14.11.2023

První archový inkoustový tiskový stroj B2 na vodní bázi na světě urychluje digitální transformaci pro poskytovatele tiskových služeb

Pokroky v náběhu zařízení, rychlosti tisku, kontrole kvality, konzistenci barev, výměně médií a prediktivní údržbě zvyšují výrobní kapacitu a návratnost investic. 

Ricoh Europe, Londýn, 14. listopadu 2023: Ricoh Europe představuje nový tiskový stroj RICOH Pro VC80000. S touto novou vysokorychlostní inkoustovou platformou mohou poskytovatelé tiskových služeb využívat výhod vylepšené automatizované výroby, uzavřené smyčky řízení kvality a pokročilejší integrace výrobních hal a těšit se tak z vysoce efektivního provozu a flexibility aplikací.

RICOH Pro VC80000.
Tiskárna RICOH Pro VC80000 přepisuje ekonomiku inkoustových tiskáren díky několika průlomovým technologiím

Tiskárna RICOH Pro VC80000 navazuje na úspěch tiskárny RICOH Pro™ VC70000 a je navržena pro tisk výjimečně kvalitního direct mailu, barevných knih, katalogů, časopisů a komerčních tiskových aplikací na potahovaných médiích s gramáží až 300 g/m2. Jedinečná řada softwarových a hardwarových nástrojů přináší vylepšenou automatizaci výroby, kontroly kvality tisku a komunikace s řadou funkcí umělé inteligence, strojového učení a analýzy dat, které zajišťují předvídatelný a opakovatelný výstup s minimálním zásahem obsluhy. 

Nejmenší zařízení ve své třídě s plně duplexním mechanismem o délce méně než deset metrů obsahuje nejnovější generaci inkoustových a teplotně řízených inkoustových hlav. Zavádí řadu průlomových technologií, které dosahují maximálního rozlišení 1200 x 1200 dpi, maximální rychlosti 150 mpi - což vytváří 50% nárůst produkčního výstupu oproti předchozí generaci tiskáren - a klade si za cíl maximalizovat produktivitu a snížit celkové náklady na vlastnictví (TCO). 

Patří mezi ně: 

  • Rychlejší spuštění díky nové technologii sušení "firefly". Inovativní konfigurace malých vyhřívaných válců, která zajišťuje zahřátí lisu za méně než polovinu času oproti běžnému sušícímu systému. 
  • Automatická kontrola kvality na vyšší úrovni díky plně integrovanému skeneru RICOH Pro Scanner, který byl poprvé představen jako volitelná výbava u modelu RICOH Pro VC70000. Skener aktivně monitoruje více aspektů kvality tisku a neustále kontroluje výkonnost každé jednotlivé hlavy, což umožňuje stroji Pro VC80000 automaticky udržovat trvale vysokou úroveň kvality výstupu. Automaticky se kontroluje registrace barev na přední a zadní straně a okamžitě se provádějí opravy 
  • Eliminace ručních úprav obrazu pomocí spektrofotometru, který monitoruje reprodukci barev v reálném čase. Jakékoli odchylky v cílovém výstupu lze identifikovat a potřebné úpravy provést za chodu 
  • RICOH Supervisor™ shromažďuje a interpretuje provozní data pocházející ze skeneru RICOH Pro Scanner a dalších připojených produkčních tiskových zařízení a vytváří přehledné webové reporty s využitím analytických dat z nástroje Business Intelligence pro optimalizaci využití a výkonu zařízení 
  • Vysoce automatizované rychlé nastavení papíru, které umožňuje optimální fungování zcela nových substrátů, které nejsou uloženy v knihovně médií, pouhým stisknutím tlačítka. Funkce SmartStart umožňuje automatické nastavení zařízení před začátkem směny bez přítomnosti obsluhy na pracovišti. 
  • Vylepšená komunikace pro inline dokončování usnadňuje efektivnější provoz komplexních end-to-end řešení. Podporovány jsou také automatické spojovací jednotky pro nepřetržitou výrobu. 
  • Inteligentní komunikace umožňuje údržbu a lepší výkon. Servisní zásahy lze předvídat a shromažďovat data pro zlepšení provozní efektivity. 

Tiskárna RICOH Pro VC80000 je podporována rozmanitým portfoliem softwaru společnosti Ricoh nezávislým na značce, včetně softwaru RICOH ProcessDirector™, předního automatizovaného řešení pro řízení end-to-end workflow, které je navrženo pro zachycení, transformaci a správu informací a procesů způsobem, který může pomoci dosáhnout 100% integrity výstupu; RICOH Auto Color Adjuster, který poskytuje přesnou správu barev a možnosti jejich přizpůsobení bez nutnosti použití specialisty na barvy; a FusionPro®, který zvládá všechny potřeby personalizované komunikace - což zvyšuje efektivitu a návratnost investic. 

Tyto funkce se ukázaly jako vítězná kombinace během beta instalace ve společnosti Sattler Media Group v Německu, jedné z předních evropských mediálních společností specializujících se na komerční tisk, direct mail, omnichannel marketing a logistiku. Christian Haneke, manažer pro inovace a řešení, říká: "Úroveň automatizace dosažená zařízením Ricoh Pro VC80000 v kombinaci s až o 50 % vyšším výstupem vysoce kvalitních produktů ve srovnání s naší současnou technologií a také jeho přívětivý přístup k obsluze mění roli, kterou inkoustový tisk hraje v produkčním portfoliu společnosti Sattler Media Group." 

"Naši klienti, kteří používají vysokorychlostní inkoustový tisk, mají podobné výrobní výzvy: potřebují vysokorychlostní kapacitu pro plnění velkých zakázek a kratší dodací lhůty a nástroje pro zjednodušení a zefektivnění provozu svých tiskáren," řekl Eef de Ridder, viceprezident Graphic Communications Group, Ricoh Europe. "Tiskárna RICOH Pro VC80000 je postavena na tom, díky čemu byla předchozí generace oblíbená u klientů, a je důkazem našeho odhodlání pomáhat klientům řešit jejich problémy. Nastavuje nový standard v oblasti automatizace a inteligence založené na datech pro zvýšení produktivity a použitelného výstupu s konzistencí mezi operátory a směnami. V těsném závěsu za uvedením archové tiskárny B2 RICOH Pro Z75 upevňuje pozici společnosti Ricoh jako lídra na trhu produkčního inkoustového tisku." 

Vysokorychlostní inkoustový tiskový stroj RICOH Pro VC80000 bude v regionu EMEA k dispozici od začátku roku 2024. 

¹Ricoh se v hodnocení dodavatelů vysokorychlostních inkoustových tiskových strojů pro rok 2023 IDC MarketScape Worldwide High Speed Inkjet Press umístil v kategorii Leaders. 

Další informace naleznete na adrese www.ricoh-europe.com.

| O společnosti Ricoh |

Ricoh podporuje digitální pracoviště pomocí inovativních technologií a služeb, které umožňují chytřejší práci odkudkoliv.

Se znalostmi a organizačními schopnostmi získanými během své 85leté historie je Ricoh předním poskytovatelem digitálních služeb, správy informací a tiskových a zobrazovacích řešení navržených pro podporu digitální transformace a optimalizaci výkonnosti firem.

Společnost Ricoh Group se sídlem v Tokiu má pobočky po celém světě a její produkty a služby jsou nyní k dispozici zákazníkům v přibližně 200 zemích a regionech. Ve fiskálním roce končícím březnem 2022 měla skupina Ricoh celosvětové tržby ve výši 1 758 miliard jenů (cca 14,5 miliard USD).

Pro další informace navštivte www.ricoh.cz.

© 2023 RICOH COMPANY, LTD. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv uváděné názvy produktů jsou registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.

Kontakt pro média:

RICOH Czech Republic s.r.o.

E-mail: marcom@ricoh.cz 

Mobile: +420 702 245 128