11.09.2023

Snadné používání - někdy přehlížený klíč k produktivitě digitálního tisku a splnění požadavků zaměstnanců

Stanislav Mozga, vedoucí oddělení grafické komunikace RICOH, RICOH Slovakia & RICOH Czech Republic & RICOH Hungary

Ricoh Slovakia, Bratislava, 11. 9. 2023 - Ve velmi náročném prostředí ovlivněném vyššími náklady, poptávkou po rychlejším zpracování stále složitějších zakázek a nedostatkem kvalifikovaných pracovníků je digitální tisk z řady důvodů stále na vzestupu.

Společnost Smithers uvedla, že trh digitálního tisku poroste v letech 2022 až 2027 tempem 5,7 %. V porovnání s pouhými 0,8 % u analogového tisku. 

Erwin Busselot ze společnosti Ricoh Europe rozšířil informace o faktorech, které stojí za tímto vývojem, a jako hlavní faktor se uvádí výrazné zlepšení kvality digitálního tisku. Zlepšení, která přinášejí výsledky v kvalitě podobné ofsetovému tisku, činí přechod z analogové na digitální produkci velmi atraktivním, rozšiřují univerzálnost použití a zvyšují flexibilitu nákladu. 

Dalším důležitým faktorem je nedostatek kvalifikované pracovní síly, který je ještě zhoršen stárnutím, převážně nemobilní, pracovní síly v tomto odvětví, o čem hovořil zde Erwin. S příchodem mladších, digitálně zdatných zaměstnanců existuje potenciál lépe je zapojit do vyvíjejících se digitálních systémů a procesů. 

Dobrou zprávou je, že důvody k optimismu ohledně vyhlídek digitálního tisku budou jen sílit.  

Schopnost poskytovat vysoce kvalitní výsledky se zjednodušila díky lepší použitelnosti. Snadné nastavení umožňuje členům týmů všech úrovní dovedností bez obav obsluhovat tisková zařízení, zatímco vysoce automatizované procesy maximalizují výrobní kapacitu.

Dnešní produkční tiskárny se neustále vyvíjejí, aby poskytovaly: 

  • vyšší produktivitu díky snadnému používání  
  • Rozšířené možnosti použití s lepší manipulací s médii  
  • možnost bezpečného přechodu z analogového na digitální tisk s vynikající kvalitou obrazu 
  • Zvýšenou automatizaci s mnoha provozními změnami zaměřenými na efektivitu

Mezi nimi je i nejnovější přírůstek do portfolia společnosti Ricoh. Nový barevný archový digitální tiskový stroj Ricoh Pro™ C9500 funkce, které zjednodušují operace, automatizují úkoly a maximalizují produktivitu. 

Obsahují nový základní řadič známý jako RGC OS (Ricoh Graphic Communication Operating System).  Neustále zlepšuje propojení s různými systémy a nástroji a napomáhá funkčnosti. Obsahuje intuitivní a snadno použitelné uživatelské rozhraní a poskytuje operátorům možnost snadného přístupu k základní obrazovce odkudkoli prostřednictvím nástroje vzdáleného prohlížeče. Uživatelům také nabízí větší možnosti přizpůsobení a lepší operativnost správy médií. Operátoři budou také moci vizualizovat nadcházející úlohy údržby a plánovat je předem s ohledem na plány tisku, viditelné ve formátu protokolu, který si může prohlédnout kterýkoli operátor. Řada průvodců usnadňuje jednoduché operace pro nastavení úloh a dosažení co nejlepšího tiskového výstupu.

Ke snadnému používání přispívá také nový 21,5palcový dotykový panel, který je větší než u předchůdce ProTM C9200 a sdružuje všechny potřebné úkony na jediné obrazovce pro lepší ovládání. K dispozici je nová funkce "seskupení" pro často používaná média, která zvyšuje efektivitu tím, že umožňuje obsluze seskupit několik médií dohromady, zatímco přizpůsobení obrazovky umožňuje uživatelům vytvářet různé profily, například "operátor" nebo "správce". Nejčastěji používané funkce lze zobrazit na viditelných místech pro snadnou identifikaci.

Všestrannost použití umožňuje také lepší manipulace s médii o gramáži od 40 g/m2 do 470 g/m2 a rozšířené možnosti vstupu a výstupu pro média o délce až 1260 mm. Pro flexibilitu výroby jsou k dispozici také další možnosti dokončování s GBC StreamPunch Plus a ořezávací jednotkou Plockmatic. 

Použitelnost a všestrannost digitálních tiskových systémů nové generace byla vyvinuta s cílem zlepšit uživatelský komfort a přispět k naléhavé potřebě přilákat a udržet zaměstnance a samozřejmě také zvýšit příjmy a ziskovost poskytovatelů flexibilních tiskových služeb. Zjistěte více o tom, co pro vás mohou udělat.

| O společnosti Ricoh |

Ricoh podporuje digitální pracoviště pomocí inovativních technologií a služeb, které umožňují chytřejší práci odkudkoliv.

Se znalostmi a organizačními schopnostmi získanými během své 85leté historie je Ricoh předním poskytovatelem digitálních služeb, správy informací a tiskových a zobrazovacích řešení navržených pro podporu digitální transformace a optimalizaci výkonnosti firem.

Společnost Ricoh Group se sídlem v Tokiu má pobočky po celém světě a její produkty a služby jsou nyní k dispozici zákazníkům v přibližně 200 zemích a regionech. Ve fiskálním roce končícím březnem 2022 měla skupina Ricoh celosvětové tržby ve výši 1 758 miliard jenů (cca 14,5 miliard USD).

Pro další informace navštivte www.ricoh.cz.

© 2023 RICOH COMPANY, LTD. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv uváděné názvy produktů jsou registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.

Kontakt pro média:

RICOH Czech Republic s.r.o.

E-mail: marcom@ricoh.cz 

Mobile: +420 702 245 128