Ricoh pokračuje na své cestě v inovacích! Novinky na veletrhu slavily úspěch
11.06.2018

Ricoh pokračuje na své cestě v inovacích! Novinky na veletrhu slavily úspěch

Praha, 11. června 2018 – Ve dnech 29.5. - 31.5. 2018 se společnost Ricoh prezentovala na jubilejním 25. ročníku mezinárodního veletrhu REKLAMA POLYGRAF na výstavišti v Praze Letňanech. A úspěšně prodala všechna vystavená tisková zařízení!

Společnost Ricoh si letos připravila novinky v podobě  technologie pro přímý potisk textilu s označením DTG, komunikační a zobrazovací technologie vč. cloudových řešení a představila novinky a dostupná vylepšení k produkčním tiskovým strojům v aktuálním portfoliu. Vše bylo pod záštitou celoevropského konceptu The Art of the New, který se vine jako červená nit napříč všemi evropskými pobočkami. Hlavním motivem je „Síla barev – The Power of colour“, díky kterému chce Ricoh prezentovat na svých zařízeních hravost, kreativitu a nové tiskové možnosti pro své zákazníky.

Nejzásadnější novinkou byla tisková technologie s označením pro C7200SX, která navazuje na předešlou generaci - Pro C7100SX. V oblasti kvality tisku  nový model přináší větší rozlišení DPI, inovovaný přenos obrazu na papír a do rodiny tzv. 5tých barev přibily neonová růžová a invisible red. „Řada Ricoh Pro C7200x Graphic Arts Edition byla navržena tak, aby poskytovala vysoce flexibilní, kvalitní a kreativní tisk. Tyto kompaktní, prostorově nenáročné stroje zvládají tisk rychlostí 95 str./min. a 85 str./min a umí zpracovat rozmanitou škálu médií až do gramáže 360 g/m2. Mají podporu pro tisk na prodloužené formáty až do délky 1260 mm při jednostranném tisku a otevírají tak příležitosti pro nové možnosti a zakázky.“ zdůrazňuje přidanou hodnotu nového zařízení Josef Flessig, Produktový manažer Ricoh Czech Republic.

Barevné digitální tiskové stroje řady Ricoh Pro C7200x získaly také letos v květnu prestižní ocenění EDP Award na veletrhu FESPA v Berlíně.

V segmentu DTG – Direct To Garment -  společnost Ricoh představila technologie s přímým potiskem textilu, tisková zařízení Ri 3000 a Ri 100, které prezentovala přímo na stánku. O nové technologie byl velký zájem, zejména tiskárna Ri 100 je ideální pro kreativní firmy, kteří s potiskem textilu buďto začínají, nebo chtějí své služby rozšířit o nový profitabilní produkt.

Tiskárna Ri 100 pro přímý tisk na textil využívá univerzální piezoelektrickou inkoustovou technologii Ricoh, která dodává kvalitní tisk s vysokou ostrostí. Proměnlivá velikost kapky inkoustů umožňuje tisk detailních kreseb a fotografií s plynulým přechodem v rozlišení 1200 x 1200 dpi.“ doplňuje Josef Flessig.

„Veletrh vnímáme velmi pozitivně, jedná se nyní již o jediné setkání laické i odborné polygrafické veřejnosti v České republice a na Slovensku. Máme možnost potkat se se svými zákazníky, prezentovat jim všechny novinky najednou a poslechnout si aktuality a trendy z trhu. Celkově byl pro nás veletrh velmi úspěšný, prodali jsme všechny vystavované stroje,  tedy C5200S, naši avizovanou novinku Pro C7200SX a tiskárnu ze segmentu DTG – Ri100. Pevně věříme, že zákazníci budou spokojeni a i díky našim tiskovým zařízením mohou neustále růst a přijímat nové zákázky“, komentuje Jakub Eremiáš, Director Commercial & Industrial Printing, Ricoh Czech Republic.

|O společnosti Ricoh|

Ricoh podporuje digitální pracoviště pomocí inovativních technologií a služeb, které umožňují chytřejší práci odkudkoliv.

Se znalostmi a organizačními schopnostmi získanými během své 85leté historie je Ricoh předním poskytovatelem digitálních služeb, správy informací a tiskových a zobrazovacích řešení navržených pro podporu digitální transformace a optimalizaci výkonnosti firem.

Společnost Ricoh Group se sídlem v Tokiu má pobočky po celém světě a její produkty a služby jsou nyní k dispozici zákazníkům v přibližně 200 zemích a regionech. Ve fiskálním roce končícím březnem 2022 měla skupina Ricoh celosvětové tržby ve výši 1 758 miliard jenů (cca 14,5 miliard USD).

Pro další informace navštivte www.ricoh.cz.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv uváděné názvy produktů jsou registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.

Kontakt pro média:

RICOH Czech Republic s.r.o.

E-mail: marcom@ricoh.cz 

Mobile: +420 702 245 128