Kategorie

Využijte širší tržní dosah s inovativními inkoustovými technologiemi

Praha, 19. prosince 2018 – Vysokorychlostní inkoustový tisk se úspěšně šíří a je stále populárnější na trhu s transakčním tiskem, direct mailem i knižním tiskem.

Oba sektory z velké části řídí odborníci, kteří záhy pochopili schopnost této technologie podpořit jejich hlavní činnost. Daní odborníci si uvědomují, jak rychlejší dodací lhůty pro krátkodobé až střednědobé zakázky a možnost využití variabilních dat ovlivňují klíčové trendy na trhu, přinášejí skvělé příležitosti na trhu a pomáhají jim vylepšit poskytování služeb.

Podle údajů konzultační firmy IT Strategies vyplývá, že od roku 2008 produkce inkoustového tisku, která na zmíněných trzích převládá, zabrala zhruba 20% podíl z ofsetového tisku. Tento úspěch v celosvětových prodejích kontinuálních inkoustových strojů dospěl v roce 2016 do bodu zvratu.

Analytici serveru IT Strategies uvádějí, že hlavními příčinami byly starší technologické upgrady zvyšující výkon a kapacitu linek, které odsunuly potřebu nákupu nových kontinuálních strojů, a konsolidace tohoto průmyslu vedoucí k odložení investic. "Domnívám se, že jsme také viděli přirozenou stagnaci brzy po rychlém přijetí inkoustového tisku hlavními průmyslovými hráči na trhu a následnou pauzu kvůli omezením samotné technologie v tehdejší fázi vývoje", říká Eef de Ridder, ředitel divize Komerční tisk, obchodní skupiny Komerční a průmyslový tisk, Ricoh Europe.

Jednotkové prodeje poté začaly opět růst, a to o 7 % v období 2016 až 2017, a objem vytištěných stránek se meziročně zvýšil o 12 %. To je důkazem, že příležitosti pro produkční kontinuální tisk tu stále jsou, zejména v tom, jak vysokorychlostní inkoustový tisk přebírá tržní podíl analogového tisku.

Máme za to, že v tomto sektoru jsou ještě další příležitosti k růstu, jako jsou například běžné komerční tiskárny. Důvodů, proč si toto myslíme, je několik:

  • V rámci našeho úsilí podporovat technologické inovace jsme vyvinuli patentovanou sušičku pro náš nejnovější kontinuální archový stroj – Ricoh Pro ™ VC70000.
  • Nový způsob sušení zaručuje rychlý, konzistentní a vysoce kvalitní tisk spolu s našimi vlastními, nově vyvinutými inkousty. Její inovativní technologie podporuje větší pokrytí barvou a eliminuje cockling čili zvlnění a pomačkání papíru při nadměrném zvlhnutí.
  • Tato schopnost sušičky otevírá inkoustovému tisku dveře do širšího spektra odvětví včetně vysoce kvalitního komerčního tisku. Tento jedinečný rozdíl je tak významného charakteru, že podpoří pružnější komerční tisk nejen z hlediska délky zpracování a objemu zakázek, tak schopností tiskáren.
  • Zakázky s vysokým pokrytím inkoustem, které bývaly výhradní doménou analogového výrobního procesu, lze nyní s důvěrou tisknout digitálně. Spotřebitelé tak mohou užívat výhody variabilních dat v kombinaci s nákladově efektivní výrobou tiskovin v bohaté syté barevnosti.   
  • Naše nové inkousty jsou navrženy pro přímý tisk na tradiční offsetové potahované substráty, bez základového nátěru (priming), čímž dochází k podpoře větší škály tiskových aplikací. K těm se řadí komerční zakázky v rozsahu od nízkého po střední objem, s vysokým pokrytím inkoustem.
  • Flexibilní a hospodárný systém současně umožňuje zvýšit rychlost tisku na natírané substráty v zájmu zvýšení objemu výroby aplikací a propagačních materiálů a zkrácení doby jejich uvedení na trh.

 

Sušička Ricoh Pro VC70000

 

Migrace na inkoustové tiskárny

Již dnes komunikujeme s řadou firem, které mají zájem přesunout některé své zakázky, stejně tak i vysoce kvalitní komerční tisk z analogové nebo hybridní výroby.

Chtějí mít k dispozici tu nejvýhodnější kombinaci času, kvality a nákladů (TQC), tedy proměnných, které jsou pro produkční inkoustový tisk jedinečné. Váže se k nim schopnost dodávat zakázkové tiskoviny v nejrůznějších objemech rychle a flexibilně, schopnost tisknout na standardní ofsetové materiály a umět reagovat na stále rostoucí požadavky na produkci tisku, a ještě být přitom nákladově efektivnější.

Dříve byl při větším pokrytí inkoustu na papíru s nižší gramáží zásadním problémem cockling, tedy fyzická deformace papíru jako zvlnění nebo mačkání. Dnes, kdy nová sušička zajišťuje bezproblémový tisk i při vysokém pokrytí inkoustem, se zajímají o to, jak by mohli tuto technologii využít k podpoře svého růstu a ziskovosti. 

Jednou z těchto společností je evropský specialista na directmailing, který již využívá hybridní výrobní proces. Za posledních dvanáct měsíců zaznamenal růst poptávky po personalizaci celostránkového obsahu a flexibilitě výroby, která vychází z podstaty vysokorychlostního inkoustového tisku, obecně.

Za pozornost mezi novinkami určitě stojí to, že společnost Zalsman si jako první v Evropě objednala stroj Ricoh Pro VC70000.

Přední holandský výrobce grafických materiálů a tiskovin byl navíc před třemi lety prvním na světě, kdo do svého provozu zapojil Pro VC60000.

Pro nejnovější investici se rozhodl proto, aby mohl spolehlivě řešit narůstající poptávku a současně měl možnost využívat vyspělé možnosti pro růst a ziskovost.           

 

Zalsman’s Herman Verlind a Frans Selles

Unikátní kombinace funkcí stroje Pro VC70000 přináší systém, který se přizpůsobí současným požadavkům trhu. Na veletrhu Hunkeler Innovationdays 2019 vám je předvedeme. Chcete-li na vlastní oči vidět, jak by náš hardware bohatý na technologie spolu s integrovanými digitálními aplikacemi pro řízení workflow mohl proměnit vaši produkci, navštivte nás od 25. do 28. února na přehlídce Messe Luzrne ve Švýcarsku.

 

Autor: Eef de Ridder, ředitel divize Komerční tisk, obchodní skupiny Komerční a průmyslový tisk, Ricoh Europe

 

O společnosti Ricoh

Ricoh svými inovativními technologiemi a službami podporuje a rozvíjí digitální pracoviště a umožňuje tak lidem efektivnější a lepší práci. Již více než 80 let společnost Ricoh inspiruje k inovacím a je významným dodavatelem systémů pro řízení dokumentů, IT služeb, řešení pro komerční a produkční tisk, digitálních kamer, fotoaparátů a produkčních zařízení.

Skupina Ricoh, s hlavním sídlem v Tokiu, působí přibližně ve 200 zemích a regionech na světě. Na konci fiskálního roku v březnu 2018 dosáhla Skupina Ricoh celosvětového obratu ve výši 2 063 miliard jenů (přibližně 19,4 miliardy USD).

www.ricoh.cz , www.ricoh.sk

 

Kontakt pro média:

Eliška Kačerová

E-mail: eliska.kacerova@ricoh.cz    

Mobile: +420 604 297 454

 

Porovnání produktů - počet produktů k porovnání: 0SkrýtOdstranit vše

Vyberte až 3 výrobky, které si přejete porovnat.

Copyright 2019 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×