Společnost Ricoh se stala lídrem v žebříčku globálních dodavatelů vysokorychlostních inkoustových tiskáren IDC MarketScape
06.06.2023

Společnost Ricoh se stala lídrem v žebříčku globálních dodavatelů vysokorychlostních inkoustových tiskáren IDC MarketScape

Jako klíčové faktory vedoucí pozice společnosti na trhu produkčních inkoustových tiskáren byly uvedeny: partnerství se zákazníky v jejich úspěších a poskytování podpory a služeb nad rámec tisku.

Ricoh Slovakia, Bratislava, 6. června 2023 - Společnost Ricoh Europe oznamuje, že podle nové zprávy IDC MarketScape je Ricoh globálním lídrem v oblasti vysokorychlostních inkoustových tiskových řešení, která podporují růst trhu digitálního produkčního tisku. Inovace v oblasti vysokorychlostního inkoustového tisku v zařízení Ricoh Pro™ VC70000e pomohly společnosti Ricoh získat uznání IDC MarketScape.

Inkjet innovation in the Ricoh Pro™ VC70000e high speed press helped Ricoh achieve IDC MarketScape recognition
Inovace inkoustové tiskárny Ricoh Pro™ VC70000e pomohly společnosti Ricoh získat uznání IDC MarketScape.

„Na dnešním rychle se vyvíjejícím trhu se mění prostředí produkčního tisku kvůli nižším průměrným nákladům, rostoucí poptávce po personalizovaných a variabilních datech, omezením pracovních sil a dostupnosti papíru,“ řekl Eef De Ridder, viceprezident pro grafickou komunikaci společnosti Ricoh Europe. „Poskytovatelé tiskových služeb (PSP) stále více investují do digitálních tiskových technologií, přičemž vysokorychlostní inkoustová řešení nabízejí produktivitu, kvalitu tisku a automatizaci potřebnou k transformaci úloh z konvenčních technologií s rychlejším zpracováním a menším zásahem obsluhy. Náš přístup ve společnosti Ricoh spočívá v poskytování produkčních možností, které naši klienti potřebují k přechodu na digitální tisk, a obklopení každého z nich prvotřídním softwarem, službami a podporou, které budou hnát jejich podnikání kupředu.“

Zpráva, “IDC MarketScape: Worldwide High-Speed Inkjet Press 2023 Vendor Assessment,”1 analyzuje technologické možnosti společnosti Ricoh, její produktový plán a strategii výzkumu a vývoje, stejně jako podporu a služby v porovnání s trhem a potřebami zákazníků a dochází k závěru, že „všichni poskytovatelé tiskových služeb, kteří zvažují investici do vysokorychlostního inkoustového zařízení, by měli zařadit společnost Ricoh na seznam dodavatelů.“

„Ricoh má silné a rostoucí portfolio, které splňuje potřeby komerčního trhu pro vysokorychlostní a vysoce kvalitní tisk,“ řekl Tim Greene, ředitel výzkumu v IDC. „Jednou z oblastí, ve které společnost vyniká, je podpora zákazníků před prodejem, během instalace a po celou dobu, která je nutná k tomu, aby byli zákazníci úspěšní. Od nabídky softwaru jako služby, přes strategické obchodní poradenství až po průběžnou kritickou podporu, Ricoh přináší svým zákazníkům pocit partnerství.“

Zákazník na prvním místě

Zpráva uvádí „kombinaci kvality obrazu, rychlosti a podpory“ jako klíčové vlastnosti vysokorychlostních inkoustových tiskových systémů Ricoh. Jako silnou stránku uvádí také použití „přístupové platformy“, která chrání investice klientů tím, že poskytuje aktualizace rychlosti, kvality tisku a automatizace, které jsou k dispozici jako aktualizace za chodu v rámci instalované základny.

Pokroky v možnostech platformy jsou řízeny klienty a mají kořeny v dlouhodobé pověsti společnosti Ricoh, která spolupracuje s klienty na jejich růstu a úspěchu. Zpráva uvádí, že reakce společnosti na zpětnou vazbu klientů prostřednictvím investic do výzkumu a vývoje vedla k významnému pokroku s přímým významem pro trh. To je patrné v případě podkladové jednotky UC8100, která pomohla uživatelům výrazně rozšířit škálu médií, jež lze použít k výrobě prodejných produktů, a tím lépe čelit nedávným výzvám v dodavatelském řetězci papíru.

Společnost Ricoh byla za tento vývoj produktů zaměřených na zákazníka také oceněna, když digitální archový tiskový stroj RICOH ProTM Z75 získal letošní cenu iF DESIGN AWARD 2023 kategorii „Produkt“. Klienti byli klíčovou součástí vývoje Pro Z75, nové inkoustové platformy B2, která byla od základu navržena ruku v ruce s poskytovateli tiskových služeb (PSP) na základě jejich současných a budoucích reálných potřeb.

Nad rámec tisku: software a služby

Společnost Ricoh nadále intenzivně investuje do budování a spolupráce s dodavateli v oboru, aby vytvořila komplexní ekosystém, který klientům přináší hodnotu ve všech aspektech nákupu, provozu a údržby vysokorychlostních inkoustových tiskových zařízení. To zahrnuje závazek ke vzdělávání a podpůrným zdrojům, aby poskytovatelé tiskových služeb byli co nejdříve vybaveni k maximálnímu využití svých investic. Zpráva uvádí, že „Ricoh nabízí rozsáhlé školení a podporu rozvoje podnikání, která se vyrovná nebo předčí jakéhokoli jiného dodavatele“.

Díky svému přístupu k softwaru bez ohledu na dodavatele nabízí řešení pro řízení výroby a tiskových operací, jako jsou RICOH TotalFlow Production ManagerRICOH Supervisorkterá automatizují, zefektivňují výrobu na místě a zároveň mění provozní data na užitečné informace pro řízení rozhodovacích procesů. Strategická partnerství s třetími stranami vytvářejí rozsáhlý ekosystém softwarových nástrojů, které pokrývají celý výrobní proces.

1 „IDC MarketScape: Worldwide High-Speed Inkjet Press 2023 Vendor Assessment“, doc #US50450723, duben 2023.

|O společnosti Ricoh|

Ricoh podporuje digitální pracoviště pomocí inovativních technologií a služeb, které umožňují chytřejší práci odkudkoliv.

Se znalostmi a organizačními schopnostmi získanými během své 85leté historie je Ricoh předním poskytovatelem digitálních služeb, správy informací a tiskových a zobrazovacích řešení navržených pro podporu digitální transformace a optimalizaci výkonnosti firem.

Společnost Ricoh Group se sídlem v Tokiu má pobočky po celém světě a její produkty a služby jsou nyní k dispozici zákazníkům v přibližně 200 zemích a regionech. Ve fiskálním roce končícím březnem 2022 měla skupina Ricoh celosvětové tržby ve výši 1 758 miliard jenů (cca 14,5 miliard USD).

Pro další informace navštivte www.ricoh.cz.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv uváděné názvy produktů jsou registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.

Kontakt pro média:

RICOH Czech Republic s.r.o.

E-mail: marcom@ricoh.cz 

Mobile: +420 702 245 128