný plán a tým, který jej bude realizovat. Poskytujeme cloudová řešení a odborné znalosti, díky nimž je vaše podnikání pružnější, nákladově efektivnější a bezpečnější a zároveň se snažíme o inovace nové generace.
Podívejte se na všechna naše řešení pro cloud a infrastrukturu
Kybernetická bezpečnost

Už žádné riskantní podnikání

Zařízení připojená k internetu vytvářejí nová zranitelná místa pro kybernetické útoky. Pomáháme vám přejít do útoku proti kybernetické kriminalitě pomocí inteligentních služeb a řešení kybernetické bezpečnosti přizpůsobených vašim hlavním firemním procesům.
Podívejte se na všechna naše řešení kybernetické bezpečnosti
Digitální Zkušenosti

Nová úroveň zkušeností

An excellent customer experience starts with a superior employee experience. Our highly-skilled team of data scientists and developers design, build, implement and service the solutions you need to exceed expectations at every touchpoint.
Discover all Digital Experience solutions
Kancelářské produkty a software

Nejlepší ve své třídě

Společnost Ricoh je známá pro vysoce kvalitní tiskárny, digitální duplikátory a multifunkční tiskárny / skenery / kopírky. Díky široké nabídce rychlostí, velikostí a funkcí si můžete vybrat modely, které nejlépe vyhovují vašemu týmu, kanceláři nebo učebně.
Podívejte se na naše kancelářské produkty a software
Přehled

Všestranná platforma služeb a podpory

Veškerá produktová a servisní podpora na jednom místě. Poskytujeme podporu, poradenství a řešení pro udržení vašeho podnikání v chodu.
Získat podporu
Správa audiovizuálních služeb (AV)
Přehled

Vše na jednom místě

Buďte v obraze o dění v naší firmě, produktech a akcích, které pořádáme nebo se jich účastníme.
Buďte informovaní
News and events from Ricoh
Společnost

Kdo jsme a co děláme

Ve společnosti Ricoh se snažíme vždy naslouchat našim zákazníkům a poskytovat vám inovativní řešení, produkty a služby, které odpovídají vašim podnikatelským cílům. Snažíme se přidat hodnotu vašim službám a produktům. Přizpůsobujeme se měnícím se podnikatelským podmínkám.
Dozvědět se více o společnosti Ricoh
Přehled

Co pro vás můžeme udělat?

Ať už máte dotaz ohledně cen našich řešení nebo produktů, potřebujete pomoci se správou svého účtu nebo již naše produkty používáte a máte dotaz na podporu, náš tým je připraven vám pomoci.
Obraťte se na nás
Správa audiovizuálních služeb (AV)
Přehled

Pomáháme vám být o krok napřed

Prozkoumejte a přečtěte si naše nejnovější poznatky o tom, co je v oblasti podnikových řešení nejdůležitější.
Podívejte se na nejnovější poznatky
Ricoh Insights - Overview

Digitální transformace nás obklopuje ze všech stran

Ricoh Czech Republic, Praha, 18. ledna 2022 - Digitální transformace nás obklopuje ze všech stran. Rozvoj technologií svou rychlostí ale předbíhá naši schopnost se na ně adaptovat. Musíme jim totiž přizpůsobit interní procesy, ošetřit slabá místa, a hlavně s tím vším naučit pracovat své lidi. Jaký je ale recept na úspěšnou integraci moderního přístupu k práci?

Technologii máme, ale kdo ji ovládá?
Společnost Ricoh se týmovou spoluprací zabývá již řadu let. Několik desetiletí dodává tiskové technologie, které se postupně integrovaly do chytrého systému, který řídí, co kdo kde může a nemůže tisknout či skenovat atd. Nejdůležitější na těchto systémech však byl rychle fungující servis, včetně helpdesku a konzultantů, kteří se starali, aby systém „svým“ lidem dobře sloužil. 
Podobné je to i v dalších oblastech. Ať jde o rezervační systémy ovládané přes internet, vybavení zasedacích místností, automatické zpracování všech došlých faktur, smluv atd. a k tomu ještě tato data účinně ochránit před stále reálnějšími kybernetickými hrozbami. Možnosti jsou to nepřeberné, opět je ale důležité je dobře nastavit a co nejrychleji s nimi naučit pracovat všechny zaměstnance.

Věřím tomu, co vidím
V průběhu roku 2021 Ricoh ukazoval, jak je možné, a hlavně příjemné takové systémy ovládat. Na akci FutureIsHere, byl zdůrazněn kontrast mezi hromadou papírů a šanonů a rychlou komunikací s jejich digitální verzí. Novinka v portfoliu, systém Docuware, předvedl schopnost naučit se nejrůznější typy vstupních dokumentů, vytěžit z nich důležité údaje a zaúkolovat dotčené osoby pro jejich schválení nebo jinou akci. V dalších vstupech byly řešeny možnosti vybavení jednacích místností a jejich integraci např. do MS Teams a v oblasti bezpečnosti proběhla ukázka, kde jsou nejzranitelnější místa a pootevřená dvířka pro nenechavé zločince.

V rámci akce NewAgeOfficeLife ukázal Ricoh v prostorách svých kanceláří výše zmíněné technologie v praxi. Nejlepší reference je totiž vlastní využití zmíněných řešení. K vidění byl unikátní systém Ricoh Spaces, který umí kromě rezervace jakéhokoliv prostoru i místa na parkování, účinně ověřit, zda zamluvený prostor někdo opravdu obsadil, v jakém stavu ho zanechal a případně sám zavolal úklidovou četu. Atraktivní bylo také stanoviště s chytrým kioskem na bázi dotykového signage systému. Existuje totiž plno pracovníků, kteří ke své práci nepotřebují počítač, přesto se i oni musí vzdělávat dle norem a získávat informace. Ideálně interaktivně a dle svých časových možností. Nejdelší návštěvy si však užilo stanoviště zaměřené na vzdělávací systém Alenka, který díky své jedinečné integraci do prostředí MS Teams posouvá práci HR oddělení a systematického vzdělávání zaměstnanců na jinou úroveň. Alenka si s vámi může i povídat, ukázat hledaný návod nebo si vás vyzkouší, jak si pamatujete nabyté vědomosti.

Digitální transformace nás obklopuje ze všech stran

Kdy s tím začnete vy?
Lidé ve společnosti Ricoh řeší každý den potřeby svých klientů v oblasti moderní týmové spolupráce. Základem je roztlačit tu pomyslnou těžkopádnou lokomotivu starých postupů a uvést věci do pohybu. Začít můžete například digitalizací přijatých faktur, je to cenově nenáročné řešení s rychlým efektem. Pokračovat lze jednací místnosti, kde se každý rychle připojí a je dobře vidět i slyšet anebo se zaměřit na rozvoj vzdělání svých lidí pomocí dostupného flexibilního cenového plánu. Inspirovat se můžete záznamy ze zmíněných akcí a webinářů.
Profesionálové z Ricoh jsou připraveni posunout fungování vaší společnosti na vyšší úroveň. Na vás je, kdy s tím Ricoh začne u vás.

|O společnosti Ricoh|

Ricoh podporuje digitální pracoviště pomocí inovativních technologií a služeb, které umožňují chytřejší práci odkudkoliv.

Se znalostmi a organizačními schopnostmi získanými během své 85leté historie je Ricoh předním poskytovatelem digitálních služeb, správy informací a tiskových a zobrazovacích řešení navržených pro podporu digitální transformace a optimalizaci výkonnosti firem.

Společnost Ricoh Group se sídlem v Tokiu má pobočky po celém světě a její produkty a služby jsou nyní k dispozici zákazníkům v přibližně 200 zemích a regionech. Ve fiskálním roce končícím březnem 2022 měla skupina Ricoh celosvětové tržby ve výši 1 758 miliard jenů (cca 14,5 miliard USD).

Pro další informace navštivte www.ricoh.cz.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv uváděné názvy produktů jsou registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.


Kontakt pro média:
RICOH Czech Republic s.r.o.
E-mail: marcom@ricoh.cz 
Mobile: +420 702 245 128