Začleňování rovnosti u příležitosti Mezinárodního dne žen
21.02.2023

Začleňování rovnosti u příležitosti Mezinárodního dne žen

Nicola Downing, generální ředitelka, Ricoh Europe

Ricoh Europe, Londýn, 21. února 2023 – Říká se, že každá oslava potřebuje téma. Vzhledem k tomu, že Mezinárodní den žen je oslavou sociálních, ekonomických a kulturních úspěchů, jsem ráda, že není výjimkou z pravidla.

Začleňování rovnosti u příležitosti Mezinárodního dne žen

Tématem letošního svátku je #EmbraceEquity (#UplatnujteRovnost) - výzva k vytvoření skutečně inkluzivního světa. Na rozdíl od předchozích let vyžaduje toto téma vysvětlení. Rovnost znamená, že každý jednotlivec nebo skupina lidí má stejné zdroje nebo příležitosti. Rovnost uznává, že každý člověk se nachází v různých podmínkách a jsou mu poskytnuty přesně ty zdroje a příležitosti, které jsou nezbytné k dosažení rovného výsledku. Stručně řečeno, rovnost je cíl, spravedlnost je prostředkem k jeho dosažení. Spravedlnost můžeme zajistit pouze prostřednictvím procesu rovnosti.

Otázka, kterou si vedení společnosti musí dále klást, zní: Mají všichni kolegové k dispozici prostředí, vybavení a zdroje specifické pro úspěch? To nemůže začínat a končit kancelářským nábytkem na míru a možností pracovat na dálku. I když jsou tyto možnosti vítány, jsou zlomkové ve srovnání s rozsahem individuálních úprav potřebných k vytvoření spravedlivých a férových podmínek.

V průběhu roku společnost Ricoh Europe realizuje řadu iniciativ a programů na podporu rovnosti žen a mužů a posílení postavení žen na pracovišti. Patří sem například:

  1. Fórum ženského vedení v regionu EMEA, jehož cílem je rozvíjet kontakty a napomáhání spolupráci
  2. Poradní výbor pro rozmanitost a inkluzi radí správní radě ohledně osvědčených postupů a současného výhledu
  3. Program vedení žen zaměřený na budování efektivní spolupráce s budoucími ženami ve vedení firem
  4. Program mentoringu žen, jehož cílem je podpořit rozvoj osobních dovedností mentorek a zároveň podpořit sdílení zkušeností a názorů s mentory (muži i ženami)
  5. Politika podpory mateřské a otcovské dovolené

Cíle udržitelného rozvoje OSN jsou také jádrem naší obchodní strategie, včetně cíle udržitelného rozvoje č. 5 „dosáhnout rovnosti žen a mužů a posílit postavení všech žen a dívek“.

Nedávným významným úspěchem pro nás osobně bylo, že se až 17 našich talentovaných kolegyň dostalo do finále Women in Sales Awards (Evropa). Nadšení a odhodlání, které projevili od začátku do konce, byly fenomenální – stejně jako skutečnost, že zastoupení společnosti Ricoh v soutěži představovalo 10 % všech finalistek!

Bez ohledu na velikost a rozsah společnosti, pro kterou pracujete, podílejte se na tom, aby každý měl k dispozici to, co potřebuje k úspěchu. Vyzývám vás, abyste využili tento Mezinárodní den žen k podpoře rovnosti a pomohli položit pevnější základy pro spravedlivější budoucnost.

Zdroj: Nicola Downing, generální ředitelka, Ricoh Europe

|O společnosti Ricoh|

Ricoh podporuje digitální pracoviště pomocí inovativních technologií a služeb, které umožňují chytřejší práci odkudkoliv.

Se znalostmi a organizačními schopnostmi získanými během své 85leté historie je Ricoh předním poskytovatelem digitálních služeb, správy informací a tiskových a zobrazovacích řešení navržených pro podporu digitální transformace a optimalizaci výkonnosti firem.

Společnost Ricoh Group se sídlem v Tokiu má pobočky po celém světě a její produkty a služby jsou nyní k dispozici zákazníkům v přibližně 200 zemích a regionech. Ve fiskálním roce končícím březnem 2022 měla skupina Ricoh celosvětové tržby ve výši 1 758 miliard jenů (cca 14,5 miliard USD).

Pro další informace navštivte www.ricoh.cz.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv uváděné názvy produktů jsou registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.

Kontakt pro média:

RICOH Czech Republic s.r.o.

E-mail: marcom@ricoh.cz 

Mobile: +420 702 245 128