Ricoh uvádí na trh řešení Direct to Film a Direct to Garment v jednom zařízení pro větší univerzálnost uplatnění
19.04.2022

Ricoh uvádí na trh řešení Direct to Film a Direct to Garment v jednom zařízení pro větší univerzálnost uplatnění

Ricoh Czech Republic, Praha, 19. dubna 2022 – Společnost Ricoh rozšířila své možnosti tisku aplikací typu Direct to Garment (DTG – přímí tisk na textil) novým univerzálním řešením Direct to Film (DTF).

Ricoh uvádí na trh řešení Direct to Film a Direct to Garment v jednom zařízení pro větší univerzálnost uplatnění
Širší sortiment textilií podporovaný tiskárnami Ricoh Direct to Garment.

Technologie Direct to Film aplikovaná na dekoraci oděvů (tisk na speciální PET fólii, která se následně přenáší na textilie) rozšiřuje možnosti výroby oděvů na míru, v malých sériích a na vyžádání. Je to díky tomu, že umožňuje tisk na širší škálu textilií. Technologie DTF je rovněž ideální pro firemní propagační předměty, jako jsou deštníky a batohy. Nabídka materiálů, na které lze tisknout přímo pomocí technologie DTF, zahrnuje materiály s vodou odpuzujícími povrchy jako kůže, nylon nebo Gore-Tex. Díky vysoké stálosti při náročných pracích cyklech a velké odolnosti je technologie vhodná zejména při aplikaci na materiálech na bázi polyesteru, např. pracovní a sportovní oděvy.

Rozšířením schopností existujících zařízení Ri 1000 a Ri 2000 od společnosti Ricoh, nejdříve vytiskne vrstvu CMYK a na vrch přidá bílou vrstvu. Toto je opak standardní DTG konfigurace, při které je nejdříve bílá vrstva a potom CMYK.

Tento proces umožňuje přenést předtištěné vzory na oděvy bez potřeby jejich předchozího zahřátí prostřednictvím technologie přenosu tepla. Návrhy lze předem vyrobit na PET vrstvu a uložit jako připravenou pro rychlou aplikaci. Jejich vysoká kvalita výroby je podpořena o řešení ColorGATE Textile Productionserver V21.1, které s přesností zpracovává graficky bohatá umělecká díla kreativních potisků.

Toto řešení umožňuje specialistům zhodnotit jejich investice do DTG. Dosahuje také velmi jemných a flexibilních výsledků a splňuje normu Oeko-Tex.

Axel Stuhlreiter, manažer textilních řešení v Graphic Communications skupiny Ricoh Europe, komentuje: „Inovativní technologie zvyšuje všestrannost a flexibilitu předních DTG zařízení společnosti Ricoh. Díky několika jednoduchým krokům je lze upravit tak, aby umožňovaly tisk DTF na širokou škálu materiálů a poskytovaly větší rozmanitost potisků. Rychlý a jednoduchý proces dosahuje vysoce kreativních výsledků rychle a v dostupné ceně.“

Řešení společnosti Ricoh Direct to Film je dostupné od dubna v celé oblasti EMEA.

|O společnosti Ricoh|

Ricoh podporuje digitální pracoviště pomocí inovativních technologií a služeb, které umožňují chytřejší práci odkudkoliv.

Se znalostmi a organizačními schopnostmi získanými během své 85leté historie je Ricoh předním poskytovatelem digitálních služeb, správy informací a tiskových a zobrazovacích řešení navržených pro podporu digitální transformace a optimalizaci výkonnosti firem.

Společnost Ricoh Group se sídlem v Tokiu má pobočky po celém světě a její produkty a služby jsou nyní k dispozici zákazníkům v přibližně 200 zemích a regionech. Ve fiskálním roce končícím březnem 2022 měla skupina Ricoh celosvětové tržby ve výši 1 758 miliard jenů (cca 14,5 miliard USD).

Pro další informace navštivte www.ricoh.cz.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv uváděné názvy produktů jsou registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.

Kontakt pro média:

RICOH Czech Republic s.r.o.

E-mail: marcom@ricoh.cz 

Mobile: +420 702 245 128