Společnost Ricoh vyhlašuje červen měsícem globálních cílů udržitelného rozvoje
31.05.2023

Společnost Ricoh vyhlašuje červen měsícem globálních cílů udržitelného rozvoje

Posílení postavení zaměstnanců po celém světě a urychlení příspěvku společnosti Ricoh k cílům udržitelného rozvoje OSN  

TOKIO, 31. května 2023 - Společnost Ricoh opět vyhlašuje červen "Globálním měsícem cílů udržitelného rozvoje", aby inspirovala a podpořila svých více než 80 000 zaměstnanců tím, že zvýší povědomí o úsilí společnosti Ricoh v oblasti cílů udržitelného rozvoje a o závazcích vrcholového vedení a nabídne jim příležitosti k zapojení do aktivit souvisejících s cíli udržitelného rozvoje, do kterých se mohou zapojit a přispět k oběhovému hospodářství. Cílem této iniciativy v rámci celé skupiny je vytvořit silný pocit jednoty a dále rozvíjet příspěvek společnosti Ricoh k cílům SDGs.

Původně se tato každoroční iniciativa konala u příležitosti Světového dne životního prostředí 5. června pod názvem "Global Ricoh Eco Action", aby povzbudila zaměstnance k přemýšlení a jednání v otázkách životního prostředí a k ekologicky šetrným aktivitám. V roce 2019 byl název iniciativy nahrazen současným názvem "Global SDGs Action Month" a stal se fórem pro zaměstnance, aby přemýšleli a jednali jednotně nejen v oblasti environmentálních aktivit, jako jsou opatření proti globálnímu oteplování zaměřená na realizaci bezuhlíkové společnosti, ale také při řešení široké škály sociálních problémů.

Ricoh Global SDGs Action 2023

Akira Oyama, prezident a generální ředitel, řekl: "Neochvějné odhodlání našeho vedení řešit sociální otázky je základním kamenem pro trvalé zvyšování hodnoty společnosti. Pevně věřím, že díky měsíčním aktivitám zaměřeným na úspěch a obnovenému závazku k cílům udržitelného rozvoje v rámci Globálního měsíce udržitelného rozvoje bude skupina Ricoh i nadále usilovat o ještě větší dopad na společnost."

Ricoh Global SDGs Action 2023 Přehled

Období: 1.-30. června 2023

Téma: "Urychlit sladění aktivit v rámci cílů udržitelného rozvoje a podnikání".

Globální společné aktivity:

  • Uvědomte si, jak je podnikání společnosti Ricoh propojeno s cíli udržitelného rozvoje a naší vizí Naplnění prostřednictvím práce

Videa představující, jak produkty a služby skupiny Ricoh přispívají k řešení sociálních otázek a našich obchodních aktivit souvisejících s cíli trvale udržatelného rozvoje v našich továrnách a dalších oblastech naší společnosti, budou k dispozici zaměstnancům, aby si uvědomili, jak je jejich vlastní práce spojena s SDGs.  

  • Konat pro udržitelnou společnost a planetu

S účastí zaměstnanců skupiny Ricoh prostřednictvím Aktivity 1 (Poznej) a Aktivity 2 ( Zažij, propoj) propojujeme činnost v oblasti SDGs a růst podnikání po celém světě. Aktivity se zaměřují na přispění k oběhovému hospodářství a místním komunitám. Aktivity zahrnují jak online workshopy, tak individuální sběr odpadu/sdílení fotografií o sběru odpadu na sociálních sítích.

  • Učit se od lídrů!

Vrcholové vedení společnosti Ricoh prohlašuje, že se skupina Ricoh zajímá o sociální otázky a řeší je. Sdílením myšlenek lídrů povzbuzujeme zaměstnance k tomu, aby podnikali kroky k řešení sociálních otázek.

Regionální aktivity:

1. Japonsko

- Interaktivní workshopy s vrcholovým managementem a šíření zpráv s cílem urychlit sladění podnikání s cíli udržitelného rozvoje.

2. Evropa

- Zaměstnanci v celém regionu se zaměří na aktivity v místních komunitách v souladu s evropským tématem "Inkluze v práci".

- Aktivity zaměstnanců, které mají dopad na komunitu, a to jak pod vedením společnosti Ricoh, tak individuální, budou sdíleny prostřednictvím zaslaných fotografií/videí a stručných popisů.

3. Severní Amerika

- Představení příběhu společnosti Ricoh v oblasti SDG a ESG prostřednictvím nápadů na podporu, příběhů úspěšných zákazníků a bohaté historie společnosti Ricoh v oblasti špičkových udržitelných inovací.

- Oslavy Světového dne životního prostředí, Měsíce hrdosti na rozmanitost, Juneteenth (USA) a Národního měsíce domorodého obyvatelstva (Kanada) s cílem představit SDGs v praxi v celém regionu

4. Asie a Tichomoří

- Oznámení optimalizace vozového parku společnosti Ricoh New Zealand ze 109 na 66 vozidel se zavedením modelu služeb "Remote First" od roku 2019 a přechodem na hybridní modely s cílem dosáhnout 50% snížení spotřeby paliva

- Darování zimních pyžam dětem žijícím v chudobě ve spolupráci s charitativní organizací Kindness Collective na Novém Zélandu.

- Pomoc dobrovolníkům společnosti Ricoh Thailand při opravě silnic v bangkocké čtvrti Prawet a při čištění pobřežních oblastí v provincii Rayong.

- Iniciativa vertikálního pěstování zeleniny zaměstnanci skladu Ricoh na Filipínách s využitím použitých odpadních tonerových lahví

Související informace:

Přístup spoločnosti Ricoh k cílům trvale udržitelného rozvoje a udržitelnosti

|O společnosti Ricoh|

Ricoh podporuje digitální pracoviště pomocí inovativních technologií a služeb, které umožňují chytřejší práci odkudkoliv.

Se znalostmi a organizačními schopnostmi získanými během své 85leté historie je Ricoh předním poskytovatelem digitálních služeb, správy informací a tiskových a zobrazovacích řešení navržených pro podporu digitální transformace a optimalizaci výkonnosti firem.

Společnost Ricoh Group se sídlem v Tokiu má pobočky po celém světě a její produkty a služby jsou nyní k dispozici zákazníkům v přibližně 200 zemích a regionech. Ve fiskálním roce končícím březnem 2022 měla skupina Ricoh celosvětové tržby ve výši 1 758 miliard jenů (cca 14,5 miliard USD).

Pro další informace navštivte www.ricoh.cz.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv uváděné názvy produktů jsou registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.

Kontakt pro média:

RICOH Czech Republic s.r.o.

E-mail: marcom@ricoh.cz 

Mobile: +420 702 245 128