18.09.2023

Komerční tiskárny rozšiřují kreativitu aplikací s univerzální digitální barevnou tiskárnou RICOH Pro™ C7500

Technologie nové generace přináší podmanivou živost barev s rozšířeným gamutem, širší možnosti použití s vysoce strukturovanými médii a vyšší efektivitu obsluhy.

Komerční tiskárny rozšiřují kreativitu aplikací s univerzální digitální barevnou tiskárnou RICOH Pro™ C7500

Ricoh Slovakia, Bratislava, 18. září 2023 - Komerční tiskárny mohou rozšířit své kreativní a všestranné produkční možnosti o bohatší a přesnější barvy díky nové generaci digitálního barevného archového tiskového stroje RICOH Pro C7500.

Digitální barevná archová tiskárna RICOH Pro C7500 přináší novou generaci tiskových možností

Nejnovější přírůstek do portfolia následuje po uvedení velkoobjemového digitálního archového tiskového stroje RICOH Pro™ C9500 na trh minulý měsíc. Aplikačně všestranný stroj RICOH Pro C7500 je stejně jako Pro C9500 evolucí úspěšné technologie Ricoh. Byla vyvinuta s cílem dále umožnit flexibilním komerčním tiskárnám přizpůsobit se neustále se měnícímu prostředí tiskové produkce. 

Tiskárna RICOH Pro™ C7500, která je nástupcem řady RICOH Pro™ C7200, je kompatibilní s originálními speciálními barevnými tonery Ricoh, mezi které patří bílá, čirá, neviditelná červená, zlatá a stříbrná. Nové neonové barevné profily dokáží automaticky přidat neonově žlutou a neonově růžovou barvu a rozšířit tak barevnou škálu pro bohatší a živější barevné vyjádření.  

Novinkou modelu Pro C7500 je také pružný přenosový pás, který zlepšuje podporu médií s texturou nebo nerovnou strukturou. Zvládne široký rozsah gramáží od 40 g/m2 do 470 g/m2 (oproti maximální doporučené gramáži 360 g/m2 u řady Pro C7200) a byl posílen tak, aby podporoval oboustranný tisk dlouhých formátů až do 1030 mm. Tento vývoj umožní progresivním poskytovatelům tiskových služeb (PSP) rozšířit rozsah jejich aplikací, jako jsou lehčí obaly, blahopřání a svatební tiskoviny, a zároveň těžit z vyšší kvality tisku.  

Tiskárna RICOH Pro C7500 je také vybavena zcela novým operačním systémem RICOH Graphic Communications Operating System (GC OS). Nově vyvinutý ovladač umožňuje efektivnější využití zařízení a intuitivní a snadné ovládání nastavení zařízení. Vzdálený přístup prostřednictvím webového prohlížeče z počítače nebo tabletu podporuje zefektivnění provozu v prostředí s více zaměstnanci, kde operátoři tisku musí vykonávat více úloh. Nové funkce prostřednictvím aktualizací softwaru lze přidávat průběžně v reakci na zpětnou vazbu od klientů.  

Novinkou je také výkonný DFE (Digital Front End) vyvinutý ve spolupráci se společností Fiery ®, který zvyšuje efektivitu provozu. Byly zavedeny i další funkce pro zvýšení efektivity tisku a úsporu práce, které zkracují dobu údržby a podporují řešení problémů v reálném čase. Patří mezi ně rychlá a snadná výměna kompletních jednotek pro speciální inkousty a vylepšené jednotky vyměnitelné operátorem, které podporují rychlou údržbu systému. 

Eef de Ridder, viceprezident skupiny Graphic Communications Group společnosti Ricoh Europe, řekl: "Tiskárna Ricoh Europe je jedním z nejvýznamnějších výrobců tiskových zařízení v Evropě: "Tyto inspirativní nové funkce tiskárny RICOH Pro C7500 byly vyvinuty s cílem řešit některé z klíčových problémů v dnešním prostředí tiskové produkce. Splňují požadavky na vysoce kvalitní, všestranný a flexibilní tisk s vysokou přidanou hodnotou. Jeho širší barevný gamut umožňuje PSP využívat větší produkční možnosti, zatímco zavedení nového operačního systému GC OS pomáhá snížit pracovní zátěž a zefektivnit provoz."  

Stejně jako v případě právě zmíněného modelu Pro C9500 jsou možnosti modelu RICOH Pro C7500 rozšířeny o řadu softwarových doplňků s přidanou hodnotou, včetně softwaru RICOH Supervisor™, RICOH TotalFlow Production Manager™ a FusionPro®, které klientům umožňují maximalizovat efektivitu jejich produktu a návratnost investice do produktu Ricoh. 

Digitální barevný tiskový stroj RICOH Pro C7500 bude v regionu EMEA k dispozici od listopadu. 

Další informace naleznete na adrese www.ricoh.cz.

|O společnosti Ricoh|

Ricoh podporuje digitální pracoviště pomocí inovativních technologií a služeb, které umožňují chytřejší práci odkudkoliv.

Se znalostmi a organizačními schopnostmi získanými během své 85leté historie je Ricoh předním poskytovatelem digitálních služeb, správy informací a tiskových a zobrazovacích řešení navržených pro podporu digitální transformace a optimalizaci výkonnosti firem.

Společnost Ricoh Group se sídlem v Tokiu má pobočky po celém světě a její produkty a služby jsou nyní k dispozici zákazníkům v přibližně 200 zemích a regionech. Ve fiskálním roce končícím březnem 2022 měla skupina Ricoh celosvětové tržby ve výši 1 758 miliard jenů (cca 14,5 miliard USD).

Pro další informace navštivte www.ricoh.cz.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv uváděné názvy produktů jsou registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.

Kontakt pro média:
RICOH Czech Republic s.r.o.
E-mail: marcom@ricoh.cz
Mobile: +420 702 245 128