Ricoh byl již potřetí za sebou oceněn organizací CDP jako lídr v oblasti odpovědného řízení dodavatelského řetězce
16.03.2023

Ricoh byl již potřetí za sebou oceněn organizací CDP jako lídr v oblasti odpovědného řízení dodavatelského řetězce

TOKIO, 16. března 2023 – Společnost Ricoh Company, Ltd. opět získala hodnocení "A" v každoročním hodnocení odpovědného řízení dodavatelského řetězce (Supplier Engagement Rating - SER) společnosti CDP a již třetí rok po sobě se umístila v prestižním žebříčku CDP Supplier Engagement Rating Leader.

Ricoh recognised as Supplier Engagement Leader by CDP for third year running

Každoroční hodnocení SER společnosti CDP je navrženo tak, aby hodnotilo a podporovalo opatření v oblasti řízení klimatu v dodavatelském řetězci podniků na základě dotazníku CDP o změně klimatu. CDP* oceňuje nejlépe hodnocené společnosti v žebříčku odpovědného řízení dodavatelského řetězce, z nichž Ricoh patří mezi 8 % nejlepších (přibližně 650 hodnocených společností).

Cílem Ricoh je dosáhnout do roku 2030 bezuhlíkové společnosti snížením emisí skleníkových plynů v celém dodavatelském řetězci o 40 % (kategorie nákup, spotřeba a doprava) ve srovnání s rokem 2015. Tento environmentální cíl byl certifikován jako "cíl 1,5 °C" iniciativou SBT (SBTi). Kromě podpory dekarbonizačních iniciativ pořádá společnost Ricoh v rámci skupiny také informační schůzky pro dodavatele, aby zajistila plnění cílů snižování emisí skleníkových plynů, které jsou v souladu s kritérii SBTi 2°C. V rámci koncepce Comet Circle, která byla založena v roce 1994, společnost Ricoh poskytuje recyklovatelné produkty s využitím své technologie 3R ("reduce, remanufacture, recycle") a globálního systému sběru, který vyvinula v průběhu mnoha let. Vedle těchto iniciativ si společnost Ricoh uvědomuje, že její aktivní podpora dekarbonizačních aktivit dodavatelů a zveřejňování informací jsou vysoce ceněny na mezinárodní úrovni a vedly k tomuto uznání.

"Jsme velmi hrdí na náš pevný závazek k cílům ESG a na podporu dodavatelů při prosazování odpovědnosti k životnímu prostředí v jejich činnosti." Mikako Suzuki, korporátní ředitelka a vedoucí strategie ESG společnosti Ricoh Company, Ltd. "Ricoh považuje změnu klimatu za jeden z nejzávažnějších sociálních problémů a podporuje aktivity zaměřené na úsporu energie a využívání obnovitelných zdrojů energie ve vlastních zařízeních. Podporuje také spolupráci mezi partnery a zákazníky s cílem realizovat bezuhlíkovou společnost v celém hodnotovém řetězci."

*CDP je celosvětová nezisková organizace, která podporuje společnosti a vlády ve snižování emisí skleníkových plynů, ochraně vodních zdrojů a ochraně lesů. V roce 2022 požádalo více než 680 investorů s aktivy v hodnotě více než 130 bilionů dolarů a 280 významných odběratelů s výdaji na veřejné zakázky ve výši 6,4 bilionu dolarů společnosti, aby prostřednictvím platformy CDP zveřejnily dopady na životní prostředí, rizika a příležitosti, a odpovědělo rekordních více než 18 700 společností

CDP je plně v souladu s TCFD, je největší environmentální databází na světě a její výsledky jsou široce využívány při rozhodování o investicích a veřejných zakázkách s cílem dosáhnout bezuhlíkové, udržitelné a odolné ekonomiky. CDP je zakládajícím členem iniciativy Science Based Targets, koalice We Mean Business, The Investor Agenda a iniciativy Net Zero Asset Managers.

Související odkazy

CDP2022 Supplier Engagement

Information Disclosure Based on TCFD Framework

Ricoh's Commitment to Society and ESG Index Inclusion and Recognition

The Comet CircleTM

|O společnosti Ricoh|

Ricoh podporuje digitální pracoviště pomocí inovativních technologií a služeb, které umožňují chytřejší práci odkudkoliv.

Se znalostmi a organizačními schopnostmi získanými během své 85leté historie je Ricoh předním poskytovatelem digitálních služeb, správy informací a tiskových a zobrazovacích řešení navržených pro podporu digitální transformace a optimalizaci výkonnosti firem.

Společnost Ricoh Group se sídlem v Tokiu má pobočky po celém světě a její produkty a služby jsou nyní k dispozici zákazníkům v přibližně 200 zemích a regionech. Ve fiskálním roce končícím březnem 2022 měla skupina Ricoh celosvětové tržby ve výši 1 758 miliard jenů (cca 14,5 miliard USD).

Pro další informace navštivte www.ricoh.cz.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv uváděné názvy produktů jsou registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.

Kontakt pro média:

RICOH Czech Republic s.r.o.

E-mail: marcom@ricoh.cz 

Mobile: +420 702 245 128