Report

Workforce United

Zaměstnanci všech generací jsou jednotnější než kdykoliv dříve

 
Pracovníci jsou nyní jednotnější v otázce, týkající se radikální změny způsobu, kterým budeme v budoucnu všichni podnikat. 
 
Nová studie společnosti Ricoh Europe, kterou prováděla společnost Coleman Parkes, zkoumá, zda se názory a postoje různých generací na pracovišti oddalují nebo se přibližují. Také zkoumá, kolik pozornosti obchodní společnosti věnují očekávání různých generací a jak nejlépe zajistit, aby byl každý jednotlivec spokojený.
 
Generace jsou definovány níže: 
  • Baby Boomers: 1946 – 1964 
  • Generace X: 1965 – 1980 
  • Generace Y: 1981 – 1995 
  • Generace Z: 1996 – současnost
 
Průzkum probíhal v roce 2019 a zahrnoval 4 580 respondentů z Rakouska, Belgie, Lucemburska, České republiky, Dánska, Finska, Francie, Německa, Maďarska, Itálie, Nizozemska, Norska, Polska, Portugalska, Ruska, Slovenska, Jihoafrické republiky, Španělska, Švédska, Švýcarska, Turecka, Spojeného království a Irska.
report and research
STÁHNĚTE SI ZPRÁVU

Vyplňte níže uvedený formulář a my vám zašleme bezplatného průvodce pro pracoviště budoucnosti. Pole s hvězdičkou (*) jsou povinná.

* požadováno
* požadováno
* požadováno
* požadováno
* požadováno

Pracovníci hledají „dokonalé spojení“ s hodnotami zaměstnavatele

Bez ohledu na věk se výběr profese a pracovního stylu stává více rozhodujícím faktorem toho, kdo jsme jako jednotlivci. Mladší zaměstnanci jsou často popisováni jako idealisté, kterým záleží na hodnotách. Toto označení je přesně vystihuje a platí nejen pro ně. 
 
V hodnoty a ideály své společnosti věří dvě třetiny (65 %) lidí všech generací. Většina zaměstnanců napříč všemi generacemi souhlasí s tím, že udržitelnost musí být v budoucnu klíčovou prioritou. Je nevyhnutelné, že způsob, jakým se dnes ve světě podniká, se v následujících letech dramaticky změní.

Pracovníci se těší na čtyřdenní pracovní týden, protože technologie pomáhá v růstu jejich produktivity

Odpověď na hádanku týkající se produktivity tkví v menším počtu odpracovaných hodin týdně, nikoliv ve větším. Většina evropských zaměstnanců se domnívá, že čtyřdenní pracovní týden je pravděpodobný v blízké budoucnosti, a to díky výhodám technologií na pracovišti, které šetří čas. Ty správné nástroje mohou zlepšit jejich produktivitu a výkonnost, a možná dokonce ušetří čas, aby se mohl zkrátit pracovní týden. 
 
Bez ohledu na věkovou skupinu, téměř tři čtvrtiny (72%) zaměstnanců mají zájem o větší vliv na práci, zvyšování produktivity prostřednictvím školení a technologií.