Rozšiřujeme rodinu Ricoh (a naše možnosti digitálních služeb)
17.02.2022

Rozšiřujeme rodinu Ricoh (a naše možnosti digitálních služeb)

David Mills, CEO Ricoh Europe

Ricoh Europe, Londýn, 17. února 2022 – Akvizice. Mohu směle říci, že společnost Ricoh jich má během posledních let za sebou poměrně dost. Díky nim jsme v naší společnosti přivítali více bystrých myslí a zároveň rozšířili naše kolektivní schopnosti – především v Evropě. Dobrá zpráva pro společnost Ricoh. Skvělá zpráva pro naše klienty. Společný znak tohoto všeho lze shrnout do dvou slov: digitální služby.

Rozšiřujeme rodinu Ricoh (a naše možnosti digitálních služeb)

Desetiletí je společnost Ricoh známá jako přední společnost v oblasti tisku. Tento názor dnes platí stejně jako kdykoli předtím. Právě tento měsíc byl Ricoh označen za lídra v hodnocení IDC MarketScape: Worldwide Cloud Managed Print Services Hardcopy 2022 Vendor Assessment a IDC MarketScape: Worldwide Print in the Distributed Workforce 2022 Vendor Assessment. Oba úspěchy poukazují na přetrvávající význam tisku a moderních aplikací potřebných k posílení pracovišť.

Přestože je společnost Ricoh synonymem pro tiskový průmysl, je stále uznávanější jako společnost poskytující digitální služby, kterou bezpochyby je. Spolu s našimi dosavadními zkušenostmi a odborností za tím stojí naše strategické akvizice.

Nedávno jsme oznámili akvizici společnosti Axon Ivy a její renomované platformy pro automatizaci digitálních procesů. To umožňuje našim klientům profitovat z inovací vývoje softwaru a rychlejší digitální transformace. Také mohou získat přímý přístup k výkonné, průmyslově uznávané platformě pro automatizaci a koordinaci procesů s „low code/no code“ softwarovými schopnostmi (bez nutnosti psaní kódu). Víme, že mnohé společnosti zápasí se složitými technologickými infrastrukturami. A zároveň hlasitě volají po automatizaci, která přesahuje přeměnu z „papírové formy na digitální“. Rozhodující je, že tato akvizice reaguje na tuto výzvu, protože neustále zaznamenáváme rostoucí poptávku po softwaru, která se neomezuje pouze na tisk nebo dokumenty.

Při každé akvizici, kterou jsme uskutečnili, bylo pro nás klíčové zamyšlení nad tím, „jak můžeme pomoci klientům překonat specifické obchodní výzvy“.

V září jsme oznámili rozšíření našich možností v oblasti inteligentních systémů prostřednictvím akvizice evropské společnosti Apex. Toto ještě více posiluje naši pozici jako jednoho z největších evropských poskytovatelů správy služeb inteligentních skříněk Smart Lockers. Podporuje to i rostoucí poptávku po digitalizaci pracovišť a lepší přístup k řešením Smart Lockers. Naši klienti si tak nyní užívají rychlejší dodací lhůty (díky zvýšení skladových zásob) a kvalitnější obchodní nabídku (kvůli lepší kontrole vstupních nákladů).

Tyto akvizice jsou zásadní součástí naší strategie poskytovat klientům ještě větší výhody a podporu při digitální transformaci. Mezi nedávné přírůstky rodiny Ricoh také patří:

  • DocuWare pro cloudovou a místní správu dokumentů a software pro automatizaci pracovních procesů
  • Společnosti IPM a TotalStor pro transformaci a modernizaci kritických IT infrastruktur, ukládání dat a analýzy v soukromém i hybridním cloudu
  • Mauden pro datové centrum, IT infrastrukturu, umělou inteligenci a byznys inteligenci
  • Orbid pro kritické IT infrastruktury, spravované služby, datová centra, soukromý a hybridní cloud
  • DataVision pro AV řešení a řešení správy pracovišť
  • SimplicITy pro design a transformaci datového centra
  • MTI pro řešení transformace datových center, hybridní cloud, kybernetickou bezpečnost a správu služeb
  • Avantage pro automatizaci pracovišť, IT infrastrukturu a služby cloudu pro zvýšení produktivity
  • Pamafe pro správu služeb, cloudové řešení a kybernetickou bezpečnost

Nenechte se zmást, podnikáme v oblasti tisku a digitálních služeb. Jsme také lídrem změn v oblasti podnikání, které uvolňují lidský potenciál prostřednictvím technologických příležitostí.

Navzdory další vlně neznámých překážek, které jistě ovlivní širší podnikatelský svět, je získávání a inovování ve prospěch našich klientů věcí, která se nikdy nezmění.

Zdroj: David Mills, CEO Ricoh Europe, LinedIn

|O společnosti Ricoh|

Ricoh podporuje digitální pracoviště pomocí inovativních technologií a služeb, které umožňují chytřejší práci odkudkoliv.

Se znalostmi a organizačními schopnostmi získanými během své 85leté historie je Ricoh předním poskytovatelem digitálních služeb, správy informací a tiskových a zobrazovacích řešení navržených pro podporu digitální transformace a optimalizaci výkonnosti firem.

Společnost Ricoh Group se sídlem v Tokiu má pobočky po celém světě a její produkty a služby jsou nyní k dispozici zákazníkům v přibližně 200 zemích a regionech. Ve fiskálním roce končícím březnem 2022 měla skupina Ricoh celosvětové tržby ve výši 1 758 miliard jenů (cca 14,5 miliard USD).

Pro další informace navštivte www.ricoh.cz.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv uváděné názvy produktů jsou registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.

Kontakt pro média:

RICOH Czech Republic s.r.o.

E-mail: marcom@ricoh.cz 

Mobile: +420 702 245 128