homeback to menu
Přehled

Měníme přístup k práci

Technologie mění náš způsob práce. Ve společnosti Ricoh zajišťujeme, aby změny byly pro vaše týmy a vaše podnikání pozitivní. Provedeme vás každým krokem, abychom zajistili bezproblémový přechod na plně digitální pracoviště
Podívejte se na všechna naše firemní řešení
Služby pro firmy
Digitální Pracoviště

Přístup odkudkoli

Hybridní a mobilní zařízení utvářejí naši budoucnost. K návrhu, integraci a podpoře digitálních pracovišť přistupujeme komplexně, abychom podpořili zapojení zaměstnanců a pomohli vám dosáhnout nové úrovně výkonnosti.
Objevte všechna naše řešení digitálního pracoviště
Správa firemních procesů

Nastaveno pro úspěch

Manuální úkoly již nemusí zdržovat vaše zaměstnance. Optimalizujeme vaše podnikové procesy, abychom vašim zaměstnancům umožnili dosahovat lepších výsledků; poskytujeme technologie, odborné znalosti a podporu pro zefektivnění a zjednodušení procesů ve vaší organizaci
Podívejte se na všechna naše řešení pro správu firemních procesů
Cloud a infrastruktura

Cloud & Clear

Využití všech výhod cloudu vyžaduje správný plán a tým, který jej bude realizovat. Poskytujeme cloudová řešení a odborné znalosti, díky nimž je vaše podnikání pružnější, nákladově efektivnější a bezpečnější a zároveň se snažíme o inovace nové generace.
Podívejte se na všechna naše řešení pro cloud a infrastrukturu
Kybernetická bezpečnost

Už žádné riskantní podnikání

Zařízení připojená k internetu vytvářejí nová zranitelná místa pro kybernetické útoky. Pomáháme vám přejít do útoku proti kybernetické kriminalitě pomocí inteligentních služeb a řešení kybernetické bezpečnosti přizpůsobených vašim hlavním firemním procesům.
Podívejte se na všechna naše řešení kybernetické bezpečnosti
Digitální Zkušenosti

Nová úroveň zkušeností

An excellent customer experience starts with a superior employee experience. Our highly-skilled team of data scientists and developers design, build, implement and service the solutions you need to exceed expectations at every touchpoint.
Discover all Digital Experience solutions
Kancelářské produkty a software

Nejlepší ve své třídě

Společnost Ricoh je známá pro vysoce kvalitní tiskárny, digitální duplikátory a multifunkční tiskárny / skenery / kopírky. Díky široké nabídce rychlostí, velikostí a funkcí si můžete vybrat modely, které nejlépe vyhovují vašemu týmu, kanceláři nebo učebně.
Podívejte se na naše kancelářské produkty a software
Přehled

Všestranná platforma služeb a podpory

Veškerá produktová a servisní podpora na jednom místě. Poskytujeme podporu, poradenství a řešení pro udržení vašeho podnikání v chodu.
Získat podporu
Správa audiovizuálních služeb (AV)
Přehled

Vše na jednom místě

Buďte v obraze o dění v naší firmě, produktech a akcích, které pořádáme nebo se jich účastníme.
Buďte informovaní
News and events from Ricoh
Společnost

Kdo jsme a co děláme

Ve společnosti Ricoh se snažíme vždy naslouchat našim zákazníkům a poskytovat vám inovativní řešení, produkty a služby, které odpovídají vašim podnikatelským cílům. Snažíme se přidat hodnotu vašim službám a produktům. Přizpůsobujeme se měnícím se podnikatelským podmínkám.
Dozvědět se více o společnosti Ricoh
Přehled

Co pro vás můžeme udělat?

Ať už máte dotaz ohledně cen našich řešení nebo produktů, potřebujete pomoci se správou svého účtu nebo již naše produkty používáte a máte dotaz na podporu, náš tým je připraven vám pomoci.
Obraťte se na nás
Správa audiovizuálních služeb (AV)
Přehled

Pomáháme vám být o krok napřed

Prozkoumejte a přečtěte si naše nejnovější poznatky o tom, co je v oblasti podnikových řešení nejdůležitější.
Podívejte se na nejnovější poznatky
Ricoh Insights - Overview

Frustrace zaměstnanců z nesprávných investic do technologií

  1. 72 % osob s rozhodovací pravomocí věří, že procesy a systémy jsou přizpůsobeny zkušenostem zaměstnanců, ale pouze 58 % zaměstnanců s tím souhlasí
  2. Průměrné náklady na nahrazení zaměstnance v EU činí 10 600 EUR
Ricoh Europe, Londýn, 23. února 2023 – Nový průzkum, který dnes zveřejnila společnost Ricoh Europe, odhaluje nesoulad mezi vnímáním zkušeností na pracovišti z pohledu zaměstnavatelů a zaměstnanců. 

Průzkumu, který pro společnost Ricoh Europe provedla společnost Opinium a analyzovala společnost CEBR, se zúčastnilo 6 000 zaměstnanců a 1 500 osob s rozhodovací pravomocí*.  Ukázalo se, že téměř tři čtvrtiny (72 %) osob s rozhodovací pravomocí tvrdí, že navrhují procesy a systémy na pracovišti s ohledem na zkušenosti zaměstnanců, ale pouze 58 % zaměstnanců souhlasí. 

Kromě toho více než třetina (36 %) zaměstnanců uvádí, že nové technologie zavedené ve společnosti nemají vliv na jejich práci. To naznačuje, že mnoho zaměstnavatelů není schopno pochopit a zohlednit potřeby svých lidí, pokud jde o digitální transformaci. V důsledku toho mohou mít investice do technologií určených ke zlepšení pracovních zkušeností dopad.

Společnosti, které nebudou jednat, by mohly ohrozit produktivitu a růst, jakož i přilákání a udržení talentů. To je obzvláště důležité, protože jeden ze tří zaměstnanců (30 %) uvádí pracovní podmínky a zkušenosti zaměstnanců jako důvod, proč zůstat u svého současného zaměstnavatele.  

Kromě toho může být nahrazení špičkových talentů pro společnosti nákladné, neboť průzkum ukazuje, že průměrné náklady na nahrazení zaměstnance v EU činí 10 600 EUR.

Využívání technologií digitálního pracovního prostředí určených ke zlepšení zkušeností zaměstnanců je však nízké. Jedna ze tří evropských společností v současné době nepoužívá software pro produktivitu a řízení projektů (32 %), automatizační software (34 %) nebo hybridní konferenční technologie (30 %), přestože zaměstnanci chtějí, aby byly nasazeny. 

Pokud chtějí zaměstnavatelé vytvořit atraktivní nabídku, jejíž součástí chtějí být i zaměstnanci, musí nejen konzultovat se svými zaměstnanci, ale také zajistit, aby zpětná vazba byla začleněna do řešení na pracovišti.

Implementace strategií a investic, které se zaměřují na lidi na pracovišti, zlepšuje pracovní zkušenosti a loajalitu zaměstnanců a zároveň umožňuje hodnotnější a efektivnější práci a lepší výsledky. Průzkum ukazuje, že mnoho zaměstnanců si je toho již velmi dobře vědomo, přičemž většina (64 %) uvádí, že by mohli přinést větší hodnotu své společnosti se správnými technologiemi a nástroji. 

Nicola Downing, generální ředitelka společnosti Ricoh Europe, říká: „Společnosti tvrdě pracují na tom, aby zajistili investice do nástrojů a technologií, které zajistí jejich růst v budoucnu a pomohou jim zůstat konkurenceschopnými. Z našeho výzkumu však vyplývá, že se jim nedaří pracovat se zaměstnanci na procesech a službách, které jim práci usnadňují, zefektivňují a v mnoha případech i zpříjemňují. Kompetentní si nemohou dovolit prokrastinovat. Bez optimálního pracovního prostředí mohou zaměstnanci začít hledat nové pracovní příležitosti.

Lidé musí být v centru každé transformace pracoviště a jejich potřeby a problémy musí být vyslyšeny a aktivně řešeny. To je nezbytné pro přilákání a udržení talentů, zvýšení produktivity spolupráce a zajištění pocitu naplnění prostřednictvím práce v celé společnosti.“

Pro více informací prosím navštivte www.ricoh-europe.com/insights.

 * Spojené království, Irsko, Francie, Německo, Itálie, Španělsko a Holandsko.

|O společnosti Ricoh|

Ricoh podporuje digitální pracoviště pomocí inovativních technologií a služeb, které umožňují chytřejší práci odkudkoliv.

Se znalostmi a organizačními schopnostmi získanými během své 85leté historie je Ricoh předním poskytovatelem digitálních služeb, správy informací a tiskových a zobrazovacích řešení navržených pro podporu digitální transformace a optimalizaci výkonnosti firem.

Společnost Ricoh Group se sídlem v Tokiu má pobočky po celém světě a její produkty a služby jsou nyní k dispozici zákazníkům v přibližně 200 zemích a regionech. Ve fiskálním roce končícím březnem 2022 měla skupina Ricoh celosvětové tržby ve výši 1 758 miliard jenů (cca 14,5 miliard USD).

Pro další informace navštivte www.ricoh.cz.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv uváděné názvy produktů jsou registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.


Kontakt pro média:
RICOH Czech Republic s.r.o.
E-mail: marcom@ricoh.cz 
Mobile: +420 702 245 128