11.12.2023

Realisaprint.com cílí na nové trhy s první instalací archového inkoustového tiskového stroje RICOH Pro™ Z75 B2 na světě

Francouzská online tiskárna se chystá rozšířit možnosti komerčního tisku pomocí nejnovější technologie

Ricoh Europe, Londýn, 11. prosince 2023 - U francouzské tiskárny Realisaprint.com přistál drak. Jedná se o první instalaci archové inkoustové platformy RICOH Pro Z75 B2 s automatickým duplexem na světě, která následuje po úspěšném beta testu u americké společnosti Heeter.

Realisaprint.com se zaměřuje na nové trhy s první post beta verzí RICOH Pro Z75 na světě
Realisaprint.com se zaměřuje na nové trhy s první post beta verzí RICOH Pro Z75 na světě

Společnost Realisaprint.com byla založena v roce 2007 a poskytuje komerční tiskové služby více než 50 000 profesionálům v oblasti grafického umění ve Francii, Španělsku a Itálii. Působí výhradně online na stránkách Realisaprint.com, Realisaprint.es a Realisaprint.it, má přibližně 140 zaměstnanců, kteří pracují ve výrobním centru o rozloze 8 000 m2 nedaleko Nice, a nabízí širokou škálu produktů včetně brožur, letáků, reklam, pevných panelů a displejů pro prodejní místa. Meziročně zaznamenala 25% nárůst prodeje.

Velmi očekávaný model Pro Z75 poskytuje výhody archové platformy s nízkými provozními náklady a vysokou produktivitou inkoustového tisku. Přináší vyšší kvalitu tisku, rychlejší časy zpracování a snadné použití při menších nárocích na personál. Společnost Realisaprint.com denně vytiskne a odešle až 1 500 objednávek zákazníků v rámci mnoha svých produktových řad. Nové tiskové zařízení umožní provozovně pokračovat v pronikání do nových tržních odvětví, jako je komerční tisk, zkrátit dobu realizace, zvýšit ziskové marže a zlepšit služby klientům.

Nejnovější přírůstek se připojí k vysokorychlostnímu barevnému inkoustovému tiskovému stroji RICOH Pro™ VC70000 a dvěma archovým digitálním tiskovým strojům RICOH Pro™ C9200.  

Tiskárna Pro Z75 změní tiskovou produkci díky své schopnosti:

  • Tisknout rychlostí až 4 500 listů za hodinu (SPH) při přímém tisku nebo 2 250 SPH při oboustranném tisku.
  • Tisknout v nativním rozlišení 1 200 dpi při všech rychlostech se čtyřmi barevnými inkousty na bázi pigmentu (CMYK)
  • Zajistit vysokou kvalitu výsledků připravených k okamžitému dokončení díky patentovanému systému sušení 
  • Rozšířit flexibilitu podkladů díky možnosti zpracovávat nenatírané a ofsetová natíraná média až do gramáže 400 g/m2 a maximální velikosti archu 585 mm x 750 mm.

Důležitá byla také schopnost zařízení Pro Z75 připojit se k nástrojům pro automatizaci pracovních postupů Realisaprint.com, což pomohlo optimalizovat efektivitu výroby. Díky tomu jsou při zadávání objednávek do elektronického obchodu Realisaprint.com datové soubory automaticky směrovány do příslušného výrobního zařízení na základě velikosti, objemu a preferovaného média.

Rafael Mari, spoluzakladatel společnosti Realisaprint.com, říká: „Jsme rádi, že můžeme pokračovat v úzké spolupráci se společností Ricoh. V průběhu celého rozhodovacího procesu jsme měli plnou podporu společnosti Ricoh a jejích odborníků v Evropě, Japonsku a Americe. Nové tiskové zařízení umožní našemu provozu pokračovat v otevírání nových tržních odvětví, jako jsou komerční tiskové aplikace, a také pomůže maximalizovat naši výrobní kapacitu.“

Sander Sondaal, ředitel prodeje komerčního tisku společnosti Ricoh Graphic Communications, k tomu říká: „Boston Consulting Group uvedla, že nejinovativnější společnosti si budují odolnost a výhodu. Realisaprint.com je jedním z takových podniků. Její investice do zařízení Pro Z75 je posledním krokem v úspěšném přechodu na zefektivněný provozní model. Zařízení bude umístěno mezi provozní technologie tonerového tisku a vysokorychlostního inkoustového tisku, aby pomohlo zajistit konzistentní a rychlé poskytování vysoce kvalitních aplikací. Díky špičkové kvalitě tisku, efektivitě a automatizaci zařízení Pro Z75 může společnost Realisaprint.com udržet výrobní náklady na co nejnižší úrovni a zvýšit ziskové marže. To následně podpoří rozšířenou nabídku pro stávající i potenciální klienty s velmi atraktivními cenami. Jsme rádi, že můžeme o této průlomové zakázce informovat tak brzy po oficiálním oznámení o spuštění a těšíme se na další pozitivní zprávy v blízké budoucnosti.“

Více informací najdete na stránce www.ricoh-europe.com a zde.

| O společnosti Ricoh |

Ricoh podporuje digitální pracoviště pomocí inovativních technologií a služeb, které umožňují chytřejší práci odkudkoliv.

Se znalostmi a organizačními schopnostmi získanými během své 85leté historie je Ricoh předním poskytovatelem digitálních služeb, správy informací a tiskových a zobrazovacích řešení navržených pro podporu digitální transformace a optimalizaci výkonnosti firem.

Společnost Ricoh Group se sídlem v Tokiu má pobočky po celém světě a její produkty a služby jsou nyní k dispozici zákazníkům v přibližně 200 zemích a regionech. Ve fiskálním roce končícím březnem 2022 měla skupina Ricoh celosvětové tržby ve výši 1 758 miliard jenů (cca 14,5 miliard USD).

Pro další informace navštivte www.ricoh.cz.

© 2023 RICOH COMPANY, LTD. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv uváděné názvy produktů jsou registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.

Kontakt pro média:

RICOH Czech Republic s.r.o.

E-mail: marcom@ricoh.cz 

Mobile: +420 702 245 128