Kategorie

Ricoh technologie digitálního tisku se pyšní 1. místem v soutěži Kalendář roku 2019

Praha, 25. února, 2019 – V rámci již tradiční soutěže KALENDÁŘ ROKU, se v letošním ročníku 2019 umístil na prvním místě v kategorie digitálního tisku, kalendář Rallye Dakar 2019, který se tiskl na barevné digitální produkční tiskárně Ricoh Pro C9100.

KALENDÁŘ ROKU, exkluzivní soutěž na pomezí grafiky, polygrafie a volné tvorby, se koná již každoročně pod záštitou vyhlašovatele Digirama s.r.o. Na jednom místě se fyzicky setkají novinky ze světa nástěnných i stolních kalendářů, které si v dnešní době plné digitalizace, drží stále své pevné místo v našich interiérech. Porota je složena z odborníků z oblasti  polygrafie, fotografie, grafického designu, typografie a marketingu. Cenu proto mohou obdržet opravdu jen ti nejlepší, jejichž kalendáře splní všechna náročná kritéria. Soutěží se v kategorii Design, Fotografie, Kvalita tisku a celkové zhotovení, Osobité ztvárnění celebrit, Stolní kalendář a Digitální tisk.

V poslední zmiňované kategorii Digitálního tisku, se na prvním místě letošního ročníku soutěže umístil kalendář Rallye Dakar 2019, autora Ondřeje Záruby, majitele společnosti Z STUDIO, která vítězný kalendář tiskla na barevné digitální produkční tiskárně Ricoh Pro C9100.

Tato produkční tiskárna Ricoh je charakteristická robustní konstrukcí s jedinečnou duplexní jednotkou, která dokáže tisknout na materiály do formátu 330 x 700 mm oboustranně s gramáží až 400 g/m². Tisk lze provádět na strukturované materiály díky elastickému fixačnímu pásu a podtlakovému systému podávání tiskových médií. Tiskové zařízení je konstruováno do objemu až 1 750 000 stran/měsíc, vyznačuje se mimořádnou kvalitou tisku a širokou podporou médií.

„Jakožto dlouholetý partner společnosti Z STUDIO v oblasti produkčního digitálního tisku jsme velice hrdí na úspěch, kterého společnost Z STUDIO dosáhla právě na stroji Ricoh Pro C9100. Vítězství je důkazem toho, jaké tiskové kvality je tento produkční tiskový digitální stroj schopen. Děkujeme za důvěru, kterou do nás na počátku naší spolupráce společnost Z STUDIO vložila.“, komentuje Jakub Eremiáš, Commercial and Industrial Printing Director, Ricoh.  

Společnost Z STUDIO, pocházející se Zlína, nebodovala s kvalitou tisku svých kalendářů v této soutěži poprvé, ale letošní 1. místo bylo pro celý jejich tým milým překvapením. Jak uvádí marketingová manažerka společnosti Ing. Růžena Vorlová: „V tisku kalendářů nabízíme opravdu to nejlepší včetně unikátní technologie Hi-Fi tisku. Snad právě proto námi tištěné kalendáře každoročně sbírají ocenění v soutěžích. Avšak u kalendáře RALLYE DAKAR 2019 je to první ocenění v kategorii Digitálního tisku.“

 

O společnosti Z STUDIO, spol. s.r.o.

Tato společnost s víc jak 25tiletou historií je specialistou na komplexní péči o reklamní, firemní a technické tiskoviny. Nabízí komplexní škálu služeb realizovaných pod jednou střechou. Tiskoviny tak nejen vytiskne, ale je schopna realizovat celý výrobní proces od návrhu obsahu a cizojazyčného překladu přes grafické zpracování až po tisk, ruční kompletaci a uskladnění nebo dopravu na sjednané místo.

O společnosti Ricoh

Ricoh svými inovativními technologiemi a službami podporuje a rozvíjí digitální pracoviště a umožňuje tak lidem efektivnější a lepší práci. Již více než 80 let společnost Ricoh inspiruje k inovacím a je významným dodavatelem systémů pro řízení dokumentů, IT služeb, řešení pro komerční a produkční tisk, digitálních kamer, fotoaparátů a produkčních zařízení.

Skupina Ricoh, s hlavním sídlem v Tokiu, působí přibližně ve 200 zemích a regionech na světě. Na konci fiskálního roku v březnu 2018 dosáhla Skupina Ricoh celosvětového obratu ve výši 2 063 miliard jenů (přibližně 19,4 miliardy USD).

www.ricoh.cz , www.ricoh.sk

 

Kontakt pro média:

Eliška Sobotková

E-mail: eliska.sobotkova@ricoh.cz    

Mobile: +420 604 297 454

Porovnání produktů - počet produktů k porovnání: 0SkrýtOdstranit vše

Vyberte až 3 výrobky, které si přejete porovnat.

Copyright 2019 Ricoh. Všechna práva vyhrazena.

×