Nová tiskárna RICOH Pro™ C9500 přináší komerčním tiskárnám rozšířené zdroje příjmů a provozní efektivitu
02.08.2023

Nová tiskárna RICOH Pro™ C9500 přináší komerčním tiskárnám rozšířené zdroje příjmů a provozní efektivitu

Efektivita pracovních postupů a optimalizace nákladů pomohou zjednodušit provoz, automatizovat úkoly, maximalizovat produktivitu a uvolnit čas pro jiné úkoly.

Ricoh Slovakia, Bratislava, 2. srpna 2023Ricoh Europe umožňuje komerčním tiskárnám rozšířit zdroje příjmů a zvýšit provozní efektivitu díky nové generaci digitálního barevného archového tiskového stroje RICOH Pro™ C9500.

Ricoh Pro C9500
Ricoh Pro C9500 nové generace byl vylepšen o technologie zvyšující výkon.

Vývoj velmi oblíbeného modelu RICOH Pro™ C9200 byl obohacen o technologie zvyšující výkonnost, které mají zvýšit produktivitu a kvalitu a zároveň zjednodušit operace a rozšířit možnosti použití. Byla zvýšena efektivita a automatizace a zároveň došlo k větší úspoře práce v celém pracovním procesu. Společně podporují kontrolu nákladů, rozšiřování podnikání a uvolňují čas pro jiné úkoly. 

Vlajková loď mezi tiskárnami na bázi tonerů byla také vyvinuta tak, aby umožnila komerčním specialistům dále urychlit přechod z analogového na digitální tisk, nebo s jistotou modernizovat své možnosti zaměřené na digitální tisk na vyžádání.  

Nově vyvinutý řídicí systém RICOH GC OS (Graphic Communications Operating System) přinesl zlepšení v oblasti řízení provozu a údržby. Obsahuje větší obrazovku s intuitivním, uživatelsky přívětivým rozhraním a je kompatibilní s externími diagnostickými systémy a programy pro údržbu. Uživatelé mohou k zařízení přistupovat z počítače nebo tabletu a spravovat jeho nastavení na dálku, což šetří čas i v prostředí s více pracovníky, kde obsluha tiskárny vykonává množství úkolů.

Větší automatizaci a efektivitu provozu zajišťuje nová jednotka automatické diagnostiky barev, která automatizuje tři kritické kontroly v komerčním tisku: kvalitu, registraci a barevné odchylky. Přináší vyšší přesnost kontroly; zároveň je nyní vyšší efektivita po kontrole, díky funkcím automatického opakovaného tisku a opakovaného pročištění. I postup nastavení je nyní jednodušší, díky sedmi úrovním detekce, z nichž si lze vybrat. 

Mezi další funkce a vylepšení patří:

  • Vylepšená manipulace s médii o gramáži 40 až 470 g/m2 s rozšířenými možnostmi vstupu a výstupu pro média o délce až 1 260 mm.
  • Nově vyvinutý fixační systém, který umožňuje hladký průchod médií fixačním procesem při rovnoměrném působení tepla a tlaku pro dosažení vysoké kvality obrazu na široké škále médií.
  • Nová jednotka pro přenos papíru, která umožňuje lepší registraci přední a zadní strany papíru
  • Vylepšený 21,5palcový ovládací panel umožňující ovládání aplikací z jednoho místa
  • Nové výkonné funkce DFE (Digital Front End) vyvinuté ve spolupráci se společností Fiery na podporu provozní účinnosti a efektivity
  • Zvýšená rychlost až na 135 stran za minutu díky modulu Productivity Module, který lze přidat po instalaci
  • Zvýšená produktivita díky rychlému nastavení a maximální době provozuschopnosti
  • Nové možnosti dokončování s GBC StreamPunch Plus pro inline bigování a perforaci a jednotkou Plockmatic Crease Trimmer pro horní a spodní ořez a bigování

Eef de Ridder, viceprezident Graphic Communications Group, Ricoh Europe, říká: „Nový Pro C9500 představuje skok vpřed ve vývoji produkční technologie, která má komerčním tiskárnám umožnit rozšířit jejich produkční záběr. Jeho možnosti jsou dále podpořeny řadou softwarových doplňků s přidanou hodnotou, včetně RICOH TotalFlow Supervisor™, RICOH TotalFlow Production Manager a RICOH FusionPro, které klientům umožňují maximalizovat efektivitu a návratnost investic do produktů Ricoh.“

Model Pro C9500 rovněž využívá osvědčené technologie představené v modelu RICOH Pro C9200. Patří mezi ně technologie VCSEL (Vertical Cavity Surface Emitting Laser), DEMS (Development Electric-field Modulation System), vyhlazovací válec na fixační liště, DSC (Dynamic Shading Correction), nastavení registrace a systém inline senzorů.

Digitální barevný archový tiskový stroj RICOH Pro C9500 je od září k dispozici v Evropě, na Středním východě a v Africe.

Další informace naleznete na adrese www.ricoh-europe.com/campaigns/pro-c9500.

|O společnosti Ricoh|

Ricoh podporuje digitální pracoviště pomocí inovativních technologií a služeb, které umožňují chytřejší práci odkudkoliv.

Se znalostmi a organizačními schopnostmi získanými během své 85leté historie je Ricoh předním poskytovatelem digitálních služeb, správy informací a tiskových a zobrazovacích řešení navržených pro podporu digitální transformace a optimalizaci výkonnosti firem.

Společnost Ricoh Group se sídlem v Tokiu má pobočky po celém světě a její produkty a služby jsou nyní k dispozici zákazníkům v přibližně 200 zemích a regionech. Ve fiskálním roce končícím březnem 2022 měla skupina Ricoh celosvětové tržby ve výši 1 758 miliard jenů (cca 14,5 miliard USD).

Pro další informace navštivte www.ricoh.cz.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv uváděné názvy produktů jsou registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.

Kontakt pro média:

RICOH Czech Republic s.r.o.

E-mail: marcom@ricoh.cz 

Mobile: +420 702 245 128