HomeZpět na nabídku
Přehled

Měníme přístup k práci

Technologie mění náš způsob práce. Ve společnosti Ricoh zajišťujeme, aby změny byly pro vaše týmy a vaše podnikání pozitivní. Provedeme vás každým krokem, abychom zajistili bezproblémový přechod na plně digitální pracoviště
Podívejte se na všechna naše firemní řešení
Služby pro firmy
Digitální pracoviště

Přístup odkudkoli

Hybridní a mobilní zařízení utvářejí naši budoucnost. K návrhu, integraci a podpoře digitálních pracovišť přistupujeme komplexně, abychom podpořili zapojení zaměstnanců a pomohli vám dosáhnout nové úrovně výkonnosti.
Objevte všechna naše řešení digitálního pracoviště
Správa firemních procesů

Nastaveno pro úspěch

Manuální úkoly již nemusí zdržovat vaše zaměstnance. Optimalizujeme vaše podnikové procesy, abychom vašim zaměstnancům umožnili dosahovat lepších výsledků; poskytujeme technologie, odborné znalosti a podporu pro zefektivnění a zjednodušení procesů ve vaší organizaci
Podívejte se na všechna naše řešení pro správu firemních procesů
Cloud a infrastruktura

Cloud & Clear

Využití všech výhod cloudu vyžaduje správný plán a tým, který jej bude realizovat. Poskytujeme cloudová řešení a odborné znalosti, díky nimž je vaše podnikání pružnější, nákladově efektivnější a bezpečnější a zároveň se snažíme o inovace nové generace.
Podívejte se na všechna naše řešení pro cloud a infrastrukturu
Kybernetická bezpečnost

Už žádné riskantní podnikání

Zařízení připojená k internetu vytvářejí nová zranitelná místa pro kybernetické útoky. Pomáháme vám přejít do útoku proti kybernetické kriminalitě pomocí inteligentních služeb a řešení kybernetické bezpečnosti přizpůsobených vašim hlavním firemním procesům.
Podívejte se na všechna naše řešení kybernetické bezpečnosti
Digitální zkušenosti

Nová úroveň zkušeností

Vynikající zákaznický zážitek začíná s vynikajícím zážitkem zaměstnance. Náš vysoce kvalifikovaný tým datových vědců a vývojářů navrhuje, staví, implementuje a poskytuje řešení, která potřebujete k překonání očekávání na každém bodě styku.
Objevte všechna řešení digitálních zážitků.
Kancelářské produkty a software

Nejlepší ve své třídě

Společnost Ricoh je známá pro vysoce kvalitní tiskárny, digitální duplikátory a multifunkční tiskárny / skenery / kopírky. Díky široké nabídce rychlostí, velikostí a funkcí si můžete vybrat modely, které nejlépe vyhovují vašemu týmu, kanceláři nebo učebně.
Podívejte se na naše kancelářské produkty a software
Přehled

Všestranná platforma služeb a podpory

Veškerá produktová a servisní podpora na jednom místě. Poskytujeme podporu, poradenství a řešení pro udržení vašeho podnikání v chodu.
Získat podporu
Správa audiovizuálních služeb (AV)
Přehled

Vše na jednom místě

Buďte v obraze o dění v naší firmě, produktech a akcích, které pořádáme nebo se jich účastníme.
Buďte informovaní
News and events from Ricoh
Společnost

Kdo jsme a co děláme

Ve společnosti Ricoh se snažíme vždy naslouchat našim zákazníkům a poskytovat vám inovativní řešení, produkty a služby, které odpovídají vašim podnikatelským cílům. Snažíme se přidat hodnotu vašim službám a produktům. Přizpůsobujeme se měnícím se podnikatelským podmínkám.
Dozvědět se více o společnosti Ricoh
Přehled

Co pro vás můžeme udělat?

Ať už máte dotaz ohledně cen našich řešení nebo produktů, potřebujete pomoci se správou svého účtu nebo již naše produkty používáte a máte dotaz na podporu, náš tým je připraven vám pomoci.
Obraťte se na nás
Správa audiovizuálních služeb (AV)
Přehled

Pomáháme vám být o krok napřed

Prozkoumejte a přečtěte si naše nejnovější poznatky o tom, co je v oblasti podnikových řešení nejdůležitější.
Podívejte se na nejnovější poznatky
Ricoh Insights - Overview

Fakturační služby

Fakturační služby společnosti Ricoh jsou navrženy pro organizace, které chtějí optimalizovat účetní evidenci. Tato služba vám umožní převádět agendu spojenou se zákazníky a dodavateli z fakturace s použitím tištěných dokumentů na efektivnější a úspornější elektronické zpracování faktur vlastním tempem. Tisk dokumentů je nákladný jak z pohledu času nutného na zpracování přijatých a vydaných faktur, tak z pohledu materiálových nákladů v celém procesu. Elektronická fakturace je přehlednější, má menší výskyt chyb než ruční postupy a díky jednotnému zobrazení se snáze odpovídá na dotazy a administrativní požadavky. 

Pomůžeme vám s vývojem fakturačních postupů v tempu, jaké bude vyhovovat vaší organizaci, klientům a dodavatelům. Někteří klienti a dodavatelé mohou například dosud vyžadovat tištěné dokumenty, v souladu s jejich vlastní účetní praxí, a naše řešení se tomu snadno přizpůsobí. Naše cloudová služba poskytuje možnost snadné kontroly úhrad a schvalování faktur z libovolného místa a zahrnuje řešení pro pohledávky i závazky. Obě jsou flexibilní a škálovatelná podle měnících se potřeb a lze je spravovat podle modelu, který umožňuje snadné řízení výdajů.

Vlastnosti a výhody

Fakturační služby společnosti Ricoh zavádějí efektivní sledovatelné účetní postupy v celé organizaci, čímž pomáhají zkvalitnit účtování. 

Naše služba vám může pomoci:

 • Snížit náklady na energii, papír a poštovní služby přechodem na elektronickou fakturaci
 • Ušetřit čas zjednodušením ručních postupů a zrychlením zpracování faktur
 • Zvýšit produktivitu převedením uvolněných pracovníků na jiné oblasti podnikání
 • Vylepšit cashflow díky jasnému přehledu finančních prostředků, které mají být přijaty a vydány
 • Podpořit zásady ochrany životního prostředí fakturací bez použití tištěných dokumentů
 • Zlepšit zabezpečení dokumentů snížením rizika spojeného s fyzickou přepravou a uchováváním

Pohledávky

Tato služba zahrnuje:

 • Doručování vydaných faktur prostřednictvím digitálních nebo tiskových kanálů
 • Přechod od tištěných faktur na digitální rychlostí vyhovující klientům
 • Automatické formátování, třídění a doručování faktur v preferovaném formátu

Závazky

Tato služba zahrnuje:

 • Zpracování všech přijatých faktur z více kanálů, od výtisků a e-mailů po přenosy elektronických souborů
 • Převod všech e-mailů do digitálního formátu a import do aplikace ERP ve formě elektronických faktur
Případové studie

Řešení společnosti Ricoh přineslo 63% nárůst efektivity

Řešení pro zpracování digitálních faktur společnosti Ricoh pomohlo dodavateli technického vybavení získat kontrolu nad svým mezinárodním dodavatelským řetězcem. Automatický systém zjednodušil ověřování a schvalování faktur a zkrátil dobu zpracování dodavatelských faktur.

Ruční systém využívající tištěné dokumenty, který tento dodavatel technického vybavení používal ke zpracování dodavatelských faktur, byl neefektivní a časově náročný. Společnost potřebovala efektivnější řešení zpracování faktur, které automatizuje ruční systémy, zjednoduší proces schvalování a zajistí včasnou úhradu dodavatelských faktur bez manipulace s tištěnými dokumenty.

Po důkladném seznámení s obchodními potřebami a požadavky zákazníka byla společnost Ricoh schopna stávající proces přepracovat. Zavedli jsme inteligentní digitální řešení automatizace schvalování faktur poskytující přesné finanční informace v reálném čase, které jsme začlenili přímo do stávajících systémů společnosti.

Fakturační služby ušetří výrobci sportovního oblečení 3 miliony eur ročně

Zákazník společnosti Ricoh, známý výrobce sportovního oblečení, vydával ročně 4 miliony eur na distribuci tištěných faktur a výpisů.

Fakturaci spravovalo centrální fakturační oddělení společnosti, kde se každodenně tiskly doklady, vkládaly do obálek, třídily podle zemí a odesílaly. Jiné transakční dokumenty, jako jsou výpisy a potvrzení objednávek, se připravovaly měsíčně.

Jakmile si vedení firmy uvědomilo, že jsou stávající procesy neefektivní a do značné míry závislé na ručním zpracování, požádalo společnost Ricoh o spravovanou službu, která zjednoduší administrativu a sníží provozní náklady.

Výrobce sportovního oblečení nyní využívá outsourcing fakturace prostřednictvím společnosti Ricoh. Transakční data generovaná systémem správy objednávek se nyní zpracovávají ve společnosti Ricoh a slouží k vytváření elektronických faktur. V závislosti na preferencích jednotlivých koncových zákazníků se pak faktury nahrávají na webový portál, aby se daly zobrazovat online, nebo tisknou a odesílají konvenčními prostředky.

Firma již převedla na elektronickou fakturaci téměř 80 % zákazníků. Tento postup šetří 3 miliony eur ročně a přizpůsobuje interní procesy ekologickým zásadám firmy.

Související služby

 • Tisk jako spravovaná služba

  Tisk

  Úplná škála rychlých a vysoce kvalitních tiskových služeb poskytovaných ve vašich prostorách.

 • Správa pohledávek - archivace

  Správa pohledávek – archivace

  Zlepšete služby zákazníkům díky rychlé a centralizované archivaci faktur se snadnou dostupností

 • Accounts Payable

  Závazky

  Snadno implementovatelné řešení, které automatizuje zpracování faktur, schvalování, platby a archivaci úkonů.

 • Zabezpečené skenování a archivace

  Zabezpečené skenování a archivace

  Chraňte citlivé informace během digitalizace dokumentů.

 • Digitální a ofsetový tisk

  Digitální a ofsetový tisk

  Přizpůsobená sada služeb pro všechny požadavky na velkoobjemový tisk, speciální výstup a správu dokumentů.

 • Skenování a archivace jako spravovaná služba

  Skenování a archivace

  Přejděte na digitální pracovní postupy a získejte snadný přístup k dokumentům.