homeback to menu
Přehled

Měníme přístup k práci

Technologie mění náš způsob práce. Ve společnosti Ricoh zajišťujeme, aby změny byly pro vaše týmy a vaše podnikání pozitivní. Provedeme vás každým krokem, abychom zajistili bezproblémový přechod na plně digitální pracoviště
Podívejte se na všechna naše firemní řešení
Služby pro firmy
Digitální Pracoviště

Přístup odkudkoli

Hybridní a mobilní zařízení utvářejí naši budoucnost. K návrhu, integraci a podpoře digitálních pracovišť přistupujeme komplexně, abychom podpořili zapojení zaměstnanců a pomohli vám dosáhnout nové úrovně výkonnosti.
Objevte všechna naše řešení digitálního pracoviště
Správa firemních procesů

Nastaveno pro úspěch

Manuální úkoly již nemusí zdržovat vaše zaměstnance. Optimalizujeme vaše podnikové procesy, abychom vašim zaměstnancům umožnili dosahovat lepších výsledků; poskytujeme technologie, odborné znalosti a podporu pro zefektivnění a zjednodušení procesů ve vaší organizaci
Podívejte se na všechna naše řešení pro správu firemních procesů
Cloud a infrastruktura

Cloud & Clear

Využití všech výhod cloudu vyžaduje správný plán a tým, který jej bude realizovat. Poskytujeme cloudová řešení a odborné znalosti, díky nimž je vaše podnikání pružnější, nákladově efektivnější a bezpečnější a zároveň se snažíme o inovace nové generace.
Podívejte se na všechna naše řešení pro cloud a infrastrukturu
Kybernetická bezpečnost

Už žádné riskantní podnikání

Zařízení připojená k internetu vytvářejí nová zranitelná místa pro kybernetické útoky. Pomáháme vám přejít do útoku proti kybernetické kriminalitě pomocí inteligentních služeb a řešení kybernetické bezpečnosti přizpůsobených vašim hlavním firemním procesům.
Podívejte se na všechna naše řešení kybernetické bezpečnosti
Digitální Zkušenosti

Nová úroveň zkušeností

An excellent customer experience starts with a superior employee experience. Our highly-skilled team of data scientists and developers design, build, implement and service the solutions you need to exceed expectations at every touchpoint.
Discover all Digital Experience solutions
Kancelářské produkty a software

Nejlepší ve své třídě

Společnost Ricoh je známá pro vysoce kvalitní tiskárny, digitální duplikátory a multifunkční tiskárny / skenery / kopírky. Díky široké nabídce rychlostí, velikostí a funkcí si můžete vybrat modely, které nejlépe vyhovují vašemu týmu, kanceláři nebo učebně.
Podívejte se na naše kancelářské produkty a software
Přehled

Všestranná platforma služeb a podpory

Veškerá produktová a servisní podpora na jednom místě. Poskytujeme podporu, poradenství a řešení pro udržení vašeho podnikání v chodu.
Získat podporu
Správa audiovizuálních služeb (AV)
Přehled

Vše na jednom místě

Buďte v obraze o dění v naší firmě, produktech a akcích, které pořádáme nebo se jich účastníme.
Buďte informovaní
News and events from Ricoh
Společnost

Kdo jsme a co děláme

Ve společnosti Ricoh se snažíme vždy naslouchat našim zákazníkům a poskytovat vám inovativní řešení, produkty a služby, které odpovídají vašim podnikatelským cílům. Snažíme se přidat hodnotu vašim službám a produktům. Přizpůsobujeme se měnícím se podnikatelským podmínkám.
Dozvědět se více o společnosti Ricoh
Přehled

Co pro vás můžeme udělat?

Ať už máte dotaz ohledně cen našich řešení nebo produktů, potřebujete pomoci se správou svého účtu nebo již naše produkty používáte a máte dotaz na podporu, náš tým je připraven vám pomoci.
Obraťte se na nás
Správa audiovizuálních služeb (AV)
Přehled

Pomáháme vám být o krok napřed

Prozkoumejte a přečtěte si naše nejnovější poznatky o tom, co je v oblasti podnikových řešení nejdůležitější.
Podívejte se na nejnovější poznatky
Ricoh Insights - Overview

Tisk jako rozhodující strategický přínos pro růst a inovace firem

Praha, 19. června 2018 – Evropské podnikatelské špičky označují nové tiskové technologie jako klíčový faktor pro pružné a inovativní podnikání.

Dvě třetiny firem tvrdí, že bez nových převratných technologií v tisku do roku 2023 začnou zaostávat za konkurencí

Podle nového průzkumu Ricoh Europe, většina z 3150 respondentů, kteří rozhodují o směřování svých firem, uvádí, že výhody plynoucí z pružného (77%) a inovativního přístupu (69%) v podnikání jsou rozhodujícím faktorem pro nákup a investice do nových technologií.

Výsledky výzkumu dále ukazují, že nové formy tisku se již staly rozhodující součástí úspěšné strategie řízení špičkových podniků. Výzkum rovněž ukázal, že 69 % respondentů se domnívá, že tisk jim pomůže zvýšit tržby, a 67 % z nich věří, že bude příčinou a zdrojem konkurenční výhody. Mnozí manažeři již podpořili toto své přesvědčení finančně: 51 % již investovalo do nové tiskové technologie a dalších 36 % tak plánuje učinit v průběhu příštích pěti let.

Stephen Palmer, generální ředitel společnosti Ricoh Czech Republic a Slovakia, uvádí: „Často opakované tvrzení, že »tisk je mrtvý«, je naprosto zavádějící. Nové tiskové technologie pomáhají firmám zásadně proměňovat jejich interní postupy. Ve zdravotnictví poskytují farmaceutickým společnostem výrobu 3D tištěných protetických končetin, a to na míru konkrétním pacientům. Maloobchodníci vyrábějí obuv a tisknout originální návrhy na zakázku, snižují tak nadbytečné zásoby. V oblasti školství si studenti mohou kupovat personalizované učebnice dle vlastních požadavků, což vede ke snižování nákladů a zvýšení kvality vzdělávání.“

Firmy upřednostňují technologie tisku v oblastech, které se přímo týkají potřeb zákazníků. Největší díl investic dosud obdržela od vedoucích pracovníků oddělení marketingu (79 %), vývoje produktů (79 %) a výroby (76 %). Stejně tak potřeba rychlejšího vývoje produktů (80 %) a možnost přesunout výrobu blíže ke konečnému uživateli (69 %) vedly k investicím do aditivní výroby ve snaze vyjít vstříc požadavkům spotřebitelů na rychlost a personalizaci.

„Nové technologie tisku umožňují firmám prohlubovat vztahy se zákazníky, reagovat rychleji na jejich očekávání a nabízet osobnější zkušenost. Podle studie si 78 % dotazovaných myslí, že tisk je nedílným prvkem procesu budování a udržení důvěry zákazníků. Z výsledků dotazníku vyplývá, že bez dynamického a osobního přístupu, jaký nové technologie tisku umožňují, budou firmy v budoucnu bojovat o zachování své konkurenceschopnosti.“ dodává Palmer.

|O společnosti Ricoh|

Ricoh podporuje digitální pracoviště pomocí inovativních technologií a služeb, které umožňují chytřejší práci odkudkoliv.

Se znalostmi a organizačními schopnostmi získanými během své 85leté historie je Ricoh předním poskytovatelem digitálních služeb, správy informací a tiskových a zobrazovacích řešení navržených pro podporu digitální transformace a optimalizaci výkonnosti firem.

Společnost Ricoh Group se sídlem v Tokiu má pobočky po celém světě a její produkty a služby jsou nyní k dispozici zákazníkům v přibližně 200 zemích a regionech. Ve fiskálním roce končícím březnem 2022 měla skupina Ricoh celosvětové tržby ve výši 1 758 miliard jenů (cca 14,5 miliard USD).

Pro další informace navštivte www.ricoh.cz.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv uváděné názvy produktů jsou registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.


Kontakt pro média:
RICOH Czech Republic s.r.o.
E-mail: marcom@ricoh.cz 
Mobile: +420 702 245 128