Proč je zvládnutí zkušeností zaměstnanců důležitější než kdy jindy?
16.03.2023

Proč je zvládnutí zkušeností zaměstnanců důležitější než kdy jindy?

Nicola Downing, generální ředitelka společnosti Ricoh Europe

Ricoh Europe, Londýn, 16. března 2023 - Špatné počasí. Doprava. Nečekané účty. Existují určité frustrace, které jistě obstojí ve zkoušce časem. Aby se k nim další nepřidávali, musí vedoucí pracovníci firem, zajistit, aby zaměstnanci netrpěli obtížnými podmínkami na pracovišti.

Proč je zvládnutí zkušeností zaměstnanců důležitější než kdy jindy?

Riziko tu rozhodně je. Průzkum zadaný společností Ricoh Europe, odhalil nesoulad mezi vnímáním pracovního prostředí zaměstnavateli a zaměstnanci. Téměř tři čtvrtiny (72 %) osob s rozhodovací pravomocí tvrdí, že navrhují pracovní procesy a systémy s ohledem na zkušenosti zaměstnanců, ale pouze 58 % zaměstnanců s tím souhlasí. 

Někteří pracovníci navíc mají pocit, že inovace, které mají usnadnit jejich život, nejsou ty pravé. Více než třetina (36 %) uvádí, že nové technologie zavedené ve firmě nemají vliv na jejich práci. To ukazuje, že někteří zaměstnavatelé nerozumí potřebám svých zaměstnanců a nereagují na ně, pokud jde o digitální transformaci. 

Jak už to tak bývá, nečinnost může mít vážné následky. Klesající produktivita, stagnující růst a rostoucí počet talentovaných lidí, kteří budou chtít odejít, by se mohly stát realitou.

Zájem o skutečně efektivní nástroje však jistě existuje.

Z našeho průzkumu vyplývá, že téměř dvě třetiny zaměstnanců (64 %) jsou přesvědčeny, že by mohli přinést své firmě větší hodnotu, kdyby měli k dispozici správné technologie. Není těžké pochopit, proč jsou někteří pracovníci frustrovaní. Každá třetí evropská společnost v současné době nepoužívá software pro řízení produktivity a projektů (32 %), software pro automatizaci (34 %) ani technologie pro hybridní schůzky (30 %), a to navzdory požadavkům zaměstnanců. 

V londýnské centrále společnosti Ricoh Europe jsou všechny konferenční místnosti vybaveny technologiemi, které zajišťují bezproblémový zážitek pro všechny - bez ohledu na to, jaké zařízení používají. Naše zasedací místnosti jsou vybaveny interaktivními tabulemi Ricoh, LCD monitory, jednotkami podporujícími různé typy připojení a možnostmi bezdrátové prezentace. Tato technologie je efektivní, snadno použitelná a konzistentní, aby byla zajištěna kompatibilita s různými zařízeními a operačními systémy. To znamená, že kdokoli může vstoupit do zasedací místnosti a v okamžiku ji vést nebo prezentovat. Vytvoření fyzického uspořádání kanceláře bylo skutečně inkluzivním procesem. Naši zaměstnanci se aktivně podíleli na poskytování zpětné vazby k přístupu k návrhu, což skvěle podpořilo investice a hrdost na jejich nové pracoviště. Nikdy by nestačilo s nimi pouze konzultovat - poskytnutou zpětnou vazbu bylo třeba pochopit a realizovat.

Nenechte se mýlit, firmy se snaží investovat do nástrojů a technologií, které jim zajistí budoucí růst a pomohou jim udržet si konkurenceschopnost. Nedokážou se však spojit se svými lidmi v otázce, co jim usnadní, zefektivní a zpříjemní pracovní život. 

Lidé musí navždy zůstat v centru jakékoli transformace pracoviště. Musí to být samozřejmost - stejně jako špatné počasí, doprava a nečekané účty.

Zdroj: Nicola Downing, CEO Ricoh Europe, LinkedIn

|O společnosti Ricoh|

Ricoh podporuje digitální pracoviště pomocí inovativních technologií a služeb, které umožňují chytřejší práci odkudkoliv.

Se znalostmi a organizačními schopnostmi získanými během své 85leté historie je Ricoh předním poskytovatelem digitálních služeb, správy informací a tiskových a zobrazovacích řešení navržených pro podporu digitální transformace a optimalizaci výkonnosti firem.

Společnost Ricoh Group se sídlem v Tokiu má pobočky po celém světě a její produkty a služby jsou nyní k dispozici zákazníkům v přibližně 200 zemích a regionech. Ve fiskálním roce končícím březnem 2022 měla skupina Ricoh celosvětové tržby ve výši 1 758 miliard jenů (cca 14,5 miliard USD).

Pro další informace navštivte www.ricoh.cz.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv uváděné názvy produktů jsou registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.

Kontakt pro média:

RICOH Czech Republic s.r.o.

E-mail: marcom@ricoh.cz 

Mobile: +420 702 245 128