26.09.2023

Všestrannost textilií a nákladově efektivní tisk na vyžádání se systémy RICOH Pro DTF pro přímý tisk na fólii

Tiskárny Ricoh Pro DTF 10 a Ricoh Pro DTF 8 dosahují vynikajících výsledků na klasické bavlněné a směsové materiály, stejně jako na polyester, nylon a voděodolné materiály, jako je kůže a dokonce i dřevo. 

Ricoh Europe, Londýn, 26. září 2023 - Inspirativní oděvní a průmysloví designéři mohou nyní díky novým řešením RICOH Pro DTF pro přímý tisk na fólii snadněji, kreativněji a levněji transformovat širší škálu textilií a podkladů.

Nové modely Ricoh Pro DTF 10 a Pro DTF 8 přinášejí rozšířenou všestrannost použití.
Nové modely Ricoh Pro DTF 10 a Pro DTF 8 přinášejí rozšířenou všestrannost použití.

Modely Ricoh Pro DTF 10 a Ricoh Pro DTF 8 nabízejí rozšířenou aplikační všestrannost se schopností dosáhnout vynikajících výsledků na klasických bavlněných a směsových materiálech, stejně jako na polyesteru, nylonu a voděodolných materiálech, jako je kůže a dokonce i dřevo. 

Řešení s certifikací Eco Passport by OEKO-TEX jsou nejnovějším přírůstkem do rozšiřujícího se portfolia průmyslových systémů Ricoh a dále podporují stávající inovativní technologie tisku přímo na textil (DTG). 

Vysokou barevnou brilanci zajišťuje osm inkoustových kanálů modelu Pro DTF 8 a rozšířené možnosti barevného gamutu modelu Pro DTF 10, který umožňuje deset inkoustových kanálů včetně neonově růžové, neonově červené, neonově žluté a neonově zelené. 

Plně automatizované systémy roll-to-roll kombinují piezoelektrický inkoustový tisk na vodní bázi s integrovaným tavným lepidlem a jednostupňovým ohřevem. Optimalizují produktivitu: 

  • Dosahují vynikajících výsledků při vysokých rychlostech procesu.  
  • Eliminují předběžnou úpravu látek a podkladů.  
  • Nízkými nároky na údržbu díky funkci automatického čištění.  
  • Velký výběr optimálně sladěného spotřebního materiálu.  
  • Není potřeba samostatná sušička.  

Tiskárny Pro DTF 8 a Pro DTF 10 vybavené systémem Productionserver společnosti ColorGATE umožňují kreativním provozům spolehlivě zpracovávat a reprodukovat složité designové soubory. Modulární a škálovatelný pracovní postup usnadňuje rychlé a přesné zpracování graficky bohatého obsahu PDF z kreativních návrhových aplikací a aplikací pro sazbu stránek.  

Systémy budou také těžit z komplexní podpory společnosti Ricoh, která zahrnuje software na míru, přesné profilování barev, schválený spotřební materiál a postprodukční zpracování.   

Axel Stuhlreiter, vedoucí oddělení textilních řešení, Graphic Communications Group, Ricoh Europe, řekl: "V současné době je na trhu již více než deset let: "Věříme, že přesvědčivé inovace a výkonnostní standardy, které tyto systémy nabízejí, poskytnou výrobcům kreativních oděvů a průmyslových dekorací příležitosti k obchodní transformaci. Podpoří také rozvoj DTG tiskáren, obchodních specialistů a sítotiskáren. Při předpremiéře této technologie na veletrhu FESPA účastníci výstavy uvedli, že je povzbudila řada výzev, na které systémy Pro DTF reagují. Patřila mezi ně potřeba zvládnout širokou škálu požadavků na textilie a podklady, vyrábět vysoce kvalitní polyesterové a nylonové pracovní a sportovní oděvy a být nákladově efektivní při plnění různých objemových požadavků." 

Tyto a další výkonnostní možnosti byly předvedeny 11. a 12. října v textilním kompetenčním centru společnosti Ricoh ve Frankfurtu.  

Systémy Pro DTF 8 a Pro DTF 10 pro přímý tisk na film jsou nyní k dispozici v regionu EMEA. 

Další informace naleznete na adrese www.ricoh.cz.

| O společnosti Ricoh |

Ricoh podporuje digitální pracoviště pomocí inovativních technologií a služeb, které umožňují chytřejší práci odkudkoliv.

Se znalostmi a organizačními schopnostmi získanými během své 85leté historie je Ricoh předním poskytovatelem digitálních služeb, správy informací a tiskových a zobrazovacích řešení navržených pro podporu digitální transformace a optimalizaci výkonnosti firem.

Společnost Ricoh Group se sídlem v Tokiu má pobočky po celém světě a její produkty a služby jsou nyní k dispozici zákazníkům v přibližně 200 zemích a regionech. Ve fiskálním roce končícím březnem 2022 měla skupina Ricoh celosvětové tržby ve výši 1 758 miliard jenů (cca 14,5 miliard USD).

Pro další informace navštivte www.ricoh.cz.

© 2023 RICOH COMPANY, LTD. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv uváděné názvy produktů jsou registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.

Kontakt pro média:

RICOH Czech Republic s.r.o.

E-mail: marcom@ricoh.cz 

Mobile: +420 702 245 128