homeback to menu
Přehled

Měníme přístup k práci

Technologie mění náš způsob práce. Ve společnosti Ricoh zajišťujeme, aby změny byly pro vaše týmy a vaše podnikání pozitivní. Provedeme vás každým krokem, abychom zajistili bezproblémový přechod na plně digitální pracoviště
Podívejte se na všechna naše firemní řešení
Služby pro firmy
Digitální Pracoviště

Přístup odkudkoli

Hybridní a mobilní zařízení utvářejí naši budoucnost. K návrhu, integraci a podpoře digitálních pracovišť přistupujeme komplexně, abychom podpořili zapojení zaměstnanců a pomohli vám dosáhnout nové úrovně výkonnosti.
Objevte všechna naše řešení digitálního pracoviště
Správa firemních procesů

Nastaveno pro úspěch

Manuální úkoly již nemusí zdržovat vaše zaměstnance. Optimalizujeme vaše podnikové procesy, abychom vašim zaměstnancům umožnili dosahovat lepších výsledků; poskytujeme technologie, odborné znalosti a podporu pro zefektivnění a zjednodušení procesů ve vaší organizaci
Podívejte se na všechna naše řešení pro správu firemních procesů
Cloud a infrastruktura

Cloud & Clear

Využití všech výhod cloudu vyžaduje správný plán a tým, který jej bude realizovat. Poskytujeme cloudová řešení a odborné znalosti, díky nimž je vaše podnikání pružnější, nákladově efektivnější a bezpečnější a zároveň se snažíme o inovace nové generace.
Podívejte se na všechna naše řešení pro cloud a infrastrukturu
Kybernetická bezpečnost

Už žádné riskantní podnikání

Zařízení připojená k internetu vytvářejí nová zranitelná místa pro kybernetické útoky. Pomáháme vám přejít do útoku proti kybernetické kriminalitě pomocí inteligentních služeb a řešení kybernetické bezpečnosti přizpůsobených vašim hlavním firemním procesům.
Podívejte se na všechna naše řešení kybernetické bezpečnosti
Digitální Zkušenosti

Nová úroveň zkušeností

An excellent customer experience starts with a superior employee experience. Our highly-skilled team of data scientists and developers design, build, implement and service the solutions you need to exceed expectations at every touchpoint.
Discover all Digital Experience solutions
Kancelářské produkty a software

Nejlepší ve své třídě

Společnost Ricoh je známá pro vysoce kvalitní tiskárny, digitální duplikátory a multifunkční tiskárny / skenery / kopírky. Díky široké nabídce rychlostí, velikostí a funkcí si můžete vybrat modely, které nejlépe vyhovují vašemu týmu, kanceláři nebo učebně.
Podívejte se na naše kancelářské produkty a software
Přehled

Všestranná platforma služeb a podpory

Veškerá produktová a servisní podpora na jednom místě. Poskytujeme podporu, poradenství a řešení pro udržení vašeho podnikání v chodu.
Získat podporu
Správa audiovizuálních služeb (AV)
Přehled

Vše na jednom místě

Buďte v obraze o dění v naší firmě, produktech a akcích, které pořádáme nebo se jich účastníme.
Buďte informovaní
News and events from Ricoh
Společnost

Kdo jsme a co děláme

Ve společnosti Ricoh se snažíme vždy naslouchat našim zákazníkům a poskytovat vám inovativní řešení, produkty a služby, které odpovídají vašim podnikatelským cílům. Snažíme se přidat hodnotu vašim službám a produktům. Přizpůsobujeme se měnícím se podnikatelským podmínkám.
Dozvědět se více o společnosti Ricoh
Přehled

Co pro vás můžeme udělat?

Ať už máte dotaz ohledně cen našich řešení nebo produktů, potřebujete pomoci se správou svého účtu nebo již naše produkty používáte a máte dotaz na podporu, náš tým je připraven vám pomoci.
Obraťte se na nás
Správa audiovizuálních služeb (AV)
Přehled

Pomáháme vám být o krok napřed

Prozkoumejte a přečtěte si naše nejnovější poznatky o tom, co je v oblasti podnikových řešení nejdůležitější.
Podívejte se na nejnovější poznatky
Ricoh Insights - Overview

Pět tipů, jak začít ve své firmě se systémem elektronických služeb eIDAS

Vzhledem k tomu, v jak spletité síti evropských nařízení a předpisů se musíme orientovat, určitě vaší pozornosti neunikl chystaný eIDAS.

eIDAS

Ať systém elektronických služeb eIDAS znáte, nebo ne, představuje skutečně fantastickou příležitost proč začít s digitalizací. Působí jako injekce na povzbuzení. Čeho se nařízení o elektronické identifikaci a důvěryhodných službách pro elektronické transakce vůbec týká? Vytváří nový systém pro bezpečný přeshraniční elektronický styk mezi společnostmi, občany a veřejnými orgány v Evropské unii. Je součástí úsilí Evropské komise o pokračující digitalizaci na evropském kontinentu a má ohromné výhody. Nejde jen o pomoc společnostem, aby byly pohotovější a rychlejší, zároveň ale i chrání běžné spotřebitele.

eIDAS se zaměřuje konkrétně na elektronické identifikační a důvěrné služby (jako jsou elektronické pečeti, podpisy a ověřování na webu) pro přístup k on-line službám nebo pro správu elektronických transakcí. Umožní občanům bezpečné zahraniční operace právě díky členství jejich zemí v EU. Důležitou agendu, například dokumenty potřebné pro přestěhování do jiné země, bude možné vyplnit a vyřídit online. Nebude nutné zdlouhavé papírování a jinak manuální proces bude plně digitalizován.

Evropská komise si uvědomuje, že příležitostí pro systémy v rámci společností je mnoho. Snad by se dalo říci, že pro malé a střední podniky eIDAS může znamenat rozdíl mezi “růstem a stagnací”.

Jaké tedy má systém eIDAS výhody?

Data jsou zálohována na cloudovém úložišti, transakce proto probíhají rychleji a dokumenty se neztrácejí. Výsledkem jsou nižší režijní náklady, větší rychlost a flexibilita a především vyšší zabezpečení než dosud. Elektronická identita firem i občanů umožňuje, že online transakce lze provádět bezpečně a bez problémů.

Pro společnosti, které chtějí využívat služby eIDAS, je dobré začít skenováním starších dokumentů. Přednost dejte dokumentům, které pro vás budou mít v digitalizované formě, zálohované na cloudovém úložišti, větší význam. Také si uvědomte, ve kterých oblastech vám tyto dokumenty urychlí práci. Zvažte, kde všude může technologie převzít manuální nebo rutinní práci za vás, např. digitalizovaná fakturace.

5 tipů, jak začít ve své firmě ….

  • Silné zabezpečení – ochrana dat, musí být jádrem jakékoli digitalizace. Za předpokladu, že tedy převádíte své dokumenty do digitálního formátu, považujte ho za klíčové. Zabezpečení musí být alfou a omegou ve všem, co děláte.
  • Společnost Gartner definuje tzv. dvourychlostní (neboli bimodální) přístup k informačním technologiím. Toto pojetí rychlého a pomalého stylu práce je dobrý způsob jak uchopit eIDAS. Ve firmě byste měli v prvé řadě inovovat a digitalizovat nové dokumenty, a přitom krok za krokem zavádět online i starší procesy a dokumenty. Jinými slovy, nedělejte všechno najednou a digitalizujte postupně!
  • Abyste uspěli, je důležitá také automatizace. Způsob, jak zautomatizujete proces využití informací uložených v nové podobě, abyste z nich vytěžili maximum, dá vaší firmě konkurenční výhodu.
  • Nezapomeňte na GDPR (které už skoro ťuká na dveře, platnost od 28.05.2017). Ochrana soukromí a osobních údajů vašich zákazníků je nejdůležitější. Problematika této směrnice je s eIDAS úzce spojena, proto při zacházení s daty mějte vždy na paměti ochranu dat zákazníka.
  • Možná se to jeví jako samozřejmost, ale najděte si pro spolupráci v této konkrétní oblasti partnera, který má v problematice již zkušenosti. Může vám pomoci při vytváření nových procesů a přitom vás provede úskalími předpisů a nařízení Evropské unie.


Přijetím systému eIDAS získá firma prokazatelné výhody, a to v podobě nižších režijních nákladů, vyššího zabezpečení dat a větší rychlosti a flexibilnosti. Jedná se jen o malý díl z mnohem větší digitalizační skládačky, s níž přichází nový věk pro obchodní procesy a transformaci obecně.

|O společnosti Ricoh|

Ricoh podporuje digitální pracoviště pomocí inovativních technologií a služeb, které umožňují chytřejší práci odkudkoliv.

Se znalostmi a organizačními schopnostmi získanými během své 85leté historie je Ricoh předním poskytovatelem digitálních služeb, správy informací a tiskových a zobrazovacích řešení navržených pro podporu digitální transformace a optimalizaci výkonnosti firem.

Společnost Ricoh Group se sídlem v Tokiu má pobočky po celém světě a její produkty a služby jsou nyní k dispozici zákazníkům v přibližně 200 zemích a regionech. Ve fiskálním roce končícím březnem 2022 měla skupina Ricoh celosvětové tržby ve výši 1 758 miliard jenů (cca 14,5 miliard USD).

Pro další informace navštivte www.ricoh.cz.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv uváděné názvy produktů jsou registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.


Kontakt pro média:
RICOH Czech Republic s.r.o.
E-mail: marcom@ricoh.cz 
Mobile: +420 702 245 128