V hodnocení aktivit v oblasti trvalé udržitelnosti získala společnost Ricoh v průzkumu EcoVadis zlato
25.03.2021

V hodnocení aktivit v oblasti trvalé udržitelnosti získala společnost Ricoh v průzkumu EcoVadis zlato

Ricoh Europe, Londýn, 25. března 2021 – Na základě průzkumu trvalé udržitelnosti, který uskutečnila nezávislá společnost EcoVadis, získala společnost Ricoh Company, Ltd. zlaté hodnocení. Tímto oceněním se společnost Ricoh zařadila mezi 5 % nejlépe hodnocených společností v dané oblasti z hlediska trvalé udržitelnosti.

EcoVadis
EcoVadis hodnotí dodavatele z více než 160 států z 200 podnikatelských sektorů z hlediska firemních politik, iniciativ a úspěchů ve 4 klíčových oblastech: životní prostředí, práce a lidská práva, etika a udržitelné zakázky. Už od získání prvního zlatého ocenění v roce 2014 si společnost Ricoh tuto pozici v průzkumu pokaždé obhájila.
Společnost Ricoh prosazuje environmentální management a ve spolupráci s dodavateli vyvíjí aktivity v součinnosti s udržitelným podnikáním. V roce 2019 se společnost Ricoh stala první japonskou společností, která se přidala k iniciativě Business for Inclusive Growth (B4IG), zaměřené na řešení nerovností na pracovištích a v dodavatelských řetězcích. Připojila se také k alianci s názvem Responsible Business Alliance (RBA), která podporuje sociální zodpovědnost v globálních dodavatelských řetězcích. V důsledku toho společnost Ricoh získala v tomto průzkumu vysoké hodnocení zejména v oblastech „Životní prostředí“ a „Trvale udržitelné podnikání“.
Skupina Ricoh identifikovala 7 hlavních problémů (také známých jako materiální otázky) souvisejících s 12 cíli udržitelného rozvoje (SDGs). Záměrem skupiny je vyřešit tyto problémy prostřednictvím svých obchodních aktivit s úmyslem dosáhnout trvale udržitelné společnosti, ve které jsou hospodářské, sociální a globální environmentální otázky v rovnováze. Společnost Ricoh přispěje k dosažení cílů trvale udržitelného rozvoje řešením sociálních problémů v celém hodnotovém řetězci prostřednictvím podnikání a realizace udržitelné společnosti.

Související odkaz:

https://ecovadis.com/

|O společnosti Ricoh|

Ricoh podporuje digitální pracoviště pomocí inovativních technologií a služeb, které umožňují chytřejší práci odkudkoliv.

Se znalostmi a organizačními schopnostmi získanými během své 85leté historie je Ricoh předním poskytovatelem digitálních služeb, správy informací a tiskových a zobrazovacích řešení navržených pro podporu digitální transformace a optimalizaci výkonnosti firem.

Společnost Ricoh Group se sídlem v Tokiu má pobočky po celém světě a její produkty a služby jsou nyní k dispozici zákazníkům v přibližně 200 zemích a regionech. Ve fiskálním roce končícím březnem 2022 měla skupina Ricoh celosvětové tržby ve výši 1 758 miliard jenů (cca 14,5 miliard USD).

Pro další informace navštivte www.ricoh.cz.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv uváděné názvy produktů jsou registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.

Kontakt pro média:

RICOH Czech Republic s.r.o.

E-mail: marcom@ricoh.cz 

Mobile: +420 702 245 128